Luckland Преглед 2024

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите во Казиното Ландлук се многу добро структурирани обезбедете им на играчите многу дарежливи награди и повозбудлива сесија за игри. Овие бонуси можат да ги задржат постојните играчи на платформата за казино, бидејќи им даваат многу придобивки.

Новите играчи не се единствените кои можат да бараат бонус во казиното Лакленд, бидејќи оваа платформа за коцкање има неколку други бонуси и промоции кои се насочени кон секој член на казиното. Но, секој играч мора да биде свесен за условите и условите што доаѓаат со овие бонуси и промоции.

Комплетна листа со бонуси од Luckland
Бонус за враќање на готовинаБонус за враќање на готовина
+9
+7
Затвори
Games

Games

Карактеристики на казиното Лакленд голема библиотека со игри која содржи широк спектар на казино игри. Играчите можат да ја испробаат својата среќа на некои од најдобрите казино игри на пазарот, кои ги обезбедува најугледниот софтверски провајдер во индустријата. Исто така, повеќето казино игри се оптимизирани за употреба на кој било мобилен или десктоп уред.

Software

Секое добро воспоставено онлајн казино се грижи да соработува само со реномирани провајдери на софтвер, кои обезбедуваат висококвалитетни казино игри. Реномираните провајдери на софтвер се познати по развивањето на најдобрите казино игри на пазарот кои обезбедуваат многу попријатно искуство со игри на играчите.

Важно е да се напомене дека реномирани провајдери на софтвер соработуваат само со целосно лиценцирани и регулирани онлајн казина. Тие се добар показател за тоа дали онлајн казиното е безбедно да се обложувате со вистински пари.

Лакленд казиното соработува со следните провајдери на софтвер Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, NeoGames, NYX Gaming, NextGen Gaming, Aristocrat, Play'n GO, Bally, WMS, Amaya, Barcrest, RabCat, Merkur Gaming, Foxium, 2BY2 Gaming, , Само за победа, реални игри, Thunderkick, ELK Studios, High5, Big Time Gaming, Lightning Box, Quickspin, iSoftBet, CadillacJack и PariPlay.

Сите овие добавувачи на софтвер се во чекор со строгите индустриски стандарди и се погрижуваат да ги оптимизираат своите казино игри за употреба на кој било мобилен, таблет или десктоп уред.

Исто така, истакнатите провајдери на софтвер се погрижуваат библиотеката на игри на Лакленд да биде преполна со разновидни казино игри. Одликувајќи се со широк спектар на казино игри ќе се погрижи да ги задоволи сите видови играчи кои се приклучуваат на онлајн казиното.

Payments

Payments

Клучна карактеристика на казиното Лакленд е фактот што на своите играчи им дава можност да избираат помеѓу широк избор на начини на плаќање, без разлика дали се работи за депонирање или повлекување средства. Важно е да се напомене дека достапните начини на плаќање може да варираат во зависност од моменталната локација на играчот.

Играчите кои се обложуваат во казиното Лакленд не треба да се грижат за нивната безбедност на оваа казино платформа, бидејќи онлајн казиното ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, која осигурува дека податоците на играчот се шифрирани и подалеку од несакани трети страни.

Deposits

За да ги играат достапните казино игри во Лакленд со вистински пари и да аплицираат за истакнатите бонуси и промоции, ќе треба да депонираат одредена сума на средства на нивната сметка во казино. Но, пред да направат депозит, играчите ќе мора да регистрираат сметка во казиното, што е многу едноставен процес кој не трае долго за да се заврши.

Секој играч може да депонира средства на својата сметка во казино со пристап до сметката и кликнување на копчето „Касиерка“. После тоа, тие ќе треба да го изберат табулаторот „Депозит“ и да изберат начин на депонирање од списокот што ќе им биде претставен. Следно е да ги пополнат потребните информации, како и износот што сакаат да го депонираат. Сите депозити во казиното Лакленд се моментални и играчите нема да плаќаат дополнителни такси за трансакциите со депозити.

Withdrawals

На секој играч кој поседува сметка во казиното Лакленд му е дозволено да ужива во која било достапна казино игра со вистински пари и да ги повлече добивките направени на нив. Исто така, им е дозволено да бараат каков било бонус и да аплицираат за истакнатите промоции кои се наведени под „Промоциитабот ".

