Luckland Преглед 2024 - Responsible Gaming

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус $1.000 + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Секој играч мора да биде свесен за фактот дека зависноста од коцкање може да стане сериозен проблем ако не дејствува навреме. Ако играчот се чувствува како да не може да престане да се обложува на игрите во казино, тогаш мора да се обрати до линијата за помош за терапија за коцкање, анонимни коцкари, GamCare и BeGambleAware.

Казиното Лакленд тесно соработува со линијата за помош за терапија за коцкање, анонимни коцкари, GamCare и BeGambleAware што е одличен показател дека ова казино многу се грижи за безбедноста и благосостојбата на своите играчи. Овие професионални организации се формирани за да им помогнат на играчите кои се соочуваат со штета од коцкање. Еве како играчите можат да допрат до овие организации:

 • Линија за помош за терапија за коцкање: играчите можат да се обратат до оваа организација на нивната официјална веб-страница https://www.gamblingtherapy.org/?ReferrerID=311
 • Анонимни коцкари: сите што сакаат да стапат во контакт со оваа организација на следниот линк https://gamblersanonymous.org/ga/
 • GamCare: оваа организација може да се постигне на нивната официјална веб-страница https://www.gamcare.org.uk/
 • BeGambleAware: играчите можат да контактираат со оваа професионална организација преку следниот линк https://www.begambleaware.org/

Лимит на депозит

Казиното Лакленд има функција за ограничување на депозитот вклучена во неговата платформа за коцкање што гарантира дека неговите играчи се коцкаат одговорно. Функцијата за лимит на депозит им овозможува на играчите да поставуваат дневни, неделни и месечни лимити на нивните депозити.

Користењето на лимитот за депозит значи дека играчите ќе имаат помалку средства за обложување на прикажаните казино игри, што ќе помогне да се спречи зависноста од коцкање.

Тест за самооценување

Секој член на казиното Лакленд кој се грижи да стане зависен од коцкање преку Интернет може да се процени себеси во секој даден момент. Оние играчи кои сакаат да се проценат можат да го полагаат тестот за самооценување, кој може да се најде во табулаторот „Одговорно играње“.

Разладат

Ако некој играч сака да се одмори од казиното и да ја суспендира својата сметка во казино, тој може да го стори тоа во секој момент со пополнување на едно од следниве барања за разладување:

 • 24-часовен период на ладење
 • 7 дена надвор период
 • 1 месец тајм аут период
 • Период од 6 недели надвор

Самоисклучување

Играчите исто така можат да ја користат опцијата за самоисклучување што ја дава ова онлајн казино. Оваа опција може да ја користат играчи кои сечаат како да поминуваат многу од своето време играјќи игри во казино. Секој играч може да побара да биде само-исклучен на 3 месеци, 6 месеци, па дури и трајно.

Одговорно играње

Казиното Лакленд е посветено на одговорна средина за коцкање како начин да ги заштити своите играчи додека се обложуваат на неговата платформа за коцкање. За таа цел, ова онлајн казино соработува со некои од најпочитуваните организации за да им помогне на играчите кои доживуваат штета од коцкање.

Сите играчи кои сакаат да ја спречат зависноста од коцкање мора да ги имаат на ум следниве работи:

 • Тие треба да престанат да бркаат загуби и секогаш да ги играат игрите за забава
 • Играњето во казино секогаш треба да се практикува како забава
 • Ограничувањата на времето и парите се задолжителен чекор
 • Ако сакате да развиете зависност од коцкање, тогаш мора да контактирате со почитувани организации за зависност од коцкање

Проверка на реалноста

Во казиното Лакленд, играчите можат да ја активираат функцијата за проверка на реалноста, што е многу важна карактеристика. Времето поминато во онлајн казиното е клучна информација за која секој играч мора да биде свесен. Оваа функција за проверка на реалноста ќе се појавува на секои 1 час поминат на платформата за казино.