DuxCasino - Software

Age Limit
DuxCasino
DuxCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Software

Игри од повеќе од десетина од Најистакнатиот и најреномираниот софтвер за казино во iGaming индустријата програмерите може да се најдат на DuxCasino.

Најзабавните игри со највисок квалитет одат рака до рака со реномирани даватели на игри. Колку е поугледен провајдерот на игри, толку се поголеми шансите играта да биде попријатна.

Друг важен факт за реномирани даватели на игри е тоа што тие соработуваат само со лиценцирани и регулирани онлајн казина. Ова значи дека угледните провајдери на игри се одличен показател за доверливоста на онлајн казината.

Членовите на DuxCasino знаат дека операторот го обезбедуваат некои од најдобрите провајдери на игри во индустријата, како што се Play'n GO, NetEnt, Pragmatic Play, Playson, Red Tiger Gaming, Yggdrasil, Relax Gaming, iSoftBet, BGaming, ELK, Evolution Gaming, Amatic и Betsoft.

Сите овие даватели на игри се во чекор со најновите индустриски стандарди и ги оптимизираат своите казино игри за мобилна употреба. Исто така, овие даватели на игри се погрижија да ја направат библиотеката на игри на DuxCasino поразновидна и полна со преку 5.000 игри. Широката разновидност на казино игри што се одликуваат во ова онлајн казино го прави коцкарското искуство на играчот позабавно.

Total score9.1
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Француски
БонусиБонуси (8)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (9)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (9)
Австрија
Германија
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Финска
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (16)
Bank transferCredit Cards
Debit Card
EcoPayz
Interac
Klarna
MaestroMasterCard
Neosurf
Neteller
Prepaid Cards
Skrill
Trustly
Visa
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (31)