Во ова онлајн казино, играчите можат да изберат од бројните опции за повлекување, каде што времето за обработка за секоја од нив варира. Играчите ќе бидат задоволни да знаат дека казиното Лакленд не наплаќа дополнителни трошоци за трансакции за повлекување.

Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчите не треба да се грижат дали некој ќе ги смири нивните чувствителни податоци на оваа казино платформа. Оваа технологија ќе ги шифрира сите податоци што се испраќаат во ова онлајн казино, што ќе го оневозможи хакерите да ги украдат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

Играчите кои пристапуваат до казиното Лакленд од земја каде што онлајн коцкањето е легално се повеќе од добредојдени да уживаат во ова онлајн казино. Сепак, некои играчи од одредени региони нема да можат да пристапат до казиното Лакленд бидејќи ова казино има ограничувања за одредени земји.

Онлајн казиното не прифаќа играчи од следните земји, Ангола, Австралија, Аруба, Авганистан, Белгија, Бенин, Ангвила, Оландските Острови, Конго, Централноафриканската Република, Швајцарија, Боливија, островот Буве, Костарика, Кина, Кипар, Колумбија , Чешка, Доминика, Данска, Доминиканска Република, Џибути, Шпанија, Естонија, Етиопија, Алжир, Франција, Габон, Гренада, Француска Гвајана, Обединетото Кралство, Унгарија, Гамбија, Гвадалупе, Гана, Индија, Израел, Италија, Ирак, Иран , Кенија, Камбоџа, Јордан, Киргистан, Шри Ланка, Мароко, Демократска Република Лао, Малта, Црна Гора, Мавританија, Мартиник, Нигер, Мозамбик, Малезија, Намибија, Маурициус, Малави, Филипини, Холандија, Пакиста, Француска Полинезија, Португалија, Полска, Романија, Плаестина, Парагвај, Реунион, Судан, Руанда, Србија, Шведска, Сомалија, Сенегал, Сириска Арапска Република, Суера Леоне, Чад, Свазиленд, Того, француски јужни територии, Тајланд, Тунис, Зимбабве, Јемен, Турција, Обединети Држави на Америка, Танзанија, Замбија, и Волис и Футуна.

+121
+119
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+2
+0
Затвори

Languages

Казиното Лакленд се грижи да им пријде на што повеќе играчи ширум светот. Секој играч што влегува на веб-страницата на казиното од земја каде што онлајн коцкањето е легално, тогаш е повеќе од добредојден да се обложи на оваа платформа за коцкање.

Веб-страницата на казиното е оптимизирана за поддршка на повеќе јазици, како што е можно подобро да ги смести своите играчи. Подолу ги наведовме јазиците што се достапни на веб-страницата на Лакленд:

 • Англиски
 • германски
 • француски
 • фински
 • норвешки
+3
+1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Лиценцирање и регулирање од страна на Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство

Споменатото казино е лиценцирано и регулирано и од Органот за игри на среќа на Малта и од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Овие угледни органи за коцкање го надгледуваат работењето на казиното, осигурувајќи дека тоа работи на фер и транспарентен начин. Ова значи дека играчите можат да веруваат дека казиното ги следи строгите прописи за да ги заштити нивните интереси.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

За да се заштитат податоците на играчите и финансиските трансакции, казиното користи напредна технологија за шифрирање. Ова осигурува дека сите чувствителни информации споделени помеѓу играчите и казиното остануваат безбедни од љубопитните очи. Дополнително, воспоставени се силни мерки за сајбер безбедност за да се спречи неовластен пристап или прекршување.

Ревизии и сертификати од трета страна

Казиното е подложено на редовни контроли од трета страна за да се потврди правичноста на неговите игри, како и да се обезбеди безбедноста на својата платформа. Овие ревизии ги спроведуваат независни организации за да обезбедат непристрасна проценка на резултатите од играта, обезбедувајќи играчите да имаат доверба во нивниот интегритет.

Политики за податоци за играчот

Споменатото казино има јасни политики за тоа како тие собираат, складираат и користат информации за играчите. Тие се придржуваат до строгите стандарди за приватност, заштитувајќи ги личните податоци од неовластен пристап или злоупотреба. Транспарентноста во врска со овие политики им овозможува на играчите да донесуваат информирани одлуки за споделување на нивните информации со казиното.

