Loki Преглед 2024 - FAQ

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус за добредојде 100% до 6.000 евра + 100 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Почетниците и честите коцкари понекогаш наидуваат на пречки. Еве збирка на често поставувани прашања од кои играчите можат да добијат одговори.

Како да се регистрирате за казиното Локи?

Креирањето сметка во казиното Локи е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите на официјалната веб-страница и да ги пополните потребните полиња. Откако ќе завршите со тоа, прифатете ги правилата на казиното и кликнете на Потврди. Ќе добиете е-пошта со врска за потврда на која треба да кликнете за да ја потврдите вашата нова сметка во Loki Casino. Не заборавајте да го побарате бонусот за добредојде и да уживате во една од многуте игри што ги нуди казиното.

Што да правам во случај да ја заборавам мојата лозинка?

Многу е едноставно да се врати заборавената лозинка. Сè што треба да направите е да се упатите на страницата на казиното и да кликнете на врската „Ја заборавив лозинката“. Следете ги едноставните упатства и ќе ја вратите лозинката за кратко време.

Што ќе се случи ако ја заборавам мојата е-пошта?

Ако сте ја заборавиле вашата е-пошта, ќе мора да ја контактирате поддршката за корисници и таа ќе ви помогне да ја вратите вашата сметка. Обично, ќе треба да поминете низ процедура за идентификација која е различна за секој клиент.

Колку сметки можам да имам во казиното Локи?

Дозволено е да имате само една сметка во казиното Локи. Да бидам искрен, не ви требаат повеќе од еден. Можете да уплатите кога сакате на вашата сметка и да ги играте игрите што ги сакате. Обично, играчите се обидуваат да создадат повеќе од една сметка за да го искористат бонусот за добредојде во казиното. Мораме да истакнеме дека ова е прекршување на правилата и ако казиното открие дека креирате нови сметки само за да го побарате бонусот за добредојде, ќе ги суспендира сите ваши сметки.

Може ли да ја сменам мојата валута?

Кога ќе ја креирате вашата сметка во казиното Локи, казиното ќе ја предложи најочигледната валута за вашата сметка врз основа на вашата локација. Но, кога ќе го направите вашиот прв депозит, можете да изберете со која валута сакате да го направите вашиот депозит и тоа ќе биде онаа поврзана со вашата сметка. Подоцна, не можете да ја менувате валутата.

Кои валути се поддржани во казиното Локи?

Нема многу валути достапни во казиното Локи, но тие ги имаат оние кои се најмногу користени, вклучувајќи EUR, USD, AUD, CAD, NOK и BTC.

Колку време ќе ми треба за да го добијам моето повлекување?

Откако казиното ќе го добие вашето барање за повлекување, тие се обидуваат да го обработат што е можно поскоро. Откако казиното ќе го ослободи вашиот депозит, зависи од начинот на плаќање што го користите колку време е потребно за плаќањето да стигне до вашата банкарска сметка. Е-Паричниците нудат најбрзо повлекување кое е речиси моментално, но за други начини на плаќање, може да потрае помеѓу 1 и 3 работни дена за да стигнат средствата до вашата сметка.

Што е бонус обложување?

Секој бонус во казиното доаѓа со барања за обложување. Ова е начин на кој казиното може да се увери дека ги играте игрите во нивното казино. Ова е нешто многу едноставно каде износот на бонусот се множи со износот на облогот. Да речеме дека сте добиле 100 долари во бонус средства и облогот е 50 пати, тогаш ќе треба да ја обложите сумата на следниот начин 100 долари x 50 = 5000 долари.

Зошто не можам да го обложам мојот бонус?

Пред да прифатите бонус, треба да ги поминете условите за бонусот. Ако не ги исполнувате условите за обложување, веројатно го прекршувате бонусот. Ова обично се случува кога се обидувате да се обложите на игри што се исклучени од бонусот. Ако не можете да најдете никакво прекршување од ваша страна, тогаш ве советуваме да ја контактирате поддршката за корисници.

