Gunsbet Преглед на казино - Deposits

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Deposits

Казиното Guns Bet нуди многу различни начини на плаќање што можете да ги користите за депонирање на вашата сметка. Трансферите се скоро моментални и казиното не вклучува никакви такси кога депонирате средства.

Кредитните и дебитните картички се најкористените и најдоверливите начини на плаќање што можете да ги користите за депонирање средства на вашата сметка. Речиси секое онлајн казино прифаќа кредитни картички исто така и Guns Bet.

Е-Паричниците се исто така многу популарни начини на плаќање што можете да ги користите за депозити. Да бидам искрен, е-паричниците го зафатија светот и речиси сите имаат сметка на Neteller или Skrill.

Можете исто така да депонирате на вашата сметка користејќи банкарски трансфер. Некои од најпопуларните банкарски трансфери вклучуваат Wire transfer, Echeck, Insta debit, само за да именуваме некои.

Најновиот тренд кога станува збор за онлајн плаќањата е употребата на криптовалути. Повеќето онлајн казина го прифатија трендот и додадоа биткоини на нивните начини на плаќање. Биткоините обезбедуваат брзи и инстант плаќања кои се сигурни и им веруваат и играчите и казината.

Методи на депозит

Како што споменавме претходно, постојат многу различни методи достапни за депонирање на вашата сметка. Еве целосна листа на сите начини на депозит достапни во казиното Guns Bet:

Виза

Mastercard

Платени парички

Скрил

Нетлер

Цимплер

Киви

iDebit

Paysafecard

Instadebit

WebMoney

Неосурф

ecoPayz

Рапид од Скрил

Повеќето од овие методи дозволуваат плаќања без такси, така што ќе го добиете износот што сте го депонирале на вашата сметка. Минималниот и максималниот износ што можете да го уплатите на вашата сметка во зависност од начинот на плаќање што го користите. Во повеќето случаи, минималниот депозит е $10, а максималниот депозит е $4.000. Доколку сакате да ја знаете точната сума што ви треба, одете во Касиерката и веднаш до начинот на плаќање што сакате да го користите, можете да ги најдете сите потребни информации.

Кога сакате да направите депозит, можете да користите кој било начин на депозит што е достапен во казиното.

За жал, Paypal не е поддржан во казиното Guns Bet, но можете да најдете многу други начини на плаќање за депонирање на вашата сметка.

Натпревар за депозит

Кога ќе ја креирате вашата нова сметка во казиното Guns Bet и ќе го направите првиот депозит, имате право на многу дарежлив бонус за добредојде. Згора на тоа, можете да добиете до $100 и 100 бесплатни вртења. Ова е депозит за натпревар што значи дека казиното ќе го удвои износот што го депонирате. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за понудата е 20 УСД, а треба да користите бонус код BONUS100 кога ќе го направите вашиот депозит.

Бонусот за бесплатни вртења се дистрибуира во следните 5 дена каде што ќе добивате 20 бесплатни вртења дневно. Условите за обложување за овој бонус се 40 пати, а максималниот облог што можете да го поставите со средствата за бонус е 1 долар.

Лимит на депозит

Максималниот лимит за депозит е 4000 УСД на ден и 12.000 УСД месечно. Guns Bet нуди многу различни методи што можете да ги користите за депонирање во казиното, вклучувајќи Биткоини , Paysafe картичка, Neteller, Trustly, Visa, Web Money и банкарски трансфер, само за да именуваме некои.

Валути

Постојат различни валути достапни во казиното Guns Bet. Имајте на ум дека откако ќе изберете валута, не можете да ја менувате подоцна. Можете да изберете едно од следниве:

евра

Американски долар

австралиски долар

канадски долар

Норвешка круна

полска злота

Новозеландски долар

чешка круна

Јужноафрикански ранд

јапонски јен

Јужнокорејски Вон

Казахстански тенге

Биткоин и други криптовалути како што се „ETH“, „DOG“, „BCH“, „LTC“, „USDT“

Total score7.6
Добрите
Лошите
- Ниски ограничувања за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)