Lucky Days Преглед 2024 - Withdrawals

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус $1.000 + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Withdrawals

Withdrawals

Повлекувањето на добивките е веројатно едно од најдобрите искуства што еден играч може да ги има по успешната сесија на игри. Ова е едноставен процес каде играчите треба да се упатат до благајната, да го изберат начинот на плаќање и да ја внесат сумата што сакаат да ја повлечат.

Казиното Lucky Days додаде многу различни начини на плаќање за играчите да го најдат оној кој најмногу им одговара. Еве целосна листа на сите достапни начини на плаќање:

 • Виза е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да повлечат средства од нивните сметки без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

 • Mastercard е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да повлечат средства од нивните сметки без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

 • Скрил е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да повлечат средства од нивните сметки без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

 • Нетлер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да повлечат средства од нивните сметки без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

 • ecoPayz е начин на плаќање што играчите можат да го користат за да повлечат средства од нивните сметки без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

 • Банкарски трансфер е начин на плаќање што играчите можат да го користат за повлекување средства од нивната сметка без никакви трошоци. Времето за обработка е до 5 дена, а минималниот износ што може да се повлече е ограничен на 20 долари, а максималниот износ е ограничен на 4.000 долари.

Време на повлекување

Време на повлекување

Кога играчите ќе ги повлечат своите добивки, можеби ќе треба да чекаат уште малку за средствата да се одразат на нивната сметка. Потребното време варира во зависност од начинот на плаќање, а исто така има и 24-часовно чекање за повлекување.

 • Е-паричниците нудат најбрзо време за повлекување кое во некои случаи може да биде моментално. Најдолго што можете да чекате е 24 часа.
 • Кредитните и дебитните картички нудат брзо и сигурно повлекување кое може да потрае помеѓу 1 и 3 работни дена.
 • Повлекувањето на банкарски трансфер може да потрае и до една недела.
Бонус за повлекување

Бонус за повлекување

Казиното Lucky Days нуди многу примамлив бонус за добредојде што многу играчи го сметаат за прифатлив. Работата со бонусите за добредојде е тоа што тие секогаш доаѓаат со прикачени жици, како што се барањата за обложување. Но, и покрај тоа, сепак е понуда што играчите не треба да ја пропуштат бидејќи ќе им ја подобри рамнотежата и ќе им овозможи да испробаат повеќе натпревари од вообичаеното.

Првиот чекор е да ја побарате понудата. Бонусот за добредојде е достапен за играчите кои ќе создадат нова сметка во казиното и ќе го направат својот прв квалификациски депозит. Откако депозитот е успешен, средствата од бонусот ќе бидат префрлени на сметката на играчот.

Играчите имаат 30 дена да ги исполнат условите за обложување, а откако ќе го направат тоа, можат да побараат повлекување.

Како да се повлечете?

Како да се повлечете?

За да направат повлекување, играчите треба да се упатат до Касиерот и да го изберат делот Повлекување. Ќе се отвори нов прозорец со сите достапни начини на плаќање. Она што играчите треба да го имаат на ум е дека не се достапни сите начини на плаќање во нивната земја на живеење. Откако ќе го најдат начинот на плаќање по свој избор, треба да ја внесат сумата што сакаат да ја подигнат и да го потврдат повлекувањето.

Многу е важно да имате проверена сметка пред да побарате повлекување. Процедурата за верификација се прави само еднаш, но она што играчите треба да го имаат на ум е дека казиното го задржува правото да бара дополнителни документи во секое време кога сметаат дека е неопходно.

Валута

Валута

Казиното Lucky Days е достапно во различни земји, па затоа е важно да се понудат различни валути за повлекување. Во овој момент, играчите можат да изберат од следниве:

 • евра
 • CAD
 • INR
 • НЗД
 • американски долари
 • NOK
 • KRW
 • ЈЕН
 • ТЛ
 • ЗАР