DuxCasino - Account

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Account

За да можат играчите да уживаат во 5.000-те казино игри, да ги бараат истакнатите бонуси и промоции и да учествуваат во ВИП програмата на DuxCasino, ќе треба да регистрираат сметка. Кога регистрираат сметка, тие ќе треба да ги почитуваат условите и условите на онлајн казиното.

Најважниот T&C во оваа фаза е старосната граница. Секој играч што регистрира сметка во DuxCasino мора да има постар од 18 години. Исто така, важно е да се напомене дека некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година.

Регистрирањето сметка во DuxCasino е супер лесно и нема да потрае повеќе од само неколку минути. Играчите можат да го завршат процесот на регистрација од нивниот мобилен или десктоп уред. За успешно да регистрираат сметка, играчите мора да ги следат овие чекори:

  • Процесот на регистрација започнува кога играчот ќе пристапи на официјалната страница на DuxCasino, што може да се направи на кој било мобилен или десктоп уред
  • Следно, играчите мора да кликнат на копчето Sign-Up што се наоѓа во горниот десен агол на екранот
  • Потоа ќе се отвори скокачкиот прозорец, каде што играчите треба да му дадат на казиното информации како што се е-пошта, лозинка и локација
  • По казиното ќе побара од играчите да дадат повеќе лични информации како име и презиме, датум на раѓање, град, адреса, поштенски број и мобилен телефон
  • Последниот чекор од овој процес е да кликнете на копчето Регистрирај се и да го завршите процесот на регистрација. Играчите треба да знаат дека казиното ќе побара од нив да ги потврдат своите регистрирани сметки.
Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)