DuxCasino Преглед на казино - Bonuses

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус за добредојде 100% до 150 € + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

DuxCasino е целосно свесен за придонесот за бонуси кон играчите и операторот на казиното, бидејќи тие привлекуваат многу нови играчи на неговата платформа и ги задржуваат неговите постоечки играчи лојални на онлајн казиното. За да го направи токму тоа, мора да понуди дарежливи бонуси и промоции.

Во ова онлајн казино, регистрираните играчи можат да бараат уште неколку бонуси настрана од бонусот за добредојде. Сепак, играчите треба да запомнат дека секој од достапните бонуси доаѓа со одредени услови и услови кои се потребни за да се исполнат.

DuxCasino нуди доста различни бонуси за да им понуди на играчите одлично искуство.

Бонус за добредојде

БОНУС ЗА ПРВ ДЕПОЗИТ - 100% ДО 100 €/$ + 55 БЕСПЛАТНИ СПИНА

Со вашиот минимум 1-ви депозит од 20 €/$, веднаш ќе добиете 100% бонус до 100 €/$ и 55 бесплатни вртења во богатството на Да Винчи и слатката бонанца, или Booming Seven Deluxe и Cuba Caliente.

55% БОНУС ЗА ВТОР ДЕПОЗИТ - ДО 100 €/$ + 100 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ

Продолжете да добивате импулс и да играте максимално! Искористете го вашиот бонус од 55% како директен пат до џекпотот! Добијте до 100 €/$ и 100 бесплатни вртења во богатството и слатката бонанца на Да Винчи, или Booming Seven Deluxe и Cuba Caliente.

100% БОНУС ЗА ТРЕТ ДЕПОЗИТ - ДО 100 €/$

Добијте МАСИВЕН 100% бонус до 100 €/$ на вашиот трет депозит.

Highroller бонус

Дали сте љубители на високи облози? Тогаш знаеме што ви треба. Еднаш месечно добивајте специјален бонус од 30% highroller до 500 €/$ на вашиот депозит почнувајќи од 300 €/$. Duxcasino секогаш ви нуди максимална удобност и сигурна поддршка.

Вторник бесплатни вртења - 100 бесплатни вртења

Едноставно направете депозит во секој вторник, а ние ќе ја кредитираме вашата сметка со 100 бесплатни вртења во Book of Dead!

Секој новорегистриран играч во DuxCasino ќе може да бара бонус за добредојде во казиното кој ги наградува за нивните први три депозити. Бонусот за прв депозит ги наградува со 100% бонус за депозит до 150 УСД и 150 фри вртења.

Вториот бонус за депозит им дава на играчите бонус за депозит од 75% што достигнува до 150 долари. И на крај, третиот бонус за депозит им обезбедува на играчите 100% бонус за депозит до 200 долари. Минималниот потребен депозит за секој од трите бонуси за депозит е 20 УСД.

Овој бонус за добредојде има период на валидација од 14 дена, додека условите за обложување за добивките направени со средствата за бонус и бесплатните вртења се поставени на 40x.

Играчите ќе бидат задоволни да знаат дека во DuxCasino, освен бонусот за добредојде, можат да аплицираат и за некои други промоции како што се бесплатни вртења во вторник, повторно вчитување викенд, бонус со висок ролери, турнири и ВИП програма.

Вторник Бесплатни вртења

Бесплатните вртења во вторник е првата понуда на списокот со достапни промоции што може да ги побара секој регистриран играч во DuxCasino. Оваа промотивна понуда му обезбедува на играчот до 100 бесплатни вртења за нивните депозити направени во вторник.

За да го добие бонусот, играчот треба да депонира одреден минимален износ, каде што минималниот депозит од 30 долари ќе му даде на играчот 30 бесплатни вртења, додека депозитот од 50 долари или 100 долари ќе го награди играчот со 50 или 100 бесплатни вртења. .

Бесплатните вртења може да се користат само на видео слотот Sweet Bonanza од Pragmatic Play и тие се достапни само во вторник за оние играчи кои веќе ги искористиле сите бонуси на пакетот за добредојде. Исто така, играчите мора да ги обложуваат сите добивки 40 пати во период од 7 дена за да се повлечат.

Турнири

Секое реномирана онлајн казино вклучува неколку турнири во своите понуди бидејќи тие се совршена алатка за да се зголеми возбудата на играчите и да им се обезбеди незаборавно искуство со игри.

Операторот DuxCasino е свесен за ова, поради што нуди повеќе турнири и други натпревари на редовна основа. Секој регистриран играч може да учествува на овие турнири и да го освои првото место.

Овие турнири вклучуваат играчи кои се вртат против други играчи во одредени игри. На крајот, играчите со највисоки резултати ќе стигнат до највисоките позиции на таблата на водачи и ќе земат дел од наградниот фонд. Важно е да се напомене дека турнирите и сите други настани исто така имаат одредени одредби и услови кои важат.

Некои од турнирите што се појавуваат во ова онлајн казино се следниве:

  • Ендорфина дневна игра
  • Ендорфина пари тркало
  • Сончево лото
  • Капки и победи слотови
  • Капки и победи за казино во живо
  • Трка во казино во живо

Иако достапните турнири на DuxCasino варираат, во зависност од периодот од годината, едно е конзистентно - секој од турнирите има неверојатни наградни фондови кои нудат парични награди, бесплатни вртења или и двете.