Може ли да играм Monopoly во живо?

Има една игра во казиното Локи наречена Monopoly Live. Играта е многу слична на популарната игра на табла, но има некои разлики. Играта ќе понуди доста забавно искуство, затоа ви предлагаме да ја пробате.

Како да ја играте играта Сон Catcher?

Dream Catcher е многу интересна игра која нема да имате проблем да ја откриете. Ова е игра со тркала каде што треба да се обложите и да изберете број. Кога дилерот ќе го прифати вашиот облог, тој ќе почне да го врти тркалото и ако застане на бројот што сте го избрале, вие сте победникот.

Дали има игри во живо достапни во казиното Локи?

Да, има многу различни игри во живо што можете да ги играте во Loki Casino. Сите игри се напојувани од Evolution Gaming и можете да најдете наслови како Lightning Roulette, Infinite Blackjack, Dream Catcher, Football Studio, па дури и Monopoly Live.

Дали е безбедно да се играат игри во живо?

Да, сите игри во казиното Локи се безбедни и фер. Казиното соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер кои се веќе добро воспоставени и доверливи во казино индустријата.

Може ли да користам бонус средства за да играм игри во живо?

За жал, не можете да ги користите вашите бонус средства за да играте казино игри во живо. Овие игри нема да придонесат за исполнување на вашите барања за обложување.

Може ли да играм игри користејќи Bitcoins?

Речиси сите игри во казиното може да се играат со помош на биткоини. Има многу различни наслови низ кои можете да поминете и да го најдете оној што ви се допаѓа. И ако не сте сигурни која игра да ја изберете, тогаш треба да ги побарате ХОТ игрите и да и дадете шанса на една.

Дали треба да создадам сметка за да играм со биткоини?

Да, ќе мора да имате сметка ако сакате да играте игри користејќи биткоини или со која било друга криптовалута. Овде нема ништо за што да се грижите бидејќи создавањето на сметка е бесплатно и ќе бидат потребни само неколку минути за да се создаде.

Може ли да освојам џекпот ако играм со биткоини?

Да, можете да освоите џекпот кога играте со биткоини. Биткоинот е валута, па ако победите, наградата веднаш ќе биде префрлена на вашата сметка.

Кој е просечниот процент на стапка на RTP на игрите во Биткоин?

Процентот на враќање на играчот од играта е ист, без разлика дали играте со биткоини или со која било друга валута. Просечниот RTP на игрите во казиното Локи е околу 94 и 96%.

Може ли да играм игри со Bitcoin иако не сум ВИП член?

Игрите со биткоин се достапни за сите играчи кои се приклучуваат на казиното Локи. Не заборавајте дека учеството во програмата за лојалност ќе донесе многу придобивки што ќе ги цените.

Колку броеви има на рулетот?

Општо има две тркала, американски и европски. Двајцата имаат броеви од 1 до 36, обоени во црна или црвена боја. Она што ги разликува овие две тркала е зелениот џеб. Во европската верзија на играта има само еден зелен џеб со единечна нула, а во американскиот рулет два џебови со единечна и двојна нула.

Кои се најпопуларните даватели на игри?

Ова може да биде незгодно прашање за одговор. Има многу различни провајдери таму и да се каже вистината, сите тие имаат нешто што ги разликува од другите. Затоа Loki Casino соработува со различни провајдери на софтвер за да им донесе различност на играчите, за да можете да најдете сè што барате во едно казино.

Може ли да играм онлајн видео слот игри за забава?

Да, можете да играте игри со видео слот без да депонирате вистински пари. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари и можете да изберете која игра сакате да ја играте. Играта ќе ви ја даде потребната пракса која ќе ви се најде кога ќе одлучите да ја пробате среќата и да играте за вистински пари. За да го направите тоа, ќе треба да креирате бесплатна сметка во казиното. Откако ќе го направите тоа, ќе видите дека повеќето игри имаат опција „играј за забава“.