Соработка со реномирани организации

Споменатото казино ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства помагаат да се одржат високите стандарди на работење додека се промовираат одговорните практики на коцкање.

Повратни информации од Реал играчи

Зборовите на улица за доверливоста на ова казино се огромно позитивни меѓу вистинските играчи. Сведоштвата ги истакнуваат сигурните исплати, фер искуствата во игра, одличната поддршка на клиентите и целокупното задоволство од нивните услуги.

Процес за решавање спорови

Во случај играчите да имаат проблеми или проблеми, ова казино има добро дефиниран процес за решавање спорови. Тие даваат приоритет на брзо и правично решавање на споровите преку посветени канали за поддршка на клиентите или услуги за посредување доколку е потребно.

Пристапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката за корисници на казиното за какви било грижи за доверба и безбедност. Казиното нуди повеќе канали за комуникација, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Нивниот тим за поддршка на клиенти е многу одговорен, осигурувајќи дека прашањата на играчите се решаваат навремено и ефикасно.

Градењето доверба е приоритет и за споменатото казино и за играчите. Со почитување на строгите прописи, примена на силни безбедносни мерки, соработка со реномирани организации и обезбедување одлична поддршка за клиентите, ова казино се етаблира како доверливо име во индустријата за онлајн игри.

Security

Безбедноста на играчите е ставена на висок приоритет од казиното Лакленд и операторот на казиното ја сфаќа оваа тема многу сериозно. Поради тоа, се грижи да ги следи најновите безбедносни стандарди во индустријата iGaming за да ја направи својата платформа за коцкање исклучително безбедна.

Во ова онлајн казино, првото безбедносно дејство се презема по регистрацијата, бидејќи казиното Лакленд им овозможува на играчите да изберат уникатно корисничко име кое не мора да биде нивното вистинско име. Ова им дава на играчите потребната анонимност бидејќи ја зголемува севкупната онлајн безбедност на играчот.

Друга многу важна безбедносна карактеристика е фактот дека казиното Лакленд ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, која ги шифрира сите податоци што се испраќаат помеѓу казиното и играчите, што го оневозможува пробивањето на несаканите трети страни.

Дополнително, ова онлајн казино е целосно лиценцирано и регулирано од страна на Органот за игри на среќа на Малта, кој е почитуван регулатор во индустријата за iGaming. Овој регулатор се грижи дека безбедноста на казиното е во согласност со стандардите. Играчите не треба да се грижат кога обезбедуваат чувствителни информации, како што се детали за кредитна картичка, во казиното Лакленд, бидејќи тоа ќе биде безбедно и подалеку од рацете на хакерите.

Responsible Gaming

Секој играч мора да биде свесен за фактот дека зависноста од коцкање може да стане сериозен проблем ако не дејствува навреме. Ако играчот се чувствува како да не може да престане да се обложува на игрите во казино, тогаш мора да се обрати до линијата за помош за терапија за коцкање, анонимни коцкари, GamCare и BeGambleAware.

About

About

Лакленд е популарно онлајн казино кое работи во индустријата iGaming веќе неколку години. Во текот на своите активни години, Лакленд успеа да развие многу добра репутација како безбедно онлајн казино кое нуди некои од најдобрите казино игри на пазарот.

Познат е и по тоа што нуди многу дарежливи бонуси и промоции, кои го наградуваат секој тип на играчи што се приклучуваат на онлајн казиното. Новорегистрираните играчи ќе бидат пречекани со наградни бонуси додека најверниот играч ќе ужива во некои уникатни придобивки.

Luckland

Во казиното Лакленд се нудат стотици игри, безбедно и безбедно банкарство и ефикасна поддршка на клиентите. Интерфејсот е лесен за користење и на играчите ќе им биде лесно да се движат и да го најдат она што го бараат.

Казиното Лакленд нуди голем избор на игри и многу слот игри од повеќе провајдери на софтвер. На бонус за добредојде е дарежлив и сите играчи можат да станат ВИП. Казиното Лакленд е безбедно и сигурно онлајн казино што играчите ќе го сакаат.

