DuxCasino - Mobile

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Mobile

DuxCasino е едно од онлајн казината што е во тек со најновите трендови во индустријата, поради што нивната платформа е направена да биде што е можно подостапна за играчите. Ова е причината зошто операторот на казино им дозволува на играчите да уживаат во сите негови услуги и на мобилни и на десктоп уреди. 

Целокупното искуство не се разликува помеѓу уредите поради фактот што страницата на казиното се напојува со најновата технологија HTML5.

Бидејќи DuxCasino е онлајн казино погодно за мобилни телефони, сите негови услуги се достапни на мобилни уреди. Играчите можат да регистрираат сметка од нивниот мобилен телефон, да уживаат во која било од над 5.000 достапни игри, да контактираат со тимот за поддршка, да бараат бонуси и промоции, да депонираат и подигнат средства итн.

Сè што треба да направат е да пристапат до официјалната веб-страница на DuxCasino од нивниот мобилен прелистувач од мобилен уред со Android или iOS. Кога ќе изберат игра за играње, играта нема да се разликува од онаа на кој било десктоп уред.

Друга одлична карактеристика за DuxCasino е фактот што разви сопствена мобилна апликација која е достапна за уредите со Android и iOS. Апликацијата за iOS е наречена Dux Wheel Master, која е игра без пари. Што се однесува до апликацијата Андроид, играчите можат да ја преземат од официјалната страница на казиното.

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)