DuxCasino - Live Casino

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Live Casino

Казино игрите во живо станаа исклучително популарни во последниве години бидејќи имаат тенденција да им обезбедат на играчите уникатно искуство со игри. Како што јасно сугерира името, игрите во казино во живо се играат во реално време каде дилер е домаќин на настанот.

Играчите се приклучуваат на играта преку пренос и ставаат облози во живо. Бидејќи категоријата казино во живо стана огромен тренд, DuxCasino се погрижи да го вклучи во својата понуда, бидејќи ќе привлече многу нови играчи.

Има многу квалитетни казино игри во живо во кои играчите можат да уживаат во DuxCasino откако ќе регистрираат сметка. Сите игри во живо се достапни во категоријата во живо во библиотеката на игри. Постојат неколку поткатегории кои се организирани со специфичен тип на игра. Достапните казино игри во живо на DuxCasino се:

 • Рулет
 • Блек Џек
 • Бакара
 • Игра покажува

Рулет

Рулетот е класична казино игра за која е докажано дека е еден од најпопуларните типови на игра за играчите. Во DuxCasino, играчите можат да ги искусат сите варијанти на рулет што се достапни на пазарот. Игрите со рулет во живо во DuxCasino вклучуваат:

 • Американски рулет
 • Извонреден рулет
 • Авто-рулет
 • Арапски рулет
 • Рулет од прво лице
 • Рулет со двојна топка
 • ВИП рулет
 • Брзински рулет
 • Лондон рулет
 • Норшки рулет

Многу едноставната игра на рулет е една од карактеристиките што ја прават оваа игра толку популарна. Сите наслови ги содржат броевите помеѓу 0 и 36 на мало тркало на масата и пред крупието да ја фрли топката на тркалото, играчите се обложуваат на бројот што мислат дека белото мермерно топче ќе заврши.

Во играта рулет, постојат бројни типови на облози каде што играчите можат да се обложуваат на бојата на добитниот број, на одредена колона или ред со броеви, на ниски или високи броеви итн. Најтешки и најнаградувачки се облозите поставен на одреден број.

Бакара

Baccarat е уште една казино игра која е меѓу омилените за виртуелните играчи и верзијата во живо само ќе го зачини искуството. Ова е многу едноставна игра каде што играчите можат да стават три типа на облози како што се играчот, банкарот и облогот за нерешено. Во DuxCasino играчите можат да избираат од наслови на бакара во живо како што се:

 • Бакара контролирано стискање
 • Стискање на бакара
 • Молња Бакара
 • Прво лице Златно богатство Baccarat
 • Прво лице Молња Бакара
 • Златен богатство Baccarat
 • Без Комисијата брзина Baccarat
 • Без комисија Baccarat
 • Салон Prive Baccarat
 • Брзина Бакара

Игра покажува

Последната категорија е резервирана за емисиите на игри, кои носат неколку забавни наслови. Во DuxCasino играчите можат да изберат да се обложуваат на наслови на игри, како што се Deal или No Deal, Dream Catcher, Monopoly, Football Studio, Mega Ball, Crazy Time, Mega Wheel, Sweet Bonanza Candy Land, Gonzo's Treasure Hunt и Adventures Beyond Wonderland .

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)