Gunsbet - Payments

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното Guns Bet што можете да ги користите и за депозити и за повлекување. Некои начини на плаќање може да се разликуваат во зависност од вашата локација, па затоа треба повторно да проверите со поддршката за корисници.

Минималниот износ што можете да го депонирате е ограничен на 10 УСД, а максималниот износ на депозит е 4.000 УСД по една трансакција. Има и ограничувања кога станува збор за повлекувања. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 долари, а максималниот износ е 4.000 долари дневно. Некои други ограничувања ги вклучуваат следните начини на плаќање Yandex Money, Comepay, Sberbank Online, Mobile Commerce, Svyaznoy, Euroset и QIWI. Максималниот износ што можете да го повлечете кога користите еден од овие методи е 200 долари дневно. Има и неделни и месечни ограничувања, 6.000 и 15.000 долари, соодветно.

Кога ќе се приклучите на казиното Guns Bet, можете да користите еден од следниве методи:

Кредитни и дебитни картички: Visa, MasterCard

Е-паричници: Neteller, Skrill, WebMoney

iDebit

Yandex

QIWI

Цимплер

Доверливо

Софорт

Банкарски трансфери

Биткоин

Како што рековме претходно, може да има некои ограничувања во зависност од вашата локација.

Правила за готовина

Можете да направите повлекување користејќи кој било од начините на плаќање што се достапни во казиното.

Казиното го задржува правото да префрли средства со различен начин на плаќање од оној што сте го побарале да го користите.

Времето на обработка нема да трае подолго од 24 часа.

Ако не сте ја потврдиле вашата сметка, времето за обработка на вашето повлекување може да потрае подолго.

Ако не испратите документи за верификација во рок од 2 недели од моментот кога го побаравте вашето повлекување, повлекувањето на средствата ќе биде откажано.

Total score7.6
Добрите
Лошите
- Ниски ограничувања за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)