DuxCasino Преглед на казино - Deposits

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Deposits

Различни методи за депонирање им олеснува и погодно за членовите да ги финансираат нивните сметки на DuxCasino. Играчите може да изберат да вршат плаќања преку банкарски трансфер или преку е-паричници и онлајн системи за плаќање како што се Wirecard, Interac, Giropay, Скрил, iWallet, Неосурф, iDebit и многу повеќе. Прифатено е и плаќање со ваучер со Visa и виртуелни кредитни картички. Минималниот износ на депозит е 20 евра или еквивалент

За да можат играчите да ги бараат истакнатите бонуси и промоции што се достапни на DuxCasino, или да ги играат игрите во казино за вистински пари, тие прво мора да депонираат одредени средства на нивната сметка. За да ги депонираат средствата, прво мора да регистрираат сметка, што е многу едноставен процес и нема да потрае повеќе од неколку минути.

Играчите можат да депонираат средства на нивните сметки со кликнување на копчето за депозит на врвот на страницата. Следно е да изберете еден од достапните начини на депозит и да ја внесете саканата сума што сакаат да ја префрлат, што е повисока од минималната. Сите депозити во DuxCasino се моментални и ниту еден од начините на плаќање не наплаќа такси.

Total score9.1
Добрите
+ ВИП третман
+ Дарежливи бонуси
+ Инстант начини на плаќање

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)