Може ли да освојам вистински пари од играње слотови?

Да, можете да освоите вистински пари од играње онлајн слотови во казиното Локи. За да го направите тоа, треба да депонирате средства на вашата сметка и да ја пронајдете играта што сакате да ја играте. Ако сте почетник, тогаш ве советуваме да изберете игри што имаат бонус кругови и симболи за расфрлање. И прогресивните игри можат да понудат суми што ќе ви го променат животот, но имајте на ум дека повеќето од овие игри бараат од вас да поставите повисоки облози за да го активирате бонусот.

Дали има видео слот игри со бонус кругови?

Повеќето од игрите со видео слот имаат неколку бонус кругови. Овие се нешто како мини-игри кои можат да понудат поголема исплата од редовната игра.

Играта ми замрзна. Што да правам?

Ако тоа се случи, нема ништо за што да се грижите. Можете повторно да ја вчитате страницата без да се грижите за губење на податоци. Откако повторно ќе се поврзете, играта ќе продолжи од местото каде што сте заминале.

Дали моите податоци се безбедни во казиното?

Да, казиното ја користи најновата технологија за шифрирање за да се осигура дека сите ваши лични и финансиски детали се безбедни.

Како да се заштитам од големи загуби?

Најдобар начин да се заштитите од големи загуби е да го ограничите депозитот што го правите. На тој начин подобро го контролирате вашиот буџет и нема да дозволите да се занесете и да направите нов депозит откако ќе го достигнете вашиот лимит.

Може ли да ја избришам мојата сметка?

Бришењето на вашата сметка е трајна одлука што треба да ја преиспитате бидејќи не можете да отворите нова сметка откако ќе ја затворите. Од таа причина, казиното ви дозволува да ја затворите вашата сметка на некое време за да видите дали тоа промени нешто или не. Ако сè уште верувате дека коцкањето излегува од контрола и му штети на вашиот живот, тогаш ве охрабруваме трајно да ја затворите вашата сметка.

Колку години треба да имам за да играм во казиното Локи?

Казиното Локи прифаќа играчи кои се полнолетни за коцкање. Сето ова зависи од јурисдикцијата во која живеете. Во некои места, законската возраст е 18+, а во други е 21+. Мора да го знаете законот за коцкање во вашата земја.

Како да стапите во контакт со тимот за поддршка?

Казиното Локи нуди поддршка на клиентите 24/7. Секој пат кога имате прашање или проблем што не можете да го решите, можете да контактирате со поддршката за корисници преку разговор во живо и агентот ќе биде со вас што е можно поскоро. Ова е најзгодниот начин да стапите во контакт со агент, особено ако ви треба итна помош. Можете исто така да им се јавите или да им испратите е-пошта, без разлика што сакате.

Колку често казиното Локи додава нови слотови?

Новите слотови се пуштаат многу често, и штом ќе се отвори еден слот, казиното ќе се додаде во нивното портфолио. Потребно е време за да се развие игра и тим од многу посветени луѓе кои работат напорно за да направат една игра да се истакне во толпата. Некои гејмерски компании претпочитаат да објавуваат нови игри барем еднаш месечно, а други лансираат игри на секои неколку месеци. Во секој случај, штом казиното ќе додаде нова игра во своето портфолио, тие обично ќе даваат бесплатни вртења на лојалните играчи за да ја поттикнат играта. Затоа, одвреме-навреме треба да ја проверувате вашата страница за промоција за да бидете сигурни дека ништо не пропуштате.

Како функционира бонусот за добредојде?

