Luckland Преглед 2024 - Games

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Games

Games

Карактеристики на казиното Лакленд голема библиотека со игри која содржи широк спектар на казино игри. Играчите можат да ја испробаат својата среќа на некои од најдобрите казино игри на пазарот, кои ги обезбедува најугледниот софтверски провајдер во индустријата. Исто така, повеќето казино игри се оптимизирани за употреба на кој било мобилен или десктоп уред.

слотови

Онлајн слотови се најпопуларните и најшироко играните казино игри кои доаѓаат со многу едноставни правила и многу интересна игра. Дури и почетниците ќе го разберат концептот на слот игри со само неколку вртења на која било слот игра. Овие игри ќе им обезбедат на играчите моментални победи откако ќе успеат да формираат добитна комбинација на ролните.

Во библиотеката на игри на Лакленд, слот игрите заземаат најмногу простор, бидејќи мнозинството играчи претпочитаат да се обложуваат на слот игри. Исто така, сите слот игри во ова онлајн казино ја користат најновата технологија HTML5, што значи дека играчите можат да пристапат до нив на кој било мобилен или десктоп уред.

Некои од најиграните онлајн слотови во казиното Лакленд се следните, Book of Dead, Big Bass Bonanza, Dragons Clusterbuster, Starburst, Fire Joker, Twin Spin, Alice Mega Riches, Revved Wilds, Wolf Gold, Fruit Shop, Legacy of Dead, Reactoonz, Primate King и Dynamite Riches Megaways.

Исто така, постои поткатегорија која содржи игри со џекпот, каде најпопуларни се следните, Imperial Riches, Lucky Lady, Mercy of the Gods, Eye of Horus: The Golden Tablet Jackpot King, Redeem the Dream, Super Fast Hot Hot, Fishin Frenzy Big Catch JPK, Super Lucky Reels и Gold Strike Bonanza JPK.

Играчите исто така можат да ја бараат саканата слот игра само со внесување на нејзиното име во лентата за пребарување. Во истата лента за пребарување, играчите можат да бараат и слот игри од одреден провајдер на софтвер.

Казино во живо

Казино игрите во живо станаа многу популарни во последниве години и поради тоа казиното Лакленд се погрижи да ги вклучи во својата понуда. Во делот за казино во живо, играчите можат да изберат од некои од најдобрите игри со дилери во живо на пазарот, кои се обезбедени од реномирани провајдери на софтвер.

Лакленд има околу 130 казино игри во живо во својата игротека, сите групирани во неколку подкатегории. Играчите можат да уживаат во варијанти на дилер во живо од следниве казино игри:

  • Рулет во живо
  • Блек Џек во живо
  • Бакара во живо
  • Во живо Сик Бо
  • Покер во живо
  • Во живо Андар Бахар
  • Во живо тинејџерка Пети
  • Во живо Даргон тигар
  • Емисии за игри во живо

Некои од најиграните казино игри во живо во казиното Лакленд се следните рулет Молња, Лудо време, Блек Џек - The Strip, Grand Roulette, Monopoly Live, Dream Catcher, Power Blackjack, Lightning Baccarat, Deal or No Deal, Immersive Roulette, Casino Hold ги, и бесплатен блек џек за обложување.

Игри на маса

Игрите на маса се класични казино игри кои се дел од коцкарската индустрија од самиот почеток. Многу од нив останаа релевантни во светот на казиното неколку децении и сè уште широко се играат денес. Казиното Лакленд е свесно за огромната популарност на овие казино игри, поради што одвои посебна категорија само за нив.

Играчите можат да изберат од многу различни варијации на класичните игри на маса што се појавуваат во ова онлајн казино. Некои од најпопуларните варијанти на игри на маса во казиното Лакленд се Roulette Lounge, Jacks or Better, Blackjack Royal Pair, 10p Roulette, Baccarat Evolution Pairs, European Roulette, Baccarat Evolution VIP, Blackjack Multihand VIP, Casino Patience и American Roulette.

Други игри

Покрај најпопуларните казино игри, казиното Лакленд има и некои други казино игри како Скреч картички. Има само две игри со гребење карти достапни во ова онлајн казино, како што се Happy Scratch и Scratch Bronze.

Ова онлајн казино, исто така, располага со спакуван дел за спортски книги каде што љубителите на спортско обложување можат да се обложуваат на популарни спортови како што се фудбал, кошарка, трки со коњи, тенис, американски фудбал, бејзбол, хокеј на мраз, ракомет, голф, одбојка, бокс, ММА, Формула 1, Снукер, пикадо, рагби, бадминтон, е-спорт и уште некои.

Во сите овие спортови, играчите ќе ги најдат сите најголеми лиги во светот каде што можат да ставаат секакви спортски облози.