Lucky Days Преглед 2024

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Играчите кои ќе се приклучат на казиното Лаки Дејс ќе добијат многу бонуси што можат да ги користат на широк спектар на слотови, игри во казино во живо и игри на маса. Бонусите се одличен начин не само за привлекување нови играчи, туку и за одржување на старите среќни. И мораме да признаеме дека Lucky Days ја заврши својата домашна задача во овој оддел.

Комплетна листа со бонуси од Lucky Days
Кешбек бонусКешбек бонус
+3
+1
Затвори
Games

Games

Казиното Lucky Days може да се пофали со различни игри во кои играчите можат да уживаат. За повозбудливо искуство, играчите треба да се упатат во делот за казино во живо и да играат една од многуте игри достапни со дилер во живо.

Software

Lucky Days Casino соработува со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесе најдобрите можни игри. Играчите можат да најдат игри од следниве развивачи овде:

 • Фоксиум
 • Microgaming
 • 2 Со 2 Игри на среќа
 • NetEnt
 • Нолимит Сити
 • Играј 'n' Go
 • Опуштете се играње
 • Quickspin
 • Само за победа
 • Еволуција игри
 • iSoftBet
 • Прагматична игра
 • Молња кутија
 • Push Gaming
 • Игри со црвен тигар
 • Играње на големо време
Payments

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното Lucky Days за играчите да ги користат и за депозити и за повлекувања. Некои од најпопуларните ги вклучуваат Neteller и Skrill, кои се е-паричници кои нудат брз и сигурен трансфер на средства. За жал, во овој момент, Paypal не е достапен, но тие може да го додадат наскоро.

Deposits

За да играат за вистински пари во казиното Lucky Days, играчите треба да депонираат средства на нивните сметки. За да го направат тоа, сè што треба да направат е да кликнат на иконата за картичката во горниот десен агол на екранот и да го изберат табот Депозит. Овде, играчите треба да го изберат начинот на плаќање што сакаат да го користат и да ја внесат сумата што сакаат да ја депонираат. Средствата ќе бидат префрлени на нивната сметка речиси веднаш.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е веројатно едно од најдобрите искуства што еден играч може да ги има по успешната сесија на игри. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до благајната, да го изберат начинот на плаќање и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

За жал, не сите играчи се прифатени во казиното Лаки Дејс. Казиното прифаќа играчи само од земји каде што коцкањето се смета за легално. Играчите кои сакаат да проверат дали им е дозволено да играат во казиното или не, треба да ја проверат следната листа на ограничени земји:

+153
+151
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+8
+6
Затвори

Languages

Казиното Lucky Days е достапно во многу различни земји, па поради таа причина нивната веб-страница треба да биде достапна на различни јазици. Во овој момент, овие се достапни јазици:

 • Англиски
 • германски
 • фински
 • норвешки
+5
+3
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Среќни денови: доверливо онлајн казино за играчи

Лиценцирање и регулирање од страна на органот за игри на среќа на Малта и органот за коцкање Курасао

Lucky Days е угледно онлајн казино кое работи според лиценците и прописите и на Органот за игри на среќа на Малта (MGA) и на Управата за коцкање Курасао. Овие регулаторни тела ги надгледуваат нивните операции, обезбедувајќи фер игра, заштита на играчите и почитување на строгите стандарди.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност за заштита на податоците на играчите

За да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции од љубопитните очи, Lucky Days користи најсовремена технологија за шифрирање. Тие користат SSL (Secure Socket Layer) протоколи за шифрирање кои ги штитат чувствителните информации од неовластен пристап или пресретнување.

Ревизии и сертификати од трета страна кои обезбедуваат правичност и безбедност

Lucky Days се подложени на редовни ревизии од трети страни од независни организации за да се потврди правичноста на нивните игри, како и безбедноста на нивната платформа. Овие ревизии осигуруваат дека играчите можат да веруваат во интегритетот на понудите на казиното.

Транспарентни политики за собирање, складирање и употреба на податоци од играчот

Lucky Days одржува транспарентни политики во однос на податоците за играчите. Тие ги собираат само потребните информации за време на регистрацијата, ги чуваат безбедно користејќи напредни мерки и ги користат исклучиво за обезбедување персонализирани искуства за игри. Нивната политика за приватност јасно опишува како тие ракуваат со податоците на играчите додека ја одржуваат транспарентноста.

Соработка со реномирани организации во индустријата за игри

Покажувајќи ја својата посветеност на интегритет, Lucky Days воспостави соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства дополнително го подобруваат нивниот кредибилитет во заедницата за онлајн игри.

Позитивни повратни информации од вистински играчи за доверливост

Зборот на улица за Среќните денови е огромно позитивен кога станува збор за доверливост. Вистинските играчи ја пофалија неговата доверливост, фер искуство во игра, брзи исплати, одлична услуга за клиенти и придржување до одговорни практики за коцкање.

