Loki Преглед 2024 - Live Casino

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус $18.000 + 230 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Казино игрите во живо добиваат голема популарност овие денови бидејќи се одлична алтернатива на класичните игри на маса. Во Loki Casino, можете да најдете околу 60 различни игри со дилер во живо во овој момент и да имате толку блиско искуство како да играте во копнено казино.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е лесна игра за учење и да се има можност да се игра оваа игра во живо е бесценета. Ќе се забавувате многу и за момент ќе поверувате дека навистина сте во казино со вистински луѓе. Социјалниот елемент што можат да го донесат игрите во живо ги прави овие игри посебни и тоа е главната причина зошто луѓето уживаат да ги играат.

Играњето блек џек во живо е лесно, сè што треба да научите се неколку основни правила и подготвени сте да одите. Играта започнува со ставање облог и примање две карти, за почеток. Откако ќе ги видите вашите картички и картата на дилерот, можете да одлучите кој треба да биде вашиот следен потег. Имате опција да земете друга карта, да погодите или да застанете со картите што веќе ги имате. Идејата на играта е да се добие рака со вкупна вредност блиску до 21. Исто така, имате опција да се подели, ако добиете парови или можете да се удвоите.

Рулет во живо

Рулет во живо

Играњето рулет во живо е неверојатно искуство. Гледањето на тркалото на рулетот како се врти и чекајќи топката да слета на бројот што сте го одбрале е толку возбудливо.

Ако сте почетник, тогаш ве советуваме да започнете да играте на европското тркало. Има 37 џебови, со бројки од 1 до 36 и 1 зелен џеб со нула. Европскиот рулет нуди подобри шанси во споредба со другите игри, па затоа е одлична почетна точка.

Постојат различни облози што можете да ги поставите кога играте рулет и ако сакате да ги подобрите вашите шанси за победа, ве советуваме да ги научите облозите.

Двата главни типа на облози се Внатре и Надворешни облози. Внатрешните облози ќе понудат подобри исплати, но шансите за победа на овие облози се многу помали. Ова се сите облози што можете да ги ставите кога играте рулет:

· Директниот облог нуди највисока исплата, која е 35 спрема 1. Ова е облог на еден број.

· Сплит облог е облог на два броја кои се еден до друг на масата.

· Уличен облог е облог што опфаќа три броја кои се еден до друг на масата.

· Квадратен облог е облог на 4 броеви кои се во форма на квадрат на масата.

· Облогот во шест линии е облог на 6 броеви и исплатата за овој облог е 5 спрема 1.

· Облог во боја е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб.

· Десетици облог е облог што опфаќа 12 броеви и нуди исплата од 2 до 1.

· Висок/низок облог е облог на ниски броеви на високи броеви.

· Чудно/парен е облог на сите непарни или парни броеви.

· Облог за колона е облог на група од 12 броеви.

Игри во живо

Игри во живо

Сите игри во живо во Loki Casino се напојувани од Evolution Gaming, еден од најдобрите провајдери на софтвер во онлајн индустријата. Има и ВИП маси, но дури и на обичните маси, ќе видите дека целото искуство е доста интерактивно и пријателско и ќе си поминете прекрасно играјќи во казиното. Во овој момент, можете да ги најдете следните игри во живо во Loki Casino:

Фаќач на соништа

Автоматски рулет

Извонреден рулет

Брзински рулет

Големи ВИП маси

VIP Fortune

Punto Banco

Бела / Сребрена / Класичен Блек Џек маси

Блек Џек партија

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.