Казиното Локи нуди бонус за добредојде на сите нивни нови играчи. Ова е одличен начин да ја продолжите вашата игра бидејќи бонусните средства драстично ќе го зголемат вашето салдо. Во овој момент, пакетот за добредојде на Loki Casino се состои од 3 бонуси за депозит кои ќе донесат многу дарежлива сума на вашето салдо. За да го добиете бонусот, се што треба да направите е да ја креирате вашата нова сметка во казиното и да направите депозит, толку едноставно. Згора на тоа, ќе добиете и неколку бесплатни вртења.

Може ли да освојам вистински пари играјќи онлајн видео слот игри?

Да, ако направите депозит и играте за вистински пари, можно е да освоите пари. Можете дури и да постигнете голем џекпот и да освоите сума што ќе ви го промени животот. Сето тоа е можно кога играте игри во казиното Локи. Она што е важно да знаете е дека игрите се непредвидливи и постои голема шанса да изгубите пари кога играте. Ова е многу важно знаење и треба да бидете сигурни дека ги знаете сите ваши можности уште пред да одлучите да играте игри.

Како да ја финансирам мојата сметка?

Постојат неколку различни начини на кои можете да ја финансирате вашата сметка во казиното Локи. Казиното додаде различни начини на плаќање што можете да ги користите и за депозити и за повлекување средства од вашата сметка. Некои од нив вклучуваат Visa и MasterCard, Skrill, Neteller, Zimpler, Qiwi, Paysafecard, WebMoney, Neosurf, ecoPayz, Sticpay, само за да именуваме некои.

Кои валути можам да ги користам?

Во казиното Loki, можете да најдете некои од најчестите достапни валути, вклучувајќи евро (EUR), американски долар (USD), канадски долар (CAD) и австралиски долар (AUD). Но, во исто време, тие нудат и други валути за играчи кои живеат во други делови на светот, вклучувајќи Новозеландски долар (NZD), Норвешка круна (NOK), полска злота (PLN), чешка корона (CZK), Јужноафрикански ранд ( ZAR), јапонски јен (JPY), јужнокорејски вон (KRW) и Казахстан Тенге (KZT).

Дали има разлика помеѓу офлајн и онлајн слот машини?

Слотовите се меѓу најпопуларните игри во секое казино. Разликата помеѓу офлајн и онлајн слотови е во тоа што офлајн слотови се вистински физички машини што можете да ги најдете во копнено казино, додека онлајн слотови може да се играат од каде било во светот се додека го имате вашиот лаптоп или рачен уред. Уште повеќе, искуството со игри е исто така различно кога играте онлајн и кога играте во копнено казино.

Може ли да користам бонус средства за играње игри со видео слот?

Ве охрабруваме да играте онлајн видео слот игри кога имате бонус за обложување. Слотовите ќе придонесат 100% во барањата за обложување, така што ова значи дека ако играте онлајн слотови, можете побрзо да го исчистите вашиот бонус. Погрижете се да ги прочитате одредбите и условите за бонусот кога прифаќате одреден бонус, бидејќи може да има некои игри кои се исклучени од бонусот и ако ги играте ќе ги прекршите правилата за бонус.

Што значи RTP?

RTP е акроним што се залага за Враќање во играч. Ова е термин што се користи за онлајн игри и го покажува процентот што му се плаќа на играчот. Секоја игра има различен RTP и главно е помеѓу 92% и 98%. За доброто на аргументот, да земеме игра која има 95% RTP, тоа значи дека за секој 1$ што го обложувате, ќе добиете 0,95$ назад. Не можеме со сигурност да кажеме кои слотови да се играат и кои слотови можат да донесат поголеми исплати, но можете да изберете игри кои нудат повисок RTP.

Може ли да играм игри за забава?

Можете да ги играте игрите во казиното Локи за забава. Ова значи дека не треба да вложувате депозит, наместо тоа, казиното ќе ве награди со виртуелни пари за играње. Можете да ги играте скоро сите игри во казиното освен игрите со дилер во живо. Игрите ќе реагираат на ист начин како да играте за вистински пари, така што единствениот недостаток овде е што нема да можете да ги повлечете средствата на крајот од вашата сесија.

