Luckland Преглед 2024 - Withdrawals

LucklandResponsible Gambling
CASINORANK
7.85/10
БонусБонус за добредојде до 1000 € + 200 бесплатни вртења
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Пријателски на мобилниот телефон
Дарежливи бонуси
ВИП понуди
Luckland is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

На секој играч кој поседува сметка во казиното Лакленд му е дозволено да ужива во која било достапна казино игра со вистински пари и да ги повлече добивките направени на нив. Исто така, им е дозволено да бараат каков било бонус и да аплицираат за истакнатите промоции кои се наведени под „Промоциитабот ".

Во ова онлајн казино, играчите можат да изберат од бројните опции за повлекување, каде што времето за обработка за секоја од нив варира. Играчите ќе бидат задоволни да знаат дека казиното Лакленд не наплаќа дополнителни трошоци за трансакции за повлекување.

Бидејќи ова онлајн казино ја користи најновата 128-битна SSL технологија за шифрирање, играчите не треба да се грижат дали некој ќе ги смири нивните чувствителни податоци на оваа казино платформа. Оваа технологија ќе ги шифрира сите податоци што се испраќаат во ова онлајн казино, што ќе го оневозможи хакерите да ги украдат.

Многу важна карактеристика на казиното Лакленд е фактот што не наплаќа дополнителни трошоци за трансакции за повлекување. Ако играчите сакаат да ги повлечат своите добивки од сметката на казиното, тогаш од нив ќе биде побарано да изберат еден од следниве методи за повлекување:

 • ВИЗА
 • MasterCard
 • Онлајн банкарски трансфер
 • Доверливо
 • Скрил
 • Нетлер
 • Многу подобро
 • ecoPayz
 • PayPal
 • Брз трансфер
 • AstroPay
 • Интерак е-трансфер

Ова онлајн казино го постави лимитот за повлекување за сите достапни начини за повлекување, освен за онлајн банкарски трансфер, на 10 долари. Максималниот износ што играчите можат да го повлечат од казиното Лакленд секој месец е поставен на 7.000 долари.

За играчот да направи повлекување во казиното Лакленд, прво мора да направи барем еден депозит. Играчите исто така мора да имаат на ум дека сите бонуси во ова онлајн казино доаѓаат со одредени барања за обложување што треба да ги исполнат за да им биде дозволено да го повлечат износот на бонусот и добивките направени со него.

Овие барања за обложување ја покажуваат сумата низ која играчот мора да игра пред да може да ја повлече сумата на бонусот и добивките. На пример, ако бонус доаѓа со барања за обложување x35 и минимален износ на депозит од 20 долари, тоа значи дека играчот ќе мора да обложи најмалку 700 долари пред да му биде дозволено да ја повлече сумата.

Барањата за обложување се пресметуваат со множење на придонесот за обложување и износот на депозитот, кој во примерот од погоре е 35 x 20.

Време на повлекување

Секој метод за повлекување во казиното Лакленд доаѓа со одреден период на обработка. Откако операторот на казиното ќе заврши со обработката на поднесеното повлекување на играчот, средствата ќе бидат префрлени на нивниот банкарски метод по избор.

Методите за повлекување во ова онлајн казино доаѓаат со следниов период на обработка:

 • За обработката на кредитните и дебитните картички ќе бидат потребни до 6 дена
 • За пренос на жици и интерак е-трансфер потребни се помеѓу 2 и 6 дена
 • Netteler, Skrill, PayPal и MuchBetter доаѓаат со време на обработка до 2 дена
 • Верно, обработката на ecoPayz, AstroPay и Rapid Transfer ќе трае до 4 дена

Како да се повлечете?

Целиот процес на повлекување во казиното Лакленд е многу лесен за спроведување и нема да одземе многу време на играчот за да се заврши, што е многу важна работа за играчите. Секој играч кој сака да повлече одредени средства од ова онлајн казино ќе мора прво да се регистрира и да ја потврди сметката на казиното.

Регистрирањето сметка е исто така многу едноставно да се направи и ќе бидат потребни само неколку минути за да се заврши. Целиот процес започнува со пристап до официјалната веб-страница на казиното и кликнување на копчето „Приклучи се“ кое се наоѓа во горниот десен агол на екранот.

Следно е да го пополните формуларот за регистрација со одредени лични податоци и да изберете силна лозинка и единствено корисничко име. Откако ќе се заврши сето тоа, следниот чекор е да се потврди сметката на казиното, што се прави со испраќање на одредени документи во казиното.

Кога ќе заврши овој чекор, операторот на казиното ќе го разгледа барањето на играчот за сметката на казиното и ќе го одобри многу брзо. Откако ќе се одобри сметката на казиното, на играчот ќе му биде дозволено да ужива во прикажаните казино игри и да ги повлече добивките направени на нив.

Што се однесува до процесот на повлекување во казиното Лакленд, играчот ќе мора да пристапи до нивната сметка на казино и да кликнете на копчето „Касиер“ во лобито. Потоа играчот треба да притисне на табулаторот „Cash Out“ и да избере еден од достапните методи за повлекување.

Потоа од играчот ќе биде побарано да ги пополни бараните информации и да кликнете на копчето „Барање за наплата“ кога ќе завршат.

При изборот на метод за повлекување, на играчот ќе му биде дозволено да избере од следниве опции, VISA, Master Card, Online банкарски трансфер, Trustly, Skrill, Neteller, MuchBetter, ecoPayz, PayPal, Rapid Transfer, AstroPay и Interac e-Transfer.

Што се однесува до вистинската сума што играчот сака да ја повлече од својата сметка во казино, тој мора да знае дека минималната граница за повлекување е поставена на 10 долари. Што се однесува до максималната дозволена месечна граница за повлекување, Лакленд ја постави на 7.000 долари.

Периодот на обработка за повлекувања варира од една до друга опција за повлекување. Повлекувањето со кредитна или дебитна картичка ќе потрае до 6 работни дена за да се заврши, додека уплатата со жичен трансфер или Interac e-transfer ќе трае помеѓу 2 и 6 работни дена.

Ако играчот ги повлече своите добивки со Netteler, Skrill, PayPal или MuchBetter, тогаш ќе ги има своите пари до 2 работни дена. Последно, но не и најмалку важно, повлекувањето со Trustly, ecoPayz, AstroPay или Rapid Transfer ќе потрае до 4 работни дена за да се заврши.

Откако играчот ќе избере начин за повлекување и саканиот износ што сака да го повлече, следниот и последен чекор е да ја потврди трансакцијата за повлекување и да чека операторот на казиното да ги префрли истакнатите средства.

Валута

Освен големата листа на опции за повлекување од кои играчите можат да изберат кога ги повлекуваат своите добивки од казиното Лакленд, им се обезбедени и бројни опции за валута. Достапните валути за повлекување во ова онлајн казино се исти како и валутите за депозитите, кои се наведени подолу:

 • евра
 • Британска фунта
 • Американски долар
 • Канадски долар
 • австралиски долар
 • Новозеландски долар
 • Норвешка круна
 • Шведската круна
 • Бразилски Реал
 • Чилеански пезос
 • Индиска рупија