Luckland Преглед 2024 - Bonuses

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус за добредојде до 1000 € + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусите и промоциите во Казиното Ландлук се многу добро структурирани обезбедете им на играчите многу дарежливи награди и повозбудлива сесија за игри. Овие бонуси можат да ги задржат постојните играчи на платформата за казино, бидејќи им даваат многу придобивки.

Новите играчи не се единствените кои можат да бараат бонус во казиното Лакленд, бидејќи оваа платформа за коцкање има неколку други бонуси и промоции кои се насочени кон секој член на казиното. Но, секој играч мора да биде свесен за условите и условите што доаѓаат со овие бонуси и промоции.

Секој новорегистриран играч во казиното Лакленд добива единствена шанса да земе дарежлив бонус за добредојде, кој ќе го награди откако ќе ги направат првите четири депозити. Овие први четири депозити ќе треба да бидат најмалку 20 долари за да ги побарате наградите од секоја од нив.

Откако ќе се направи првиот депозит, новиот играч ќе добие 100% бонус за депозит за совпаѓање до $400 плус 200 бесплатни вртења. Вториот бонус за депозит ќе ги награди со 50% бонус за депозит до 200 долари.

И за третиот и четвртиот бонус за депозит, казиното ќе им обезбеди на новорегистрираните играчи бонус за депозит од 25% до $200 за секој од двата депозити. Играчите ќе добиваат 40 бесплатни вртења секој ден во следните пет дена по првиот депозит.

Добиените бесплатни вртења ќе истечат 24 часа по добивањето, додека бонусните средства доаѓаат со период на валидација од 21 ден. Секој играч, исто така, мора да се сеќава на барањата за обложување за бонусните средства и бесплатните вртења, кои се поставени на 35x.

Постојните членови во казиното Лакленд ќе бидат воодушевени кога ќе знаат дека ова онлајн казино има и други бонуси и промоции како што се Mega Fun Break, Drops & Wins, Early Week Take Off, Slots Go Bonanza и ексклузивен ВИП клуб.

Мега забавна пауза

Првата промоција на листата е Mega Fun Break, која е промоција на која може да се пријави секој играч. Оваа специјална промоција може да се бара само еднаш неделно и играчите мора да користат еден од трите бонус кодови за да аплицираат. Кодовите за оваа промоција се LUCKY20, LUCKY30 и LUCKY40.

Играчите ќе треба да го користат кодот LUCKY20 за депозити помеѓу 30 и 50 долари, што ќе резултира со бонус за депозит од 20%. Користењето на кодот LUCKY30 ќе обезбеди бонус за депозит од 30% за депозити помеѓу 51 и 100 УСД.

Кодот LUCKY40 мора да се користи за депозити од 101 долари или повеќе, што на играчот ќе му обезбеди бонус за депозит од 40%. Како што можеби забележавте, минималниот лимит за депозит е поставен на 30 долари. Максималниот износ на бонус што играчот може да го побара од овој бонус е поставен на 200 долари.

Исто така, играчите ќе треба да го обложуваат износот на бонусот и добивките направени со него најмалку 35 пати за да го повлечат.

Капки и победи

Следно е уникатната промоција Drops & Wins на Pragmatic Play, која е многу популарен турнир каде играчите се натпреваруваат за дел од наградниот фонд од 6.500.000 долари. Има награди до 500.000 долари секој месец додека промоцијата трае до 08.02.2023 година.

Секој турнир трае 7 дена, почнувајќи и завршувајќи во среда. Играчите мора да стават минимум облог од 0,5 $ на истакнатите онлајн слотови од Pragmatic Play и да добијат најмалку една победа за да се квалификуваат за месечниот турнир.

Полетување во почетокот на неделата

Промоцијата за полетување на почетокот на неделата ги наградува играчите секој вторник со 20 бесплатни вртења и 60% бонус за депозит за натпревар. За да аплицираат за оваа единствена промоција, играчите мора прво да депонираат најмалку 20 долари.

Секој играч што ќе депонира 20 УСД ќе добие бонус за депозит од 25%, додека депонирањето на 30 УСД ќе резултира со бонус за депозит од 40%. Депонирањето на најмалку 50 долари ќе му обезбеди на играчот бонус за депозит од 60%.

Најголемата награда што може да се добие од оваа промотивна понуда е поставена на 100 долари. Сите добивки направени со бесплатните вртења или бонусните средства мора да се обложуваат најмалку 35 пати пред да бидат повлечени. Исто така, бесплатните вртења имаат период на валидација од 24 часа по примањето.

слотови Go Bonanza

Од 23 септември до 3 октомври, играчите можат да учествуваат на турнирите Slots Go Bonanza. Има вкупно два турнири со вкупен награден фонд од 10.000 долари, каде првопласираниот играч добива награда од 1.000 долари.

На првиот турнир, играчите мора да ги играат следните игри Eye of Atum, Dawn of Egypt и Doom of Egypt додека на вториот турнир ќе ги вртат ролните од следните слотови Reactoonz, Reactoonz 2 и Gigantoonz. Минималниот облог за овие турнири е поставен на 0,5 долари.

