Gunsbet Преглед на казино - Responsible Gaming

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Многу луѓе играат онлајн игри за да поминат некое време или секогаш кога сакаат да почувствуваат возбуда. Без разлика која е вашата причина зад коцкањето, треба да знаете дека и оваа акција може да има некои последици. Кога ќе почнете да се коцкате со ова знаење, ќе бидете попретпазливи и повнимателни, така што нема да развиете никаква зависност.

Можете целосно да уживате во игрите во казиното Казино Бет без да развиете зависност ако сте внимателни. За да ги започнете работите, можете да поставите буџет за игри за еден ден, недела или месец и штом ќе го достигнете вашиот лимит, треба да престанете. На овој начин повеќе ќе го контролирате вашето коцкање и нема да дозволите да излезе од контрола.

Многу важна работа што треба да ја имате на ум е дека играта е само игра. Не можете да ги гледате игрите како начин да заработите брзи пари. Тие се таму за да обезбедат забава и возбуда, а ако освоите нешто тоа е само уште еден бонус. Затоа, треба да направите разумни облози и на тој начин можете да го продолжите гејмплејот.

Никогаш не позајмувајте пари за да се коцкате. Коцкањето е забавна активност која не е суштинска и треба да играте „секогаш кога можете да си го дозволите тоа.

Добра идеја е да одредите време кога сакате да го поминете на коцкање. Времето навистина лета кога се коцкате затоа што се забавувате. Не можете да ги одложувате другите обврски само затоа што сакате да играте повеќе. Направете паузи додека играте, не можете само да се коцкате и да не бидете внимателни кон луѓето што се околу вас.

Коцкањето не може да биде единствената забавна активност што ја имате. Можете да правите и други работи за да се забавувате и да уживате во животот.

Никогаш не се коцкајте кога сте под стрес или депресија. Во такви моменти, не можете да размислувате правилно и може да донесете некои одлуки за кои подоцна ќе зажалите.

Лимит на депозит

Можете да поставите различни ограничувања на вашата сметка за да можете да го контролирате вашето коцкање.

· Ограничување на депозит - можете да поставите ограничување на износот што можете да го депонирате дневно, недела или месец.

· Ограничување на загубата - Друго ограничување што можете да го поставите на вашата сметка е ограничувањето на загубата, а оваа поставка ќе го ограничи износот што можете да го изгубите дневно, недела или месец.

· Ограничување на облогот – Можете да поставите ограничување на износот што можете да го обложувате дневно, недела или месец.

· Ограничување на сесиите - можете да го ограничите времето што го поминувате на коцкање. Откако ќе го достигнете лимитот, автоматски ќе бидете одјавени од вашата сметка.

Период на ладење

Ако чувствувате потреба да се држите подалеку од казиното одреден период, можете да поставите ограничување за разладување. За тоа време, нема да можете да правите депозити и да играте во наведениот период.

Тест за самооценување

Коцкањето, како и секоја друга зависност, останува скриено додека не се развие многу добро. Постојат некои знаци кои повеќето коцкари обично ги игнорираат и веруваат дека не се способни да развијат зависност кога вистината е дека никој не е имун на оваа болест.

Од таа причина, ви предлагаме да го направите тестот за самооценување кој ќе ви помогне подобро да ги разберете вашите навики за коцкање и дали треба да преземете некоја акција или не.

· Дали сте го пропуштиле училиштето или работата во последно време поради вашата навика за коцкање?

· Дали сте потрошиле пари што не можете да си дозволите да ги изгубите на коцкање?

· Дали во последно време ги избегнувавте пријателите и семејството затоа што сакавте да го поминувате времето на коцкање?

· Дали често се карате со семејството поради вашето коцкање?

· Дали се чувствувате нервозни кога некој ќе ве праша за вашето коцкање?

· Дали криете пари од вашето семејство за да можете подоцна да ги потрошите на коцкање?

· Дали коцкањето е единственото нешто на кое мислите?

· Дали се коцкате додека сте на работа?

· Дали коцкањето е единственото нешто за кое сакате да разговарате, дури и со луѓе кои не се заинтересирани за оваа тема?

· Дали гледате на коцкањето како начин да заработите приход?

· Дали сонувате да постигнете џекпот?

· Можеш ли да поминеш неколку дена без коцкање?

Ако имате неколку потврдни одговори на горенаведените прашања, треба да ги преиспитате вашите навики. Одвојте малку време и направете нешто друго што уживате да го правите. Ако мислите дека имате сериозни проблеми и тие излегуваат од контрола, тогаш треба да контактирате со Поддршка за корисници или некоја од многуте корисни организации таму.

Одговорно играње

Казиното Guns Bet сака да се погрижи нивните клиенти да добијат максимално задоволство кога ќе се приклучат на нивното казино и ќе играат некоја од нивните игри. Тие исто така се свесни дека некои луѓе кои ја посетуваат нивната веб-страница може да имаат зависност од коцкање, па поради таа причина казиното ќе контактира со секој клиент за кој веруваат дека покажува знаци на зависност.

Ако штотуку почнувате да играте во онлајн казино, веројатно се прашувате како да ја избегнете зависноста од коцкање. Па, одговорот е прилично едноставен, само следете ги овие едноставни чекори:

· Првото нешто што треба да направите е да го дефинирате вашиот буџет. Ви предлагаме да го дефинирате вашиот буџет дневно, наместо неделно или месечно. Причината зад ова е прилично едноставна. Ако сте во несреќна серија, може многу брзо да го изгубите вашиот неделен буџет. Можете да поставите ограничување не само на износот што го депонирате, туку и на бројот на облози направени во одреден период.

· Имајте на ум дека играта е само игра, а не начин да заработите пари, а камоли приход. Само направете разумни облози, во рамките на вашиот буџет и ќе ги имате работите под контрола.

· Казиното Guns Bet прифаќа само играчи кои се полнолетни за коцкање. Затоа казиното бара проверка на идентитетот пред да го направите вашето прво повлекување. Родителите исто така треба да ги заштитат своите сметки со тоа што не ги зачувуваат корисничкото име и лозинката, особено ако го делат истиот компјутер со своите деца.

Total score7.6
Добрите
Лошите
- Ниски ограничувања за повлекување

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GO
Call of Duty
Dota 2
King of Glory
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai GowPunto Banco
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Dogecoin
EcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)