Luckland Преглед 2024 - FAQ

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Следниве се најчесто поставуваните прашања од играчите на Лакленд.

Како да регистрирате сметка во казиното Лакленд?

Целиот процес на регистрација во казиното Лакленд е многу лесен за извршување и ќе потрае само неколку минути за да се заврши. Играчите можат да го завршат процесот на регистрација на кој било мобилен, таблет или десктоп уред, без оглед на оперативниот систем. Првиот чекор е да пристапите до официјалната веб-страница на казиното Лакленд и да кликнете на копчето „Приклучи се“ што се наоѓа во горниот десен агол на почетниот екран. Следно, играчот ќе треба да ги напише нивната адреса за е-пошта, корисничко име и лозинка. После тоа, тие мора да внесат информации како што се нивното целосно име, физичка адреса, телефонски број, датум на раѓање и претпочитана валута. Тие, исто така, ќе мора да чекираат во полето за да ги прифатат условите и правилата на казиното и политиката за приватност.

Дали казиното Лакленд има ВИП програма?

Во казиното Лакленд, најлојалните играчи се грижат со голема претпазливост. Овие играчи ќе можат да уживаат во некои од најдобрите привилегии, кои се обезбедени од неверојатно внимателната ВИП програма. Оваа ВИП програма има 7 различни нивоа и секое од нив доаѓа со уникатни придобивки. Секој играч ќе заработи наградни поени само со депонирање и играње на прикажаните казино игри. Овие наградни поени подоцна може да се претворат во бонус додека играчите одат понатаму по скалата за лојалност.

Дали е безбедно да се обложувате во казиното Лакленд?

Казиното Лакленд ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, која ги шифрира сите податоци што се испраќаат помеѓу казиното и играчите, што го оневозможува пробивањето на несаканите трети страни. Дополнително, ова онлајн казино е целосно лиценцирано и регулирано од Органот за игри на среќа на Малта, кој е почитуван регулатор во индустријата за iGaming. Овој регулатор се грижи дека безбедноста на казиното е во согласност со стандардите.

Дали казиното Лакленд е ограничено во одредени земји?

Онлајн казиното не прифаќа играчи од следните земји, Ангола, Австралија, Аруба, Авганистан, Белгија, Бенин, Ангвила, Оландските Острови, Конго, Централноафриканската Република, Швајцарија, Боливија, островот Буве, Костарика, Кина, Кипар, Колумбија , Чешка, Доминика, Данска, Доминиканска Република, Џибути, Шпанија, Естонија, Етиопија, Алжир, Франција, Габон, Гренада, Француска Гвајана, Обединетото Кралство, Унгарија, Гамбија, Гвадалупе, Гана, Индија, Израел, Италија, Ирак, Иран , Кенија, Камбоџа, Јордан, Киргистан, Шри Ланка, Мароко, Демократска Република Лао, Малта, Црна Гора, Мавританија, Мартиник, Нигер, Мозамбик, Малезија, Намибија, Маурициус, Малави, Филипини, Холандија, Пакиста, Француска Полинезија, Португалија, Полска, Романија, Плаестина, Парагвај, Реунион, Судан, Руанда, Србија, Шведска, Сомалија, Сенегал, Сириска Арапска Република, Суера Леоне, Чад, Свазиленд, Того, француски јужни територии, Тајланд, Тунис, Зимбабве, Јемен, Турција, Обединети Држави на Америка, Танзанија, Замбија, и Волис и Футуна.

Кои валути се прифатливи во казиното Лакленд?

Во казиното Лакленд, играчите кои прават депозит или ги повлекуваат своите добивки можат да изберат да го направат тоа во една од достапните валути, кои се, евро, британска фунта, американски долар, канадски долар, австралиски долар, новозеландски долар, норвешки Крона, шведска круна, бразилски Реал, чилеански пезос, индиска рупија

Кои казино игри можам да ги играм во казиното Лакленд?

Казиното Лакленд располага со широк спектар на казино игри, кои се обезбедени од некои од најугледните софтверски провајдери. Играчите можат да избираат од следниве казино игри, класични слотови, видео слотови, слотови Megaways, слотови за џекпот, рулет, блек џек, бакара, покер, тигар на змејот, сик бо, игри во живо во казино, гребење карти и уште некои други.

Кои провајдери на софтвер го снабдуваат казиното Лакленд?

Некои од најугледните провајдери на софтвер го снабдуваат казиното Лакленд со најдобрите казино игри на пазарот. Реномирани даватели на игри се одговорни за создавање висококвалитетни казино игри и снабдување со добро воспоставени онлајн казина. Добавувачите на софтвер кои соработуваат со казиното Лакленд се следните Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, NeoGames, NYX Gaming, NextGen Gaming, Aristocrat, Play'n GO, Bally, WMS, Amaya, Barcrest, RabCat, Merkur Gaming, Foxium, 2BY2 , Inspired, Just for the Win, Realistic Games, Thunderkick, ELK Studios, High5, Big Time Gaming, Lightning Box, Quickspin, iSoftBet, CadillacJack и PariPlay.

Како можам да дојдам до тимот за поддршка на клиентите во казиното Лакленд?

Тимот за поддршка на клиентите е многу важна предност на секое онлајн казино. Имањето високо професионален тим за поддршка на клиенти може да испадне како клучен фактор за одржување на постојните играчи лојални на казиното, па дури и привлекување нови играчи. Казиното Лакленд е свесно за овие факти, поради што има стекнато група на многу упатени и пријателски настроени поединци во својот тим за поддршка на клиентите. Секој играч кој се соочува со некаков проблем во казиното може да контактира со тимот за поддршка на клиенти преку разговор во живо, е-пошта или телефон. Тимот за поддршка на корисниците е достапен во сите денови во неделата од 08:00 до 00:00 часот по средноевропско време. Ќе одговори на секое прашање на играчите со големо внимание и внимание. Ова онлајн казино има и дел за ЧПП, каде играчите можат да пребаруваат низ најпоставуваните прашања на платформата за казино и можеби да најдат решение за нивниот проблем.

Кои методи за повлекување се достапни во казиното Лакленд?

Многу важна карактеристика на казиното Лакленд е фактот што не наплаќа дополнителни трошоци за трансакции за повлекување. Доколку играчите сакаат да ги подигнат своите добивки од сметката на казиното, тогаш од нив ќе биде побарано да изберат еден од следните начини за повлекување, VISA, MasterCard, Онлајн банкарски трансфер, Trustly, Skrill, Neteller, MuchBetter, ecoPayz, PayPal, Rapid Transfer, AstroPay, Interac e-Transfer.

Дали казиното Лакленд има бонус за добредојде?

На новите играчи кои ќе се приклучат на казиното Лакленд ќе им биде понудена шанса да побараат многу дарежлива понуда за добредојде, која ќе ги награди на нивните први четири депозити. Целосниот износ што може да се добие од бонусот за добредојде е поставен на 1.000 долари плус 200 бесплатни вртења. На првиот депозит, играчите ќе добијат 100% бонус за депозит за совпаѓање до $400 плус 200 бесплатни вртења. По вториот депозит, играчот ќе бара 50% бонус за депозит за натпревар до 200 долари. И по третиот и четвртиот депозит, играчите ќе добијат 25% бонус за депозит до 200 долари на секој од двата депозити.