Ексклузивен ВИП клуб

Во казиното Лакленд, најлојалните играчи се грижат со голема претпазливост. Овие играчи ќе можат да уживаат во некои од најдобрите привилегии, кои се обезбедени од неверојатно внимателната ВИП програма. Оваа ВИП програма има 7 различни нивоа и секое од нив доаѓа со уникатни придобивки.

Секој играч ќе заработи наградни поени само со депонирање и играње на прикажаните казино игри. Овие наградни поени подоцна може да се претворат во бонус додека играчите одат понатаму по скалата за лојалност. Нивоата на ВИП кои се вклучени во оваа ВИП програма се следните:

 • Ниво на нов член
 • Бронзено ниво
 • Сребрено ниво
 • Ниво на злато
 • Ниво на платина
 • Премиум ниво
 • Ниво на престиж

На секое ниво, играчите ќе бидат пречекани со различни награди, како што се бонус за добредојде, бесплатни вртења, бонуси во готовина, бонуси на сите депозити, понуди за враќање на готовина и игри со престиж. Сите нивоа бараат одредена сума на поени за да се постигне, освен последните две нивоа до кои може да се стигне само со лична покана.

Освен овие поволности, лојалните играчи ќе добијат и роденденски бонус, бесплатни вртења секоја недела, пониска стапка на откуп на поени за награда, покани за турнири во живо, повисоки лимити за депозит и пари, месечен поврат на готовина, менаџер на лична сметка и персонализирани понуди.

Понуда за добредојде

На новите играчи кои ќе се приклучат на казиното Лакленд ќе им биде понудена шанса да побараат многу дарежлива понуда за добредојде, која ќе ги награди на нивните први четири депозити. Целосниот износ што може да се добие од бонусот за добредојде е поставен на 1.000 долари плус 200 бесплатни вртења. Еве како е структуриран вкупниот износ на бонус:

 • Бонус за прв депозит: 100% бонус за депозит до 400 долари плус 200 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 50% бонус за депозит до 200 долари
 • Бонус за трет депозит: 25% бонус за депозит до 200 долари
 • Четврти бонус за депозит: 25% бонус за депозит до 200 долари

Играчите мора да бидат свесни за фактот дека овој бонус за добредојде е достапен само за новорегистрирани играчи. Доаѓа и со уникатни услови и услови што играчите мора да ги исполнат за операторот на казиното да им дозволи да ја повлечат сумата на бонусот и секоја добивка направена со него. Подолу ќе ги откриеме и објасниме овие услови.

Услови за бонус за добредојде на нов играч

Првото нешто што играчите мора да знаат е дека овој уникатен бонус може да се бара само еднаш по сметка. Секој играч кој сака да го бара секој од четирите бонуси за депозит мора прво да депонира најмалку 20 долари за секој од нив.

Играчите мора да ги искористат средствата од бонусот за 21 ден по аплицирањето за бонус за добредојде додека бесплатните вртења истекуваат 24 часа по добивањето. Бонусните средства и добивките направени со нив или бесплатните вртења доаѓаат со барања за обложување 35 пати, кои мора да ги исполни секој играч.

Исто така, бесплатните вртења може да се користат само на следните онлајн слот игри, Starburst, Fire Joker, Book of Dead и Gonzo's Quest. Играчите ќе добијат 40 бесплатни вртења при првиот депозит додека другите бесплатни вртења ќе бидат дадени во следните 4 дена.

Бонус без депозит

Во моментов, казиното Лакленд нема никакви бонуси без депозит, но има бројни други високонаградувачки бонуси кои ќе му угодат на секој тип на играчи. Ако не сте наишле на бонуси без депозит, тоа се бонуси за казино што играчите ги бараат без да депонираат пари.

Бонус кодови

Има само една промоција во казиното Лакленд која бара од играчите да внесат одредени бонус кодови за да аплицираат за наградата. Играчите ќе мора да ги користат следните шифри LUCKY20, LUCKY30 и LUCKY40, за да го побараат бонусот од промоцијата на Mega Fun Break.

Вреди да се напомене дека бонусите и промоциите за кои не се потребни бонус кодови се полесни за барање, па затоа ова онлајн казино се погрижи за поголемиот дел од неговите бонуси да не се потребни бонус кодови.

Правила за повлекување бонус

Откако играчот ќе побара бонус од казиното Лакленд, следниот чекор е да ги исполните поставените барања за обложување. Ова е чекор кој мора да се направи бидејќи на играчите кои не ги исполнуваат условите за обложување нема да им биде дозволено да ги повлечат добивките и износот на бонусот.

Секој бонус што е потребен во ова онлајн казино доаѓа со одредени барања за обложување. Бонусите за кои е потребен одреден депозит и кои на играчите им обезбедуваат бонус средства или бесплатни вртења доаѓаат со барања за обложување x35.

Од друга страна, бесплатниот бонус и бесплатните вртења што им се даваат на играчите без да бараат депозит доаѓаат со барања за обложување x50.

Барањата за обложување од бонусите се пресметуваат со множење на 25 со износот на депозитот. Секој играч мора да ги исполни условите за обложување во одреден период доколку сака да ги повлече бонусните средства и нивните добивки.