Loki Преглед 2024 - Tips & Tricks

LokiResponsible Gambling
CASINORANK
8.43/10
БонусБонус $18.000 + 230 бесплатни вртења
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Loki is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Ако сакате да играте некои казино игри, Loki Casino е совршено место за почеток. Ако сте комплетен почетник, тогаш сте дошле на вистинското место. Ние ќе ви помогнеме да започнете и во исто време да избегнете некои од најчестите грешки.

Првото нешто на што треба да се уверите е да ја изберете вистинската платформа. Ако сте ја создале вашата сметка во казиното Локи, тогаш сте го направиле вистинскиот избор. Казиното нуди безбедно опкружување за играње, така што можете лесно да префрлате средства до и од вашата сметка без да се грижите за ништо.

Како почетник, треба да започнете да избирате игри кои нудат долна предност. Поминете низ игрите и пронајдете ги оние со највисок RTP.

Научете ја играта што сакате да ја играте. Речиси сите игри што можете да ги играте во казиното се навистина лесни и интуитивни. Но, добро е да знаете во што се впуштате, особено ако одлучите да играте игри на маса или игри со карти. Стратегиите се дел од овие игри и добра идеја е да вежбате некои пред да одлучите да играте за вистински пари.

Победата е дел од играта, но и губењето. Ако забележите дека губите повеќе од вообичаено, тогаш тоа е добар знак дека треба да престанете да играте и да заминете. Никогаш не е добра идеја да се бркаат загуби, тоа е маѓепсан круг без излез. Во овој момент, треба да се придржувате до управувањето со банкротот затоа што може да биде примамливо да го зголемите вашиот облог и да се обидете да ги вратите изгубените пари.

И можеби најважниот совет што можеме да ви го дадеме е да се забавувате. Нормално е да доживеете некои загуби додека се коцкате, но сето тоа е дел од играта. Ако сфатите дека повеќе не се забавувате, едноставно треба да си заминете, ќе има уште еден ден за играње.

Совети за тоа како да играте слотови

Совети за тоа како да играте слотови

Можеби сте слушнале дека немате контрола кога играте слотови. Вие само го ставате вашиот облог и кликнете на копчето за центрифугирање, а останатото е направено некаде во позадината на играта и не можете да направите ништо за тоа. Ова е точно, но тоа не значи дека не можете да направите ништо за да ја контролирате вашата игра. Постојат одредени работи што можете да ги направите за да ги максимизирате шансите за победа на долг рок.

Изберете ја вистинската игра за вас - Има многу различни слотови таму и има нови лансирања додека зборуваме. Како почетник, треба да изберете игри кои нудат повисок RTP, тоа значи дека процентот на враќање на играчот е поголем.

Секогаш прифаќајте ги бонусните понуди – Секое казино нуди многу дарежлив бонус за добредојде на своите нови играчи кога ќе се регистрираат за сметка. Тие исто така нудат промоции во форма на бесплатни вртења и бонус средства редовно. Ова е одличен начин да ја подобрите вашата рамнотежа и да ја продолжите вашата игра, па нашиот совет е скоро секогаш да ги прифаќате.

Погледнете ги опциите за обложување - Постојат различни типови на слотови од кои можете да изберете. Некои од нив нудат големи исплати, но обично ќе биде потребно долго време за да се постигне голема, а до моментот кога тоа ќе се случи, веројатно ќе ги изгубите сите ваши пари. Од друга страна, некои игри нудат помали исплати, но тие се случуваат почесто, па вашето салдо ќе остане подолго.

Одлучете кој џекпот е за вас - треба да ја пронајдете играта што најмногу ви одговара. Без разлика дали барате џекпот од милион долари или нешто поприземно, сигурни сме дека има нешто за вас во казиното Локи.

Практиката го прави совршенството - Добрата вест е дека сите игри во казиното Локи се достапни во забавна игра. Ова ви овозможува да играте во казиното бесплатно за да можете да ја научите играта и да ги практикувате вашите стратегии.

Како да победите на игри на маса

Како да победите на игри на маса

Ако сакате да играте игри на маса, ќе треба да поминете извесно време за учење на играта. Обично, тие доаѓаат со збир на правила што треба да ги следите за да учествувате во играта. Уште повеќе, треба да развиете и стратегија која најдобро ќе функционира за вас.

Затоа прво треба да започнете да играте игри на маса бесплатно во забавен режим. Ова ќе ви овозможи да ги научите правилата и да ја вежбате играта.

Има многу стратегии достапни во денешно време кои ќе ви помогнат да ја подобрите вашата игра. Она што треба да го знаете е дека не постои една единствена стратегија која ќе ви помогне да победите секој пат. Тие само ќе ги подобрат вашите шанси за победа, но за жал, тие не работат постојано.

Дали има шанса да се победи куќата?

Дали има шанса да се победи куќата?

Па, сето тоа зависи од вашата вештина, трпение и вашето искуство во играњето на играта. Ако мислите дека не ги поседувате овие особини, тогаш можеби игрите на маса нема да работат за вас. Сè зависи од играта што ја играте, но ако знаете што правите, можете драстично да ги подобрите вашите шанси за победа.

Водич за почетници за играње зарове

Водич за почетници за играње зарове

Откако ќе научите како функционираат зарове, ќе имате експлозија. Играта може да изгледа збунувачка при првиот пат кога ќе се обидете да ја играте, но наскоро ќе бидете добри. Првото нешто на кое треба да се концентрирате е распоредот на масата. Вака се означени различните облози на табелата за глупости:

· „Поминете“ е најосновниот облог во глупости каде што се обложувате дека или 7 или 11 ќе биде првиот завртен број.

· „Не поминувај“ е спротивен облог, и овде наместо да чекате 7 или 11, ќе ви треба 2, 3 или 12 на првата ролна.

· „Дојди“ е облог што го играте одвоено од сите пред кое било друго тркало.

· „Не доаѓај“ е облог што може да се стави кога ќе се воспостави точка за пропусната линија.

· „Поле“ е кога чекате стрелецот да исфрли 2, 3, 4, 9, 10, 11 или 12.

· „Место“ е кога се обложувате на одреден број различен од 7.

· Облозите на „Hardway“ се кога треба да поставите точен пар двојки.

Како функционира играта?

Како функционира играта?

Кога ставате облог на исходот од тркалањето, користите 2 коцки. Но, пред тоа да ги разгледаме основните правила на играта.

За да почнете да се менуваат работите, треба да го ставите Pass Bet и да се надевате дека ролната ќе помине. Спуштете ја коцката и ако фрлите 2, 3 или 12, ќе го изгубите вашиот облог. Ако поставите 7 или 11, го добивате облогот.

Ова е она што ви треба за да започнете да ја играте играта, а штом ќе се навикнете на играта, можете да започнете да ставате дополнителни облози.

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање
2023-08-22

Казиното Локи ги советува играчите да учествуваат во промоцијата на Денот на откривање

Казиното Локи е онлајн казино лиценцирано од Курасао од 2017 година управувано од Дама НВ. Ова казино има мазен и модерен интерфејс, без разлика дали се игра на десктоп или самостојна апликација за казино. Казиното е познато и по одличниот опсег на бонуси и промоции за нови и лојални членови.