Loki - Payments

Age Limit
Loki
Loki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Payments

Локи Казиното додаде многу различни начини на плаќање, за да им ги олесни работите на своите играчи. Веројатно можете да го најдете вашиот омилен метод овде за да направите и депозити и повлекувања. Единствениот недостаток е што Paypal не е поддржан, но можеби во иднина ќе го додадат и овој начин на плаќање.

Можете да побарате повлекување од вашата сметка во секое време. Но, имајте на ум дека казиното го задржува правото да префрли средства користејќи различен начин на плаќање од оној што го наведовте.

Сите повлекувања се обработуваат што е можно поскоро и не треба да поминат повеќе од 24 часа за казиното да ги ослободи вашите средства. Многу е важно да ја потврдите вашата сметка пред да побарате повлекување. Доколку не ги испратите потребните документи во рок од две недели од датумот на барањето за повлекување, вашето барање ќе биде откажано.

Минималниот износ што можете да го побарате за повлекување е 20 УСД, а максималниот износ е 5000 УСД. Ова зависи и од начинот на плаќање што го користите, па ако ви требаат конкретни информации, треба да се упатите до Касиерот и да кликнете на начинот на плаќање што сакате да го користите. Сепак, овие ограничувања не се применуваат ако го освоите прогресивниот џекпот.

Total score8.4
Добрите
Лошите
- Нема телефонска поддршка

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (4)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
БонусиБонуси (9)
High Roller бонусReload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусРоденденски бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
ДржавиДржави (6)
Австралија
Германија
Ирска
Норвешка
Русија
Финска
ИгриИгри (6)
ЛиценциЛиценци (1)
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
BitcoinCredit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayzMaestroMasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
Visa
WebMoney
Zimpler
instaDebit
СофтверСофтвер (28)