Loki - Live Casino

Age Limit
Loki
Loki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Live Casino

Казино игрите во живо добиваат голема популарност овие денови бидејќи се одлична алтернатива на класичните игри на маса. Во Loki Casino, можете да најдете околу 60 различни игри со дилер во живо во овој момент и да имате толку блиско искуство како да играте во копнено казино.

Блек Џек во живо

Блек Џек е лесна игра за учење и да се има можност да се игра оваа игра во живо е бесценета. Ќе се забавувате многу и за момент ќе поверувате дека навистина сте во казино со вистински луѓе. Социјалниот елемент што можат да го донесат игрите во живо ги прави овие игри посебни и тоа е главната причина зошто луѓето уживаат да ги играат.

Играњето блек џек во живо е лесно, сè што треба да научите се неколку основни правила и подготвени сте да одите. Играта започнува со ставање облог и примање две карти, за почеток. Откако ќе ги видите вашите картички и картата на дилерот, можете да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Имате опција да земете друга карта, да погодите или да застанете со картите што веќе ги имате. Идејата на играта е да се добие рака со вкупна вредност блиску до 21. Исто така, имате опција да се подели, ако добиете парови или можете да се удвоите.

Рулет во живо

Играњето рулет во живо е неверојатно искуство. Гледањето на тркалото на рулетот како се врти и чекајќи топката да слета на бројот што сте го одбрале е толку возбудливо.

Ако сте почетник, тогаш ве советуваме да започнете да играте на европското тркало. Има 37 џебови, со бројки од 1 до 36 и 1 зелен џеб со нула. Европскиот рулет нуди подобри шанси во споредба со другите игри, па затоа е одлична почетна точка.

Постојат различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет и ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа, ве советуваме да ги научите облозите.

Двата главни типа на облози се Внатре и Надворешни облози. Внатрешните облози ќе понудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози се многу помали. Ова се сите облози што можете да ги ставите кога играте рулет:

· Директниот облог нуди највисока исплата, која е 35 спрема 1. Ова е облог на еден број.

· Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата.

· Уличен облог е облог што опфаќа три броја кои се еден до друг на масата.

· Квадратен облог е облог на 4 броеви кои се во форма на квадрат на масата.

· Облогот во шест линии е облог на 6 броеви и исплатата за овој облог е 5 спрема 1.

· Облог во боја е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб.

· Десетици облог е облог што опфаќа 12 броеви и нуди исплата од 2 до 1.

· Висок/низок облог е облог на ниски броеви на високи броеви.

· Чудно/парен е облог на сите непарни или парни броеви.

· Облог за колона е облог на група од 12 броеви.

Игри во живо

Сите игри во живо во Loki Casino се напојувани од Evolution Gaming, еден од најдобрите провајдери на софтвер во онлајн индустријата. Има и ВИП маси, но дури и на обичните маси, ќе видите дека целото искуство е доста интерактивно и пријателско и ќе си поминете прекрасно играјќи во казиното. Во овој момент, можете да ги најдете следните игри во живо во Loki Casino:

Фаќач на соништа

Автоматски рулет

Извонреден рулет

Брзински рулет

Големи ВИП маси

VIP Fortune

Punto Banco

Бела / Сребрена / Класичен Блек Џек маси

Блек Џек партија

Total score8.4
Добрите
Лошите
- Нема телефонска поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (6)
Австралија
Германија
Ирска
Норвешка
Русија
Финска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayzMaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
Visa
WebMoney
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (28)