DuxCasino Преглед 2024 - Payments

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Меѓу најдобрите карактеристики на DuxCasino е фактот што ова онлајн казино им нуди на своите играчи широк спектар на методи за депозит и повлекување. Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчот може да биде уверен знаејќи дека нивните чувствителни информации се безбедни и надвор од рацете на несакани трети страни. Достапните начини на плаќање може да се разликуваат во зависност од локацијата на играчот.

Регистрираните играчи во DuxCasino имаат слобода да депонираат и повлекуваат средства кога сакаат. Ако сакаат да ги повлечат добивките што ги направиле со еден од достапните бонуси (бонус за Веклом, бесплатни вртења во вторник, повторно вчитување викенд и бонус со висок ролери), тие треба да бидат свесни дека овие бонуси доаѓаат со одредени услови и услови. кои се потребни за да се исполнат.

Меѓу најважните Т&К се барањата за обложување, така што играчите мора да обрнат внимание на овие детали. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат во DuxCasino е поставен на 20 и 30 долари, во зависност од начинот на плаќање.

Што се однесува до максималниот износ, играчите можат да подигнат или 4.000 долари, 6.000 долари или 10.000 долари, повторно во зависност од начинот на плаќање.

Исто така, DuxCasino ги постави ограничувањата за повлекување на 2.500 долари дневно, 7.500 долари неделно и 15.000 долари месечно. Има одредени исклучоци за ВИП играчите на кои им е дозволено да повлекуваат многу поголеми суми.

Што се однесува до депозитите, регистрираните играчи на DuxCasino можат да направат минимален депозит од 20 долари, додека максимумот варира помеѓу 4.000 и 10.000 долари, во зависност од начинот на плаќање.

Играчите кои сакаат да повлечат средства од нивните фондови мора прво да ги потврдат тие средства. За среќа, овој процес во DuxCasino е исклучително едноставен и ќе трае не повеќе од неколку минути.

За време на процесот на регистрација, DuxCasino ќе побара од играчите да испратат неколку документи кои можат да ја потврдат нивната физичка адреса и вистинското име. Откако играчот ќе ги испрати потребните документи, онлајн казиното веднаш ќе ја потврди нивната сметка и ќе им биде дозволено лесно да подигнат пари.

Ако играчите имаат некои проблеми во врска со депонирањето или повлекувањето, тие можат да контактираат со тимот за поддршка на клиентите на казиното. Овој тим за поддршка на клиентите може да се постигне преку разговор во живо или со пополнување формулар за контакт. Тимот за поддршка на клиентите ќе одговори што е можно поскоро.

Во случај на спор помеѓу играчот и DuxCasino, играчот секогаш може да стапи во контакт со управата за игри на Малта. Ова раководно тело лиценцира и регулира DuxCasino и има моќ да се справи со сите спорови што може да се појават.

Депозитите во DuxCasino се моментални и не бараат никакви надоместоци. Повлекувањата исто така доаѓаат без никакви надоместоци, но времето за обработка зависи од изборот на начинот на плаќање. Банкарските трансфери ги обработуваат трансакциите во рок од 5 работни дена, додека останатите достапни начини на плаќање доаѓаат со инстант време на обработка.