Luckland Преглед 2024 - Payments

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус за добредојде до 1000 € + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Клучна карактеристика на казиното Лакленд е фактот што на своите играчи им дава можност да избираат помеѓу широк избор на начини на плаќање, без разлика дали се работи за депонирање или повлекување средства. Важно е да се напомене дека достапните начини на плаќање може да варираат во зависност од моменталната локација на играчот.

Играчите кои се обложуваат во казиното Лакленд не треба да се грижат за нивната безбедност на оваа казино платформа, бидејќи онлајн казиното ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, која осигурува дека податоците на играчот се шифрирани и подалеку од несакани трети страни.

На секој член на казиното Лакленд му е дозволено да депонира средства и да повлече добивки во секое време. Ако играчот сака да ги искешира своите добивки направени со помош на истакнатите бонуси во казиното, тогаш треба да знае дека постојат одредени услови и услови што мора да ги исполнуваат.

Меѓу најважните работи во условите и условите се барањата за обложување, поради што играчите мора да дознаат за овие детали. Друга клучна информација што може да се најде во T&C е минималниот потребен износ за депозит за бонусите, кој е поставен на 20 долари. Минималниот лимит за депозит во ова онлајн казино е исто така поставен на 20 долари.

Максималниот износ што може да се депонира во казиното Лакленд не е одреден од операторот на казиното. Што се однесува до максималниот износ што играчите можат да го повлечат од ова онлајн казино, операторот на казиното го одреди на 7.000 долари месечно. Казиното Лакленд го постави и минималниот износ на депозит за сите начини на повлекување, освен за жичен трансфер, на 10 долари.

Секој ВИП член на ова онлајн казино може да повлече поголеми суми од оние што ги наведовме погоре. Дополнително, нивното барање за повлекување ќе биде приоритетно од операторот на казиното и ќе се комплетира што е можно поскоро.

Пред некој играч да ги повлече своите средства од Лакленд Касинп, ќе треба да ги потврди тие средства, што е прилично едноставна процедура која нема да потрае повеќе од неколку минути за да се заврши. Откако играчот ќе регистрира сметка во ова онлајн казино, казиното ќе побара од нив да достават неколку документи кои ќе го потврдат вистинското име и физичката адреса на играчот.

Откако документите ќе бидат испратени во казиното, операторот на казиното ќе ги обработи и ќе ја потврди сметката на играчот за неколку минути. Во случај играчите да се соочат со некакви потешкотии при уплата или повлекување од казиното Лакленд, тие секогаш можат да се обратат до тимот за поддршка на клиентите во казиното.

Тимот за поддршка на клиентите во ова онлајн казино може да се контактира преку разговор во живо, е-пошта или телефон. Ќе одговори на барањето на играчот на брз начин, давајќи им добар одговор.

Во случај на спор помеѓу играчот и казиното Лакленд, играчот може да контактира со Органот за игри на Малта во секое време. MGA е регулаторното тело кое лиценцира и ја регулира работата на казина Лакленд. Исто така, тој е одговорен за справување со какви било спорови што може да се појават на платформата за коцкање на казиното.

Казиното Лакленд не наплаќа дополнителни такси од играчите кога тие депонираат или повлекуваат средства од нивната сметка во казино. Сите трансакции со депозити во ова онлајн казино доаѓаат со инстант време за обработка.

Што се однесува до времето за обработка на повлекувањата, вистинското време што е потребно за нивно процесирање варира помеѓу начините на плаќање. Кредитните и дебитните картички доаѓаат со време на обработка до 6 работни дена, додека методите како што се Wire transfer или Interac e-Transfer ќе ги обработат средствата помеѓу 2 и 6 работни дена.

Во случај некој играч да повлекува средства со Skrill, Neteller, PayPal или MuchBetter, тогаш ќе мора да чека до 2 работни дена за да се обработи трансакцијата. Повлекувањето со ecoPayz, AstroPay, Trustly или Rapid Transfer ќе потрае до 4 работни дена за да се заврши.