Luckland Преглед 2024 - Deposits

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Deposits

Deposits

За да ги играат достапните казино игри во Лакленд со вистински пари и да аплицираат за истакнатите бонуси и промоции, ќе треба да депонираат одредена сума на средства на нивната сметка во казино. Но, пред да направат депозит, играчите ќе мора да регистрираат сметка во казиното, што е многу едноставен процес кој не трае долго за да се заврши.

Секој играч може да депонира средства на својата сметка во казино со пристап до сметката и кликнување на копчето „Касиерка“. После тоа, тие ќе треба да го изберат табулаторот „Депозит“ и да изберат начин на депонирање од списокот што ќе им биде претставен. Следно е да ги пополнат потребните информации, како и износот што сакаат да го депонираат. Сите депозити во казиното Лакленд се моментални и играчите нема да плаќаат дополнителни такси за трансакциите со депозити.

Казиното Лакленд има прилично пристојна листа на достапни методи за депозит што секој играч може да ги користи за да префрли средства на својата сметка во казино. Еве ги сите достапни методи за депозит што се појавуваат во ова онлајн казино:

 • ВИЗА
 • MasterCard
 • Нетлер
 • Скрил
 • ecoPayz
 • AstroPay
 • Онлајн банкарски трансфер
 • Софорт
 • Доверливо
 • PayPal
 • GiroPay
 • Интерак
 • Многу подобро
 • Ојтлер
 • FPS
 • Paysafecard

Ова онлајн казино го постави минималниот лимит за депозит на 20 долари, што е прифатлив лимит за депозит за повеќето играчи. Повторно ќе споменеме дека ова онлајн казино не бара од играчите да плаќаат никакви дополнителни такси при депонирање на неговата платформа и сите депозити ќе бидат веднаш обработени.

Натпревар со депозити

Од играчите се бара да направат одреден депозит во казиното Лакленд секогаш кога сакаат да аплицираат за одреден бонус или промоција. Во ова онлајн казино има три промоции кои ќе ги наградат играчите со бонус за депозит за натпревар.

Прво е бонусот за добредојде, кој е специјална промоција за новорегистрираните играчи. Овој бонус ќе ги награди играчите со бонус за депозит за натпревар до 1000 долари плус 200 бесплатни вртења на нивните први четири депозити. Сите четири први депозити мора да бидат најмалку 20 долари за да се бара секој од бонуси за депозит.

На првиот депозит бонус, играчите ќе добијат 100% бонус за депозит за совпаѓање до $400 плус 200 бесплатни вртења додека на вториот депозит ќе им биде доделен 50% бонус за депозит до $200. Третиот и четвртиот депозит ќе резултираат со бонус за депозит од 25% до 200 долари за секој од нив.

Второ на листата на бонуси за совпаѓање на депозитите е промоцијата на Mega Fun Break, за која се потребни следните бонус кодови LUCKY20, LUCKY30 и LUCKY40. Со шифрата LUCKY20, играчите ќе треба да депонираат помеѓу 30 и 50 долари за да побараат бонус за депозит од 20%.

Користењето на LUCKY30 ќе им даде на играчите бонус за депозит од 30% за депозити помеѓу 51 и 100 долари. И кодот LUCKY40 ќе се користи за депозити над 101 $, што ќе резултира со 40% бонус за депозит.

Третата и последна на оваа листа е промоцијата за полетување во рана недела, која ги наградува играчите со 20 бесплатни вртења и 60% бонус за депозит за натпревар секој вторник. Со депозит од 20 долари, играчот ќе добие депозит од 25% за натпревар, додека депозитот од 30 УСД е вреден 40% бонус за депозит за натпревар. И на крај, депонирањето најмалку 50 долари ќе резултира со бонус за депозит од 60%.

Дополнително, казиното Лакленд ја користи најновата 128-битна технологија за шифрирање на Secure Socket Layer (SSL), која ги шифрира податоците што се испраќаат помеѓу онлајн казиното и играчите, држејќи ги подалеку од рацете на несакани трети страни.

Валута

Списокот на достапни методи за депонирање не е единствената добра карактеристика на оваа тема, бидејќи казиното Лакленд исто така прифаќа депозити во бројни валути. Ова го прави целиот процес на депонирање пофлексибилен, што ќе ги задоволи играчите. Валутите што може да се користат за депонирање во казиното Лакленд се следните:

 • евра
 • Британска фунта
 • Американски долар
 • Канадски долар
 • австралиски долар
 • Новозеландски долар
 • Норвешка круна
 • Шведската круна
 • Бразилски Реал
 • Чилеански пезос
 • Индиска рупија