DuxCasino Преглед на казино - Account

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус за добредојде 100% до 150 € + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Account

Account

За да можат играчите да уживаат во 5.000-те казино игри, да ги бараат истакнатите бонуси и промоции и да учествуваат во ВИП програмата на DuxCasino, ќе треба да регистрираат сметка. Кога регистрираат сметка, тие ќе треба да ги почитуваат условите и условите на онлајн казиното.

Најважниот T&C во оваа фаза е старосната граница. Секој играч што регистрира сметка во DuxCasino мора да има постар од 18 години. Исто така, важно е да се напомене дека некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година.

Регистрирањето сметка во DuxCasino е супер лесно и нема да потрае повеќе од само неколку минути. Играчите можат да го завршат процесот на регистрација од нивниот мобилен или десктоп уред. За успешно да регистрираат сметка, играчите мора да ги следат овие чекори:

  • Процесот на регистрација започнува кога играчот ќе пристапи на официјалната страница на DuxCasino, што може да се направи на кој било мобилен или десктоп уред
  • Следно, играчите мора да кликнат на копчето Sign-Up што се наоѓа во горниот десен агол на екранот
  • Потоа ќе се отвори скокачкиот прозорец, каде што играчите треба да му дадат на казиното информации како што се е-пошта, лозинка и локација
  • По казиното ќе побара од играчите да дадат повеќе лични информации како име и презиме, датум на раѓање, град, адреса, поштенски број и мобилен телефон
  • Последниот чекор од овој процес е да кликнете на копчето Регистрирај се и да го завршите процесот на регистрација. Играчите треба да знаат дека казиното ќе побара од нив да ги потврдат своите регистрирани сметки.