DuxCasino - Games

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Games

DuxCasino нуди огромен избор на возбудливи онлајн игри кои им се допаѓаат на почетниците и на искусни коцкари. Постојат стотици слот игри кои покриваат различни теми од фантазија до митологија до спорт. Исто така, казиното има многу популарни игри на маса, игри со џекпот и падови и добивки. Плус, има казино во живо каде што играчите можат пробајте си ја среќата во рулет, блек џек, бакара, и многу повеќе.

Една од најдобрите карактеристики на DuxCasino е неговата преполна библиотека со игри, која има широк спектар на казино игри на располагање на своите играчи. Регистрираните играчи можат да изберат од повеќе од 5.000 казино игри, од кои повеќето се достапни и за мобилни и за десктоп уреди.

Игри на маса

Игрите на маса се класични казино игри кои се појавуваат во секое реномирана онлајн казино како што е DuxCasino. Во ова онлајн казино, играчите имаат можност да изберат од многу различни варијации на класичните игри на маса.

Некои од игрите на маса што се појавуваат во DuxCasino се Aces and Eights, All Aces Poker, American Roulette, Baccarat, Blackjack, Caribbean Poker, Casino Hold'em и European Roulette, Hi-Lo Switch, French Roulette, Oasis Poker и Сик Бо.

Казино во живо

Казино игрите во живо се голем хит во денешно време и се сметаат за иднината на онлајн коцкањето. Од таа причина, DuxCasino се грижи да ги вклучи овие игри во својата масивна библиотека со игри. Благодарение на неговата популарност, ова онлајн казино има посветено посебна категорија само за овој тип на игра.

За да им помогне на играчите да ја пронајдат казината во живо што ја бараат, операторот на казино вклучи неколку подкатегории, како што е опција за филтрирање на достапните игри со дилери во живо врз основа на истакнатите даватели на игри.

Претставените подкатегории кои нудат игри со дилери во живо се следните:

  • Рулет во живо
  • Блек Џек
  • Бакара
  • Игра покажува
  • Други игри во живо

Некои од насловите кои се вклучени во подкатегоријата на рулет во живо се американски рулет, рулет со двојни топки, рулет со молња, рулет за брзина и ВИП рулет. Поткатегоријата Блек Џек содржи игри како што се Класичен брз блек џек, бесплатен блек џек за обложување, брз ВИП блек џек и бесконечен блек џек.

Во подкатегоријата Baccarat, играчите можат да изберат игри како што се Speed Baccarat, Bet on Baccarat и No Commission Baccarat. Поткатегоријата Game Shows содржи игри како Deal или No Deal, Dream Catcher, Monopoly, Mega Ball, Crazy Time и Mega Wheel. Подкатегоријата Други игри во живо содржи игри како Dragon Tiger, Sic Bo и Craps.

Други казино игри

Освен редовните казино игри кои ги вклучуваат повеќето онлајн казина, DuxCasino има и неколку други жанрови на казино игри во својата библиотека на игри како што се Бинго, Лото, Кено и Скречкарти. Нема посебни категории на игри за овие казино игри, но играчите можат да ги пребаруваат по име.

Некои од насловите кои се појавуваат во овој жанр се следните, Bingo 75, Don Bingote, Bingo 90, Lotto Madness, Keno Universe, Tutan Keno, Chaos Crew Scratch, Football Scratch, Cash Scratch, Scratch'em, Happy Scratch и The Совршена гребење.

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)