DuxCasino Преглед 2024 - Deposits

DuxCasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9.1/10
БонусБонус $150 + 150 бесплатни вртења
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
Поддржано
Потврдено
Безбедно
ВИП третман
Дарежливи бонуси
Инстант начини на плаќање
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

Различни методи за депонирање им олеснува и погодно за членовите да ги финансираат нивните сметки на DuxCasino. Играчите може да изберат да вршат плаќања преку банкарски трансфер или преку е-паричници и онлајн системи за плаќање како што се Wirecard, Interac, Giropay, Скрил, iWallet, Неосурф, iDebit и многу повеќе. Прифатено е и плаќање со ваучер со Visa и виртуелни кредитни картички. Минималниот износ на депозит е 20 евра или еквивалент

За да можат играчите да ги бараат истакнатите бонуси и промоции што се достапни на DuxCasino, или да ги играат игрите во казино за вистински пари, тие прво мора да депонираат одредени средства на нивната сметка. За да ги депонираат средствата, прво мора да регистрираат сметка, што е многу едноставен процес и нема да потрае повеќе од неколку минути.

Играчите можат да депонираат средства на нивните сметки со кликнување на копчето за депозит на врвот на страницата. Следно е да изберете еден од достапните начини на депозит и да ја внесете саканата сума што сакаат да ја префрлат, што е повисока од минималната. Сите депозити во DuxCasino се моментални и ниту еден од начините на плаќање не наплаќа такси.