Gunsbet Преглед 2024 - Payments

GunsbetResponsible Gambling
CASINORANK
7.6/10
БонусБонус $300 +100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното Guns Bet што можете да ги користите и за депозити и за повлекување. Некои начини на плаќање може да се разликуваат во зависност од вашата локација, па затоа треба повторно да проверите со поддршката за корисници.

Минималниот износ што можете да го депонирате е ограничен на 10 УСД, а максималниот износ на депозит е 4.000 УСД по една трансакција. Има и ограничувања кога станува збор за повлекувања. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 долари, а максималниот износ е 4.000 долари дневно. Некои други ограничувања ги вклучуваат следните начини на плаќање Yandex Money, Comepay, Sberbank Online, Mobile Commerce, Svyaznoy, Euroset и QIWI. Максималниот износ што можете да го повлечете кога користите еден од овие методи е 200 долари дневно. Има и неделни и месечни ограничувања, 6.000 и 15.000 долари, соодветно.

Кога ќе се приклучите на казиното Guns Bet, можете да користите еден од следниве методи:

Кредитни и дебитни картички: Visa, MasterCard

Е-паричници: Neteller, Skrill, WebMoney

iDebit

Yandex

QIWI

Цимплер

Доверливо

Софорт

Банкарски трансфери

Биткоин

Како што рековме претходно, може да има некои ограничувања во зависност од вашата локација.

Правила за готовина

Правила за готовина

Можете да направите повлекување користејќи кој било од начините на плаќање што се достапни во казиното.

Казиното го задржува правото да префрли средства со различен начин на плаќање од оној што сте го побарале да го користите.

Времето на обработка нема да трае подолго од 24 часа.

Ако не сте ја потврдиле вашата сметка, времето за обработка на вашето повлекување може да потрае подолго.

Ако не испратите документи за верификација во рок од 2 недели од моментот кога го побаравте вашето повлекување, повлекувањето на средствата ќе биде откажано.