DuxCasino - Countries

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Countries

Освен широката разновидност на начини на плаќање од кои играчите можат да избираат при уплата, ова онлајн казино поддржува и повеќе валути. Ова е неверојатна карактеристика што треба да се има бидејќи играчите можат да имаат поголема флексибилност кога прават трансакции. Поддржаните валути во DuxCasino се следните:

  • евра
  • Американски долар
  • канадски долар
  • Норвешка круна
  • Руска рубља
  • полски злоти
  • Новозеландски долар
  • јапонски јен
  • Казахстански Тенге

DuxCasino работи во сите земји каде што онлајн коцкањето не се смета за нелегално. Сепак, се применуваат одредени ограничувања во земјата и играчите од некои региони нема да можат да депонираат наоди и да уживаат во игрите за вистински пари.

На играчите од следните земји не им е дозволено да се обложуваат во DuxCasino: Ангвила, Словачка, Австралија, Белгија, Авганистан, Чешка, Естонија, Израел, Франција и нејзините прекуокеански територии (Гвадалупе, Мартиник, Француска Гвајана, Реунион, Киргистан, Сиера Леоне, Мајот, Република Конго, Сент Мартин, Француска Полинезија, Шпанија, Валис и Футуна, Нова Каледонија), Грција, Италија, Словенија, Турција, ОК, Узбекистан, САД, Азербејџан, Ерменија, Белорусија, Молдавија, Русија, Таџикистан, Литванија, Украина, Иран, Гватемала, Ангола, Албанија, Ирак, Јамајка, Уганда, Пакистан, Панама, Либан, Зимбабве, Маурициус, Никарагва, Јемен, Брегот на Слоновата Коска, Судан, Либерија, Сириска Арапска Република, Кајмански Острови, Барбадос, Сомалија, Република Конго, Северна Кореја, Хаити, Централноафриканската Република, Етиопија, Мјанмар, Јужен Судан, Буркина Фасо, Еритреја, Казахстан, Либија, Мали и Руанда.

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)