Lucky Days Преглед 2024 - FAQ

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Ги собравме најчесто поставуваните прашања за казиното Лаки Дејс. Дознајте ги сите одговори овде. #

Како повторно да ја отворам мојата сметка?

Играчите кои ја затвориле својата сметка на одреден период и периодот е завршен, можат повторно да ја отворат својата сметка. Најдобар начин е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе му помогнат на секој што има потреба. Играчите кои трајно ги затвориле своите сметки не можат повторно да ги отворат.

Зошто ми е блокирана сметката?

Може да има различни причини зошто една сметка е затворена. Играчите кои многу пати се обидуваат да се логираат користејќи погрешна лозинка, можат да побараат нова лозинка со користење на опцијата за ресетирање лозинка. Ако проблемот продолжи, најдоброто нешто што треба да направите е да ја контактирате поддршката за корисници.

Како да ја ресетирам мојата лозинка?

Играчите кои ја заборавиле лозинката можат лесно да ја ресетираат. Едноставно кликнете Најави се, а потоа ја заборавивте лозинката и следете ја едноставната инструкција. Ќе биде испратена е-пошта со врска на која играчите треба да кликнат за да ја ресетираат лозинката.

Може ли да имам повеќе од една сметка на Lucky Days?

Играчите можат да имаат само една сметка во казиното Lucky Days. Играчите кои создаваат повеќе сметки за да ја искористат понудата за добредојде ризикуваат да бидат суспендирани сите нивни сметки.

Како да ја потврдам мојата сметка?

Играчите треба да ги потврдат своите сметки пред да можат да побараат повлекување. За да се направи тоа, треба да се испратат копии од правните документи и штом казиното ќе ги одобри, нема да мора повторно да ја поминуваат процедурата за верификација. Играчите треба да се упатат до Поставки, а потоа да кликнат на картичката Потврди и да ги следат едноставните упатства.

Колку време е потребно за да се потврди мојата сметка?

Обично трае не повеќе од 24 часа. Како и да е, во некои случаи, на компанијата може да ѝ бидат потребни дополнителни документи и ако ѝ требаат, ова може да потрае малку подолго. Она што е добро овде е што штом ќе заврши процесот на верификација, играчите не мора повторно да поминуваат низ него. Во секој случај, компанијата го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време.

Зошто не го добив мојот бонус?

Во казиното Lucky Days, играчите треба да го побараат секој бонус пред да стане достапен. Ова може да се направи во делот Касиер, а играчите на кои им е тешко може да контактираат со поддршката за корисници.

Може ли да ги повлечам моите бонус средства?

Играчите можат да го повлечат својот бонус освојувајќи го само откако ќе ги исполнат условите за обложување. Ако играчот побара повлекување пред да го расчисти бонусот, тој ризикува да му бидат поништени средствата од бонусот.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Она за што играчите треба да бидат свесни е дека сите бонуси доаѓаат со барања за обложување и тие треба да ги поминат условите на секој бонус пред да го прифатат. Бонусот за добредојде на Lucky Days доаѓа со 25x барања за обложување.

Дали бонусот има рок на траење?

Да, сите бонуси доаѓаат со датум на истекување кој е наведен во промоцијата. Бонусот за добредојде треба да се исчисти за 30 дена.

Колку време е потребно за мојот депозит да се појави на мојата сметка?

Депозитите обично се кредитираат веднаш. Откако играчот ќе направи депозит и трансакцијата е успешна, тогаш средствата треба веднаш да се појават на сметката на играчот. Ако депозитот не е кредитиран по некое време, треба да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Мојот депозит е одбиен. Зошто е тоа така?

Ако депозитот на играчот е одбиен, тогаш тој треба да разгледа неколку работи. Во повеќето случаи, тоа е затоа што играчите внесуваат погрешни детали. Ако ова не е проблемот, тогаш најдоброто нешто што може да направите е да контактирате со поддршката за корисници.

Колку време е потребно за да се обработи повлекувањето?

Секое повлекување се обработува во рок од 24 часа под услов сметката на играчот да биде потврдена. Откако ќе се обработи повлекувањето, зависи од начинот на плаќање колку време ќе му биде потребно на играчот да ги добие своите средства. Некои начини на плаќање нудат инстант повлекувања, додека за други тоа може да потрае до 5 дена.

Дали Lucky Days е лиценцирано казино?

Lucky Days ги имаат сите потребни лиценци за работа. Казиното има лиценца да врши операции за онлајн игри од Владата на Курасао под лиценца 365/JAZ, подлиценца GLH-OCCHKTW0710292018 и од Комисијата за игри на Kahnawake, број на лиценца: #00858 (издадена на 27 мај 2020 година)

Дали моите податоци се обезбедени?

Lucky days Casino ја користи најновата технологија за шифрирање за да се увери дека сите податоци се безбедни и безбедни.

Дали игрите во казиното Лаки Дејс се фер?

Lucky Days користат генератор на случаен број, што значи дека не можат да влијаат на исходот на дадена игра. Благодарение на лиценците што ги имаат, тие се надгледувани од трети страни за да понудат искуство за фер игра.

Дали можам да следам за моите депозити, повлекувања и историја на игри?

Играчите можат да добијат преглед на нивната неодамнешна активност и колку потрошиле и освоиле. Тие треба да се упатат до Касиерката и ќе ја најдат целата активност на нивната сметка во последните 3 месеци.

Може ли да ја исклучам мојата е-пошта од промотивните понуди?

