Loki Преглед 2024 - Responsible Gaming

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус $18.000 + 230 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Играњето онлајн игри може да понуди такво уживање и можете лесно да се опуштите и да се опуштите. Многу луѓе редовно играат онлајн слотови или која било друга игра и ги имаат работите под своја контрола. Но, има мал процент на луѓе кои стекнуваат зависност, што е сериозно прашање.

Преземањето на некои мерки на претпазливост дури и пред да започнете со коцкање може да значи многу. Од таа причина, ги советуваме новите играчи да го дефинираат својот буџет за игри на самиот почеток. За да ви ги олесни работите, казиното ви овозможува да поставите дневен, неделен и месечен буџет.

Друга многу важна работа е да се дефинира што значи коцкање. Ова е форма на забава каде што иако е можно да освоите пари, може да изгубите повеќе. Затоа, играјте со парите што можете да си дозволите да ги изгубите и не ни помислувајте да позајмите пари за да играте игри. Ова е многу нездрав однос кон коцкањето и во моментот кога ќе почнете да позајмувате пари, работите ќе тргнат надолу.

Поставете временско ограничување и не го надминувајте. Работата е во тоа што коцкањето е многу забавно и знаете дека времето лета кога се забавувате. Добра идеја е да правите паузи кога играте.

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Ги советуваме играчите да постават лимити за депозит дури и пред да започнат со коцкање. Ова ќе ви помогне повеќе да го контролирате вашиот буџет и никогаш не треба да ја надминувате вашата граница. Можете да поставите дневни, неделни и месечни лимити и штом ќе ја достигнете вашата граница не обидувајте се да ја зголемите.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Ако мислите дека развивате нездрава навика со начинот на кој се коцкате, ви предлагаме да го направите тестот за самооценување. Ова ќе ви помогне подобро да го разберете вашето коцкање и дали треба да преземете некои мерки за да го намалите времето што го поминувате на коцкање или не:

· Дали сте пропуштиле состанок затоа што се коцкавте?

· Дали ги потрошивте сите ваши пари на коцкање што беше наменето за нешто друго?

· Дали целото слободно време го поминувате на коцкање?

· Дали се расправате со вашето семејство поради вашите навики за коцкање?

· Дали се нервирате кога некој ќе ве праша за коцкање?

· Дали трошите голем дел од вашиот приход на коцкање?

· Дали размислувате за коцкање додека правите други работи?

· Дали се коцкате додека сте на работа?

· Дали постојано зборувате за коцкање, дури и со луѓе кои не се заинтересирани?

· Дали гледате на коцкањето како начин да заработите приход?

· Дали се наоѓате себеси како сонувате како да го потрошите големиот џекпот што сакате да го освоите во иднина?

· Дали се обидувате да завршите сè набрзина, само за да можете да се вратите дома и да се коцкате?

· Дали можете да поминете некое време без коцкање или размислување за игри?

Дури и ако имате еден потврден одговор на горенаведените прашања, треба да преземете некоја акција. Запрашајте се зошто толку многу се коцкате и размислете да барате помош. Невозможно е самостојно да се справите со зависноста од коцкање, ќе ви треба поддршка од вашите најблиски, а во некои тешки случаи ќе ви треба помош од стручно лице.

Самоисклучување

Самоисклучување

Самоисклучувањето е одлична карактеристика што Казиното Локи им ја нуди на своите играчи. Можете да ја затворите вашата сметка за одреден период и ако проблемот продолжи, тогаш треба да размислите за трајно затворање на вашата сметка.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.