Ефективен процес на решавање спорови за грижи или проблеми на играчите

Во случај играчите да имаат проблеми или проблеми додека играат на Lucky Days, тие можат да се потпрат на ефикасниот процес за решавање спорови во казиното. Казиното сериозно ги сфаќа повратните информации од играчите и навремено се справува со сите спорови, обезбедувајќи правични решенија.

Достапна поддршка за корисници за грижи за доверба и безбедност

Lucky Days нуди лесно достапни канали за поддршка на клиентите за играчите да ги решат сите грижи за доверба и безбедност. Нивниот одговорен тим за поддршка на клиенти е достапен 24/7 преку разговор во живо, е-пошта или телефон, обезбедувајќи брза помош секогаш кога е потребно.

Градењето доверба во светот на онлајн игри бара заеднички напор помеѓу казината како Lucky Days и информираните играчи. Со лиценцирање, мерки за шифрирање, ревизии од трета страна, транспарентни политики, реномирани соработки, позитивни сведоштва од играчи, ефективен процес за решавање спорови и пристапна поддршка на клиентите; Lucky Days се издвојува како име за доверба во областа на онлајн игрите.

Security

Казиното Lucky Days користи сертификат RapidSSL за да се увери дека сите финансиски трансакции и лични податоци се безбедни и безбедни. Играчите можат да пристапат до нивната сметка само со единствено корисничко име и лозинка, што додава дополнителен слој на заштита на нивната сметка.

Responsible Gaming

Играчите на кои им е тешко да ги контролираат своите нагони за коцкање, можат да најдат професионална помош на интернет. Многу различни организации ќе им помогнат на секој кој е погоден од зависност од коцкање. Некои од нив вклучуваат:

 • Терапија со коцкање
 • Анонимни коцкари

Алатки за самоограничување

 • Алатка за време на ладење
 • Алатка за самооценување
About

About

Казиното Lucky Days е основано во 2019 година од тим ентузијасти за игри искусни во областа на онлајн игрите. Казиното беше првиот бренд на Raging Rhino NV, компанија која го доби своето име по иконската слот игра „Raging Rhino“.

Кратки факти

Компанија: Raging Rhino N.V.
Година на основање: 2019

Account

За да играат за вистински пари во казиното Lucky Days, играчите треба прво да создадат сметка. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се регистрираат за сметка со пополнување на некои лични податоци. Многу е важно да се користат точни детали бидејќи подоцна секој играч ќе мора да помине низ процедура за верификација.

Support

Најзгодниот начин да стапите во контакт со претставник на казино е преку функцијата за разговор во живо. Разговорот во живо е достапен помеѓу 08.00 и 21.00 часот (GMT). Во овој момент, играчите можат да стигнат до Поддршка за корисници само на англиски јазик. Друг начин да стапите во контакт со казиното е да им испратите е-пошта на help@luckydays.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Играњето во казино е направено толку едноставно што играчите можат веднаш да знаат што да прават. Но, секогаш е добро да прочитате за некои совети и трикови и од поискусните играчи. Има многу суеверие што се врти околу коцкањето, па овде можете да дознаете што е вистина, а што не.

Promotions & Offers

Казиното Lucky Days може да се пофали со различни промоции и понуди и за новите и за постоечките играчи. Тие знаат дека најдобриот начин да се привлечат нови играчи и да се привлече нивното внимание е да им се даде нешто бесплатно. Наградите обично доаѓаат во форма на бесплатни вртења и парични награди. Во овој момент, играчите не треба да користат промотивни кодови за да бараат некоја од достапните понуди.

FAQ

Ги собравме најчесто поставуваните прашања за казиното Лаки Дејс. Дознајте ги сите одговори овде.

Live Casino

Live Casino

Lucky Days имаат само 18 казино игри во живо каде играчите можат да се чувствуваат како да играат во вистинско копно казино. Еве целосна листа на сите достапни игри:

 • Рулет во живо
 • Блек Џек во живо
 • Рулет во живо молња
 • Казино Холдем во живо
 • Бакара во живо
 • Во живо фаќач на соништа
 • Во живо заеднички нерешено Блек Џек
 • Монопол во живо
 • Покер во живо со три карти
 • Покер во живо на Карибите
 • Live Ultimate Texas Hold'em
 • Во живо DragonTiger
 • Во живо Блек Џек партија
 • Фудбалско студио во живо
 • Во живо Super Sic Bo
 • Автоматски рулет во живо
Mobile

Mobile

Казиното Lucky Days има мобилна платформа која ќе им овозможи на играчите да уживаат во нивните омилени игри во движење. Сите игри се достапни, така што играчите нема да пропуштат ништо. Уште повеќе, тие можат лесно да префрлаат средства на и од нивната сметка за да можат да го имаат целото искуство исто како што играат на работната површина. За повозбудлива игра, им предлагаме на играчите да се упатат кон игрите во казино во живо каде што можат да играат со дилер во живо.

Affiliate Program

Affiliate Program

Секој што сака да се приклучи на придружната програма на Казино Лаки Дејс треба да пополни апликација. Ова е едноставен процес кој може да се направи за само неколку минути. Играчите треба да се погрижат да ги внесат точните детали кога аплицираат за програмата.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy