Luckland Преглед 2024 - About

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
About

About

Лакленд е популарно онлајн казино кое работи во индустријата iGaming веќе неколку години. Во текот на своите активни години, Лакленд успеа да развие многу добра репутација како безбедно онлајн казино кое нуди некои од најдобрите казино игри на пазарот.

Познат е и по тоа што нуди многу дарежливи бонуси и промоции, кои го наградуваат секој тип на играчи што се приклучуваат на онлајн казиното. Новорегистрираните играчи ќе бидат пречекани со наградни бонуси додека најверниот играч ќе ужива во некои уникатни придобивки.

Luckland

Во казиното Лакленд се нудат стотици игри, безбедно и безбедно банкарство и ефикасна поддршка на клиентите. Интерфејсот е лесен за користење и на играчите ќе им биде лесно да се движат и да го најдат она што го бараат.

Казиното Лакленд нуди голем избор на игри и многу слот игри од повеќе провајдери на софтвер. На бонус за добредојде е дарежлив и сите играчи можат да станат ВИП. Казиното Лакленд е безбедно и сигурно онлајн казино што играчите ќе го сакаат.

Игрите се обезбедени од доверливи продавачи и се ревидирани редовно од независни агенции како GLI за да се обезбеди случајност и правичност.

На играчите од САД не им е дозволено да играат овде.

Играчите кои сакаат да се обложуваат во казиното Лакленд мора прво да регистрираат сметка. Тоа може да се направи со пристап до официјалната веб-страница на казиното и кликнување на копчето „Приклучи се“ што се наоѓа во горниот десен агол на екранот.

После тоа, играчот ќе треба да избере единствено корисничко име и силна лозинка и да обезбеди некои лични информации.

Сопственик и извршен директор

Казиното Лакленд е во сопственост и управувано од Aspire Global International LTD, која е компанија управувана од AG Communications Limited во ОК.

Исто така, Aspire Global International LTD е компанија со седиште во Малта. Извршен директор на компанијата е Цачи Мајмон, која ја води компанијата од 2013 година.

Број на лиценца

Ова онлајн казино е целосно лиценцирано и регулирано од страна на Malta Gaming Authority, кој е добро познат регулатор во индустријата iGaming. Нејзиниот број на лиценца е MGA/CL1/408/2007.

Каде е базирано казиното Лакленд?

Казиното Лакленд е со седиште во Малта, каде што официјалната физичка адреса е 135, High Street, Sliema SLM 1549, Малта.