Lucky Days Преглед 2024 - Live Casino

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Lucky Days имаат само 18 казино игри во живо каде играчите можат да се чувствуваат како да играат во вистинско копно казино. Еве целосна листа на сите достапни игри:

 • Рулет во живо
 • Блек Џек во живо
 • Рулет во живо молња
 • Казино Холдем во живо
 • Бакара во живо
 • Во живо фаќач на соништа
 • Во живо заеднички нерешено Блек Џек
 • Монопол во живо
 • Покер во живо со три карти
 • Покер во живо на Карибите
 • Live Ultimate Texas Hold'em
 • Во живо DragonTiger
 • Во живо Блек Џек партија
 • Фудбалско студио во живо
 • Во живо Super Sic Bo
 • Автоматски рулет во живо
Бакара во живо

Бакара во живо

Играчите кои уживаат во играњето Baccarat треба да се упатат во делот за казино во живо и да ја играат играта во реално време со дилер во живо. Некои од варијантите што се достапни овде вклучуваат Live Baccarat, Baccarat Squeeze, Speed Baccarat, Live Baccarat Macao, Dragon Tiger и Baccarat без провизија. Ги советуваме играчите да ги научат правилата на игра пред да одлучат да играат за вистински пари.

Играта започнува со тоа што играчот става облог, по што дилерот ќе подели две карти за Играчот и две карти за Банката. Вредноста на двете карти се собира за да се добие вкупната вредност на раката. Идејата на играта е да се добие рака која е 8 или 9. Од таа причина, картите имаат малку променети вредности. Картите од 2 до 9 имаат свои номинални вредности, асовите се вреднуваат со 1 и 10, а картите со лице се вреднуваат со нула. Кога двете карти се соберат до двоцифрен број, тогаш втората цифра ја покажува вредноста на раката.

Играчите можат да се обложуваат или на Банкарот или на Играчот. Исто така, постои опција да се обложите дека двете раце ќе имаат ист збир. Ова е облогот Tie, и овој облог нуди највисока исплата, но тоа ретко ќе се случи.

Кој и да прими рака со вкупно 8 или 9, тој е победник на рундата бидејќи ова е природен бакара. Ако никој нема природна рака, тогаш може да се дели трета карта.

Правила за трета картичка за играчот

Раката на играчот е првата што ќе игра, и ако играчот има некаков збир од 0 до 5, тој ќе добие трета карта и ќе застане на рака која изнесува вкупно 6 или 7.

Правила за трета картичка за банкарот

Правилата за Банкарот се покомплицирани и добрата работа овде е што играчот не треба да ги знае правилата за да има успешна сесија.

 • Кога првите две картички на Банкарот се вкупат помеѓу 0 и 2, Банкарот ќе извлече трета картичка освен ако Играчот не покаже природна рака.

 • Кога првите две картички на Банкер се вкупно 3, Банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 9. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 8.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 4, Банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 2, 3, 4, 5, 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на Играчот е 0, 1, 8, или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 5, Банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 4, 5, 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 8, или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 6, Банкарот ќе повлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот ќе бидат вкупно 7, тие ќе стојат.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Блек Џек е игра со карти која се игра против дилерот. Играчите можат да играат Baccarat со дилер во живо во казиното Lucky Days и има многу различни варијанти на располагање. Некои од нив ги вклучуваат следните ONE Блек Џек, Европски Блек Џек, Блек Џек Нео, Мултирачен Класичен Блек Џек, Сингл Дек Блек Џек, Моќен Блек Џек и Бесконечен Блек Џек. Добра идеја е да ги научите правилата на играта пред некој да одлучи да игра за вистински пари.

Играта има за цел да добие рака што е поблиску до 21, повисоко од раката на дилерот без да надмине 21. На почетокот на играта, секој играч треба да стави облог на својата обложувачка позиција. Откако ќе се стават сите облози, секој играч ќе добие две карти свртени нагоре, исто така и дилерот. Картите на дилерот едната ќе биде свртена нагоре, а другата ќе биде свртена надолу.

Штом играчот ќе ги види своите карти, а исто така и картичките на дилерот, тој треба да одлучи кој треба да биде нивниот следен потег. Постојат неколку различни опции достапни за играчот да ја подобри својата рака.

Најчестите опции се да се удри и да стои. Кога играчот ќе удри, тоа значи дека ќе добие дополнителна картичка. Играчот може да земе онолку карти колку што треба. Кога стојат, тоа значи дека на играчот не му требаат дополнителни картички и се надеваат дека ќе го победат дилерот со раката што веќе ја имаат.

Во случај двете карти што ги добива играчот да се со соодветен ранг, тогаш тој може да ги подели картите и да ги игра како две посебни раце. Кога играчот ќе подели рака, тој ќе мора да стави дополнителен облог еднаков на нивниот првичен облог.

Кога играчот има поволна рака и верува дека една дополнителна карта ќе му донесе победа, тие можат да се удвојат. За да го направат тоа, тие треба да стават дополнителен облог до нивниот првичен облог.

Кога долната карта на дилерот е кец на десетка, има големи шанси долу-картата на дилерот да е со десет вредност. Во тој случај играчот има можност да купи осигурување. Ова е спореден облог, и ако дилерот има Блек Џек, тогаш играчот ќе добие исплата за неговиот страничен облог, но ќе го искористи својот првичен облог.

Предавањето е уште една одлична опција која е достапна во некои игри со Блек Џек. Овде играчот може да ја предаде својата рака и да добие половина од својот облог назад.

Обложување зад е опција која е достапна кога коцкарите играат во копнено казино. Ова се случува кога нема празни места, па играчите можат да се обложат дека некој од играчите кои веќе седат на масата ќе ја добие раката.

Рулет во живо

Рулет во живо

Рулет е интересна игра која е достапна за играње во живо во казиното Lucky Days. Достапни се различни варијанти на играта и играчите можат да ја најдат онаа што најмногу им одговара. Иако има различни варијанти, основните правила на играта се исти. Играчите треба да ги надминат правилата пред да одлучат да играат за вистински пари за да ги подобрат своите шанси за победа.

Рулетот се игра на тркало што се врти што содржи слотови нумерирани од 1 до 36, и еден дополнителен слот за 0 во европска и француска верзија и два дополнителни слота за 0 и 00 во американски рулет. Сите облози се ставаат на маса која нуди различни типови на облози.

Идејата на играта е да се предвиди на кој број ќе слета белата топка. Ако играчот предвиде правилно, тие ќе ја добијат рундата. Сите облози се поделени во две големи категории, внатрешни и надворешни облози.

Внатрешните облози се облози на единечни броеви или помала група на броеви. Овие облози нудат подобри исплати, но шансите за добивање на овие облози се многу помали и ги вклучуваат следните облози:

 • Облогот на еден број носи највисока исплата од 35 до 1, а овој облог се нарекува директно облог.
 • Облогот на два броја соседни на масата ќе донесе исплата од 17 спрема 1, а овој облог се нарекува Сплит облог.
 • Облогот на три броја по ред ќе донесе исплата од 11 до 1, а овој облог се нарекува Street Bet.
 • Облогот на четири броеви кои формираат квадрат на масата ќе донесе исплата од 8 до 1, а овој облог се нарекува Corner Bet.
 • Облогот на шест броја кои се во два реда еден до друг ќе донесе исплата од 5 до 1, а овој облог се нарекува Line Bet.

Надворешните облози се облози на групи со броеви и шансите за победа на овие облози се скоро 50-50. Плаќањата за овие облози не се толку импресивни, но играчите кои сакаат побалансирана игра избираат надворешно облози. Тие ги вклучуваат следните:

 • Облогот на едно од полињата што се означени со „2 до 1“ се нарекува облог во колона. Овој облог вклучува 12 броеви, а ако топката слета на еден од броевите, играчот ќе добие исплата од 2 до 1.
 • Облогот поставен на едно од полињата означени како „1-ви 12“, „2-ри 12“ или „3-ти 12“ се нарекува облог „Дузен“ и нуди исплата од 2 спрема 1.
 • Црвено/Црно е облог дека топката ќе слета на црвен или црн џеб. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.
 • Пар/непар е облог дека топката ќе слета или на парен или на непарен број. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.
 • Високо/Ниско е облог дека топката ќе слета или на низок или на голем број. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.
Во живо фаќач на соништа

Во живо фаќач на соништа

The Live Dream Catcher е возбудлива игра што може да се игра во живо во казиното Lucky Days. Играта е многу слична на Wheel of Fortune и една од најголемите разлики е тоа што тука можете да најдете мултипликатор. Овој мултипликатор ќе даде дополнително вртење на тркалото, а исто така ќе ја умножи и добивката.

Покер во живо

Покер во живо

Покер е уште една интересна игра која е достапна во делот Казино во живо. Ова е покомплексна игра каде играчите треба да ги научат правилата и да ги развијат своите стратегии за да ги подобрат своите шанси за победа.

Постојат многу различни варијанти на покер, но основните правила се исти. Откако играчот ќе научи како да игра покер, тој лесно може да се прилагоди на која било достапна варијанта.

Идејата на играта е да се направи најдобрата покер рака со пет карти во текот на играта. Највисоко рангирана рака е Кралскиот флеш проследен со Стрејт флеш и се спушта до високата карта која се смета за рака со најнизок ранг.

 • Ројал Флеш е најдобрата рака што може да ја има играчот, а оваа рака се состои од A, K, Q, J и 10 сите во ист костум.
 • Стрејт Флеш е исто така добра рака која содржи секој стрејт што е во ист костум. Four of a Kind е рака која се состои од четири карти со еднаква вредност.
 • Фул Хаус е рака која се состои од три карти со една вредност и две карти со друга вредност.
 • Исплакнете е рака која се состои од карти сите во ист костум.
 • Директно е рака која се состои од 5 карти со последователни вредности кои не се во ист костум.
 • Три од еден вид е рака која се состои од 3 карти со иста вредност и 2 странични карти.
 • Два парови е рака која се состои од две карти со еднаква вредност и