Како да освоите вистински пари од играње слотови?

Можно е да освоите вистински пари од играње онлајн видео слот игри. Прво ќе треба да депонирате средства на вашата сметка. Ако сте почетник, ве советуваме да изберете игри кои имаат бонус кругови и симболи за расфрлање. Прогресивните џекпот игри се исто така многу популарни, но ќе мора да имате буџет за да ги играте овие игри. Работата со прогресивните слотови е дека ќе треба да го ставите максималниот облог за да го активирате бонусот.

Дали има слотови со бонус кругови?

Постојат многу различни онлајн видео слот игри со бонус кругови. Ваквите игри се многу возбудливи затоа што не можете да замислите колку е возбудливо чекањето да се појави третото расфрлање на ролните за да ја активира бонусната функција. Уште повеќе, игрите што имаат бонус кругови имаат тенденција да плаќаат повеќе штом ќе ја активирате бонус функцијата.

Дали има бонус без депозит во казиното Локи?

Во овој момент, нема достапен бонус без депозит во Loki Casino, но тоа не значи дека ќе остане вака засекогаш.

Од кои провајдери на софтвер можам да играм игри во казиното Локи?

Loki Casino соработува со некои од најдобрите софтверски провајдери во индустријата за да ви ги донесе најдобрите игри. Можете да најдете игри од Microgaming, Evolution Gaming, Amatic, Betsoft, EGT, Elk Studios, Play'n GO, Pragmatic Play и Yggdrasil Gaming, само за да наведете некои.

Кои игри со дилери во живо се достапни во казиното Локи?

Има многу различни казино игри со дилер во живо во Loki Casino, вклучувајќи Ruletka, Monopoly, Punto Banko, Silver, Dream Catcher, Auto La Partage и Deal or No Deal, само за да наведам некои.

Може ли да играм игри на маса бесплатно?

Да, можете да играте игри на маса во забавен режим, исто како и секоја друга игра во казиното. Ќе мора прво да креирате сметка во казиното за да можете слободно да истражувате. Откако ќе се чувствувате доволно сигурни, можете да започнете да играте за вистински пари и тука ќе започне целата забава.

4 софтверски компании му обезбедуваат на казиното игри на маса, BGaming, Amatic, Belatra Games и Platipus. Мора да признаеме дека тие се едни од најпопуларните во индустријата и ќе ги донесат најдобрите игри на вашиот пат.

Кои други игри можам да ги играм во казиното Локи?

Има многу различни игри достапни во казиното Локи. Најпопуларните се онлајн видео слот игри и игри на маса. Но, има многу други различни игри што можете да ги играте и во казиното. Дури и ве охрабруваме да истражите сè што има да понуди казиното. На тој начин можете да најдете нешто што ви се допаѓа. Ви предлагаме да ги пробате следните игри Head and Tails, Crazy Chicken Extreme, Plinko, па дури и Minesweeper.

Може ли да играм Head and Tails?

Head and Tails е игра напојувана од Bgaming која нуди интересна игра. Ако сакате да ја пробате оваа игра, предлагаме да се најавите на вашата сметка и прво да направите депозит.

Како да се игра Плинко?

Plinko е многу интересна игра која ќе се забавувате играјќи. Играта е базирана на популарна ТВ игра. Ќе имате табла со точки и ќе треба да ја ставите топката од врвот низ ходниците. Ако успеете да ја внесете топката во корнерите ќе победите повеќе.

Дали има победничка стратегија за Crazy Chicken Extreme?

Мразиме да ве разочараме, но нема победничка стратегија за Crazy Chicken Extreme. Треба да имате некои посебни особини за да ја играте оваа игра како трпение, самодоверба и самодисциплина за почеток. Исто како и со секоја друга игра, предлагаме да започнете да играте во забавен режим додека не се навикнете на играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.