Игрите се обезбедени од доверливи продавачи и се ревидирани редовно од независни агенции како GLI за да се обезбеди случајност и правичност.

На играчите од САД не им е дозволено да играат овде.

Кратки факти

Година на основање: 2015

Account

Поседувањето сметка во казиното Лакленд доаѓа со многу големи предности, како што се уживање во широк избор на казино игри обезбедени од некои од најдобрите провајдери на софтвер, барање дарежливи бонуси и промоции и уживање во ВИП третманот од програмата за лојалност.

Но, пред играчите да регистрираат сметка во ова онлајн казино, тие прво мора да се согласат со условите и условите на казиното. Една од најважните информации од T&C во оваа фаза ќе биде старосната граница на казиното.

Секој играч што сака да направи сметка во казиното Лакленд ќе мора да има најмалку 18 години во спротивно нема да може да ја потврди својата сметка во казино. Некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година, па затоа е важно да ги проверите овие детали пред да регистрирате сметка.

Support

Друга важна карактеристика на секое онлајн казино е поддршката на клиентите. Имањето високо професионален тим за поддршка на клиенти може да испадне како клучен фактор за одржување на постојните играчи лојални на казиното, па дури и привлекување нови играчи.

Казиното Лакленд е свесно за овие факти, поради што има стекнато група на многу упатени и пријателски настроени поединци во својот тим за поддршка на клиентите. Секој играч кој се соочува со некаков проблем во казиното може да контактира со тимот за поддршка на клиенти преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Тимот за поддршка на корисниците е достапен во сите денови во неделата од 08:00 до 00:00 часот по средноевропско време. Ќе одговори на секое прашање на играчите со големо внимание и внимание

Ова онлајн казино има и дел ЧПП, каде играчите можат да пребаруваат низ најпоставуваните прашања на платформата за казино и можеби да најдат решение за нивниот проблем.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Luckland специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Luckland . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Лакленд е свесен за фактот дека добрата листа на бонуси и промоции е најдобриот начин за привлекување нови играчи и задржување на постоечките на платформата. Затоа ова онлајн казино има некои од најдарежливите бонуси на пазарот.

Операторот на казиното се грижи редовно да ја ажурира листата на достапни бонуси и промоции за да продолжи да ги наградува играчите со нови и подобри награди. Овие бонуси и промоции не доаѓаат со голема листа на услови и услови, што ќе ги задоволи играчите.

FAQ

Следниве се најчесто поставуваните прашања од играчите на Лакленд.

Live Casino

Live Casino

Во последниве години, игрите во казино во живо станаа многу популарни меѓу играчите и како што стојат работите во индустријата за iGaming, тие ќе станат уште поголеми во наредните години. Казино игрите во живо се одвиваат во реално време каде дилерот е домаќин на казино игра.

Сите играчи се приклучуваат на казино игра во живо преку пренос каде што следат акции во живо и ставаат облози во живо. Казиното Лакленд го поддржува огромниот тренд на обложување на игри во казино во живо со својот широк избор на игри со дилери во живо.

Mobile

Mobile

Еден од најновите трендови во индустријата за iGaming е мобилните игри, поради што казиното Лакленд се погрижи да ја оптимизира својата платформа за коцкање за да биде достапна за секој мобилен корисник. За таа цел, оваа онлајн платформа за коцкање може да се пристапи на кој било мобилен, таблет или десктоп уред.

Affiliate Program

Affiliate Program

Казиното Лакленд е дел од програмата Affilistar, која е безбедна, сигурна и супер ексклузивна придружна програма. Секое онлајн казино што сака да се приклучи на оваа придружна програма може да допре до Affilistars на неговата официјална веб-страница. Откако ќе пополнат формулар за регистрација, ќе мора да чекаат Affilistars да ја потврди нивната сметка.

Придружниците ќе контактираат со истакнатото казино по пошта откако ќе бидат одобрени како член на придружната програма. Онлајн казината кои се дел од придружната програма Affilistar се следните:

 • Казино Лакленд
 • Играјте казино Јанго
 • Казино SpinShake
 • Казино Кашиопеја
 • Казино ЏекМилион
 • Казино Спин Самба
 • Казино Мидас
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)