Откако играчот ќе се регистрира за сметка, тој автоматски се избира да прима промотивни е-пораки. Доколку не сакаат да добиваат промотивни материјали, можат да ги променат нивните омилени канали за комуникација со одење во Моја сметка.

Дали коцкањето е безбедно?

Играчите кои можат да ги контролираат своите нагони, можат безбедно да се коцкаат во казиното и убаво да се забавуваат. Како и да е, одредени играчи гледаат на коцкањето како средство за заработка, па почнуваат нездрава навика и се коцкаат со парите што требаше да ги потрошат за други работи, како храна и сметки. Казиното Лаки Дејс има дел за одговорно играње што нуди алатки за да им помогне на играчите да ги контролираат своите навики за коцкање.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Играчите можат да ги затворат своите сметки на одреден период, за да се фокусираат на други аспекти од нивниот живот. Откако ќе помине периодот, тие можат повторно да ги отворат своите сметки. Другата достапна опција е трајно затворање на сметката, а играчите кои ќе го направат овој чекор не можат повторно да ја отворат својата сметка.

Дали има бонус без депозит во казиното?

Во овој момент, Lucky Days не нуди бонус без депозит. Но, нивната понуда за добредојде е нешто што никој не смее да го пропушти. Бонусот за добредојде се пренесува преку првите четири депозити и може да ја подобри нечија сметка до $1000.

Какви игри можам да играм во казиното?

Најголемиот дел од игрите во казиното Lucky Days припаѓа на онлајн видео слот игри. Играчите кои уживаат во игрите на маса имаат и неколку варијации за избор како рулет, блек џек или покер.

Колку време е потребно за да се потврди сметката?

Откако играчот ќе ги испрати сите потребни документи, на казиното ќе му треба да ја прегледа и одобри сметката не повеќе од 24 часа. Во случај на компанијата да и требаат дополнителни документи, тогаш постапката за верификација може да потрае малку подолго.

Дали казиното Лаки Дејс нуди бонуси и промоции?

Да, играчите во казиното Лаки Дејс имаат право на многу дарежлив бонус за добредојде. Откако ќе завршат со понудата за добредојде, ќе добијат тони други промоции и понуди.

Може ли да играм игри бесплатно?

Да, играчите во казиното можат да ги играат повеќето игри во забавен режим. Ова значи дека казиното ќе ги награди со виртуелни пари што ќе можат да ги искористат за да играат која било игра што ја сакаат. Единствениот недостаток овде е што тие не можат да направат повлекување на крајот на сесијата.

Ова е одличен начин да научите како функционира играта и да ги практикувате правилата. Единствените игри што не се достапни во забавниот режим се игрите од делот „Дилер во живо“.

Може ли да играм на мојот мобилен?

Lucky Days е казино погодно за мобилни телефони. Ова значи дека играчите можат да пристапат до нивните сметки од нивните рачни уреди во секое време кога сакаат да играат. Нема потреба да преземате апликација бидејќи до казиното лесно се пристапува од прелистувач.

Може ли да играм во казиното Lucky Days од Канада?

Да, играчите од Канада се добредојдени да играат во казиното и уште повеќе, ќе добијат бонус за добредојде кога ќе депонираат на нивната нова сметка.

Како да контактирате со казиното?

Најзгодниот начин да стапите во контакт со претставник на казино е преку функцијата за разговор во живо. Играчите исто така можат да испратат е-пошта на help@luckydays.com.

Може ли да играм во казино без бонус?

Играчите кои не сакаат да играат со бонус средства можат да го направат тоа. Вообичаено, на играчите не им се допаѓаат барањата за обложување што доаѓаат со бонусот за добредојде, па затоа избираат да не ја бараат понудата. Како и да е, бонусот драстично ќе ја подобри рамнотежата и ќе му овозможи да играте уште повеќе игри од вообичаеното.

Зошто не можам да ги повлечам моите добивки?

Можеби има неколку работи зошто играчот не може да ги повлече своите добивки. Можно е да ги немаат потребните средства или да не го исчистиле бонусот. Ако ова не е проблемот, тогаш најдоброто нешто што може да направите е да контактирате со поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Побарав бонус, но не ми беше впишан. Што да правам?

Ако ова му се случи на некој играч, тој може да има активна промоција на чекање. На пример, играчите не можат да бараат бесплатни вртења кога нивниот бонус за добредојде е сè уште активен. Ако тоа не е случај, тогаш е добра идеја играчот да ја контактира поддршката за корисници.

Дали има такси за депонирање?

Казиното Лаки Дејс не применува никакви такси кога играчите прават депозит или повлекување.

Дали казиното нуди ВИП клуб?

За жал, Lucky Days нема ВИП клуб во овој момент. И во иднина, ова може да се промени и секој играч ќе биде известен.

Дали ми треба бонус код за бонусот за добредојде?

Казиното Лаки Дејс нуди многу дарежлив бонус за добредојде за нивните нови играчи. Единственото нешто што треба да направите, да го побарате бонусот за добредојде е да го направите потребниот депозит и средствата ќе бидат префрлени на нечија сметка. Нема потреба од бонус код.

Како да подигнам пари од мојата сметка?

Повлекувањето на добивките во казиното Lucky days е многу лесно. Она што играчите треба да го направат е да се упатат кон нивната сметка и да кликнат на Касиер. Изберете го делот Повлекување, кликнете на начинот на плаќање што сакаат да го користат и внесете ја сумата што сакаат да ја повлечат. Многу е важно да ги исполните условите за обложување пред да побарате повлекување.