DuxCasino - Affiliate Program

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Affiliate Program

DuxCasino е дел од партнерската програма на Chilli Partners. Секое онлајн казино што сака да биде дел од оваа придружна програма може да се регистрира на својата официјална страница. По регистрацијата, еден од партнерите на Chilli Partners ќе контактира со казиното за да разговара за сите детали. Онлајн казината кои се дел од оваа придружна програма се следните:

  • DuxCasino
  • GetSlots казино
  • Казино HeySpin
  • NineCasino
  • ПиноКазино

Chilli Partners им обезбедува на своите членови една од најпрофитабилните провизии на пазарот. Се состои од 4 нивоа и е структуриран на следниов начин:

  • 35% удели на приходи = упатувања под 1.000 долари
  • 40% удели на приходи = упатувањата мора да надминат 1.000 долари
  • 45% удели на приходи = упатувања помеѓу 2.501 и 5.000 долари
  • 50% удели на приходи = упатувања помеѓу 5.001 и 10.000 долари
Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)