Luckland Преглед 2024 - Account

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Account

Account

Поседувањето сметка во казиното Лакленд доаѓа со многу големи предности, како што се уживање во широк избор на казино игри обезбедени од некои од најдобрите провајдери на софтвер, барање дарежливи бонуси и промоции и уживање во ВИП третманот од програмата за лојалност.

Но, пред играчите да регистрираат сметка во ова онлајн казино, тие прво мора да се согласат со условите и условите на казиното. Една од најважните информации од T&C во оваа фаза ќе биде старосната граница на казиното.

Секој играч што сака да направи сметка во казиното Лакленд ќе мора да има најмалку 18 години во спротивно нема да може да ја потврди својата сметка во казино. Некои земји ја поставија законската возраст за коцкање на 19 или 21 година, па затоа е важно да ги проверите овие детали пред да регистрирате сметка.

Целиот процес на регистрација во казиното Лакленд е многу лесен за извршување и ќе потрае само неколку минути за да се заврши. Играчите можат да го завршат процесот на регистрација на кој било мобилен, таблет или десктоп уред, без оглед на оперативниот систем. Секој играч кој сака да регистрира сметка во ова онлајн казино ќе мора да ги следи следните чекори:

 • Посетете ја официјалната веб-страница на казиното Лакленд од мобилен, таблет или десктоп уред
 • Кликнете на копчето „Приклучи се“ кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот
 • Во скокачкиот прозорец внесете ја вашата адреса за е-пошта
 • Изберете единствено корисничко име и силна лозинка
 • Внесете го вашето целосно име, физичка адреса, телефонски број, датум на раѓање и претпочитана валута
 • Кликнете на полето за да ги прифатите одредбите и условите на казиното и политиката за приватност
 • Последниот чекор е да ја потврдите сметката на казиното

Ограничете ја сметката

Во казиното Лакленд, на играчите не им е дозволено да регистрираат повеќе сметки. Секој што прави повеќе сметки ќе ја затвори својата казино сметка од операторот на казино.

Само оние играчи кои имаат една сметка во казино под една IP адреса ќе добијат целосен пристап до услугите што ги нуди Лакленд Казиното. Исто така, бонусите и промоциите во ова онлајн казино може да се бараат само еднаш по сметка.

Процес на верификација

Откако ќе регистрираат сметка во казиното Лакленд, играчите мора да ја потврдат, за да им биде дозволено да добијат целосен пристап до понудите на казиното. Потврдувањето на сметката на казиното е задолжителен чекор затоа што на играчите што нема да го направат тоа нема да им биде дозволено да ги повлечат своите добивки.

За да потврди сметка во казиното Лакленд, играчот ќе треба да му достави на онлајн казиното слика или копија од личната карта, возачка дозвола, пасош, сметка за комунални услуги што го прикажува целото име и физичка адреса на играчот и доказ за начините на плаќање. како што е извод од банка или кредитна картичка.

Тимот за поддршка на корисниците ќе ги прегледа документите на играчот и ќе ја потврди сметката на играчот многу брзо. За некои случаи, процесот на верификација ќе трае до 2 дена, но тоа е многу редок случај. Причините за потврдување на сметката се поради проверка на возраста, спречување измами, обработка на плаќања, ограничување на промоција, затворање сметка и уште неколку.

Најавете се, корисничко име и лозинка

Како што споменавме неколку пати претходно, играчите мора да изберат единствено корисничко име и силна лозинка при пополнување на формуларот за регистрација во казиното Лакленд. Корисничкото име е таму за да му ја даде на играчот многу потребната анонимност додека се обложува со вистински пари во казиното, што ја зголемува севкупната безбедност на интернетот.

Изборот на посложена лозинка ќе го минимизира ризикот некој да ја пробие лозинката и да ја искористи за да добие целосен пристап до сметката на казино на играчот.

Казиното Лакленд ги користи најновите безбедносни мерки на интернет кои се грижат за заштита на личните информации на играчите што се доставени до онлајн казиното. Но, секој играч исто така мора да се погрижи неговите податоци да се безбедни бидејќи тие исто така имаат одговорност за нивната безбедност.

Бонус за нова сметка

Секој новорегистриран играч во казиното Лакленд кој успешно ја потврдил својата сметка има единствена шанса да аплицира за специјалниот бонус за добредојде во казиното. Бонусот за добредојде ќе ги награди играчите со бонус до $1.000 плус 200 бесплатни вртења, кој им се дава на нивните први четири депозити. Овој бонус за добредојде е структуриран на следниов начин:

 • Бонус за прв депозит: 100% бонус за депозит до 400 долари плус 200 бесплатни вртења
 • Бонус за втор депозит: 50% бонус за депозит до 200 долари
 • Бонус за трет депозит: 25% бонус за депозит до 200 долари
 • Четврти бонус за депозит: 25% бонус за депозит до 200 долари

Важно е секој нов играч кој е заинтересиран да бара бонус за добредојде да ги прочита условите и условите што важат за овој бонус. Во него, тие ќе најдат некои клучни информации за барањата за обложување, периодот на валидација, подобноста на играта, минималниот износ на депозит итн.

Играчите нема да треба да користат никаков бонус код за секој од бонусите за депозит, што го прави целиот процес побрз и полесен. Секој од четирите бонуси за депозит има минимален лимит за депозит од 20 долари. По барањето на бонус за прв депозит, играчот веднаш ќе добие 40 бесплатни вртења, додека остатокот од нив ќе биде даден во следните 4 дена.

Тие бесплатни вртења може да се користат само на следните онлајн слот игри Starburst, Fire Joker, Book of Dead и Gonzo's Quest. Бесплатните вртења мора да се користат многу брзо бидејќи ќе истечат 24 часа по примањето. Исто така, добивката направена со бесплатните вртења не треба да надминува 100 долари и сите добивки над таа граница нема да бидат забележани како добивка.

Добивката направена со бесплатните вртења и бонус средства, како и вистинските бонус средства, доаѓаат со барања за обложување 35 пати. Овие барања за обложување мора да ги исполнат играчите за да можат да ги повлечат добивките и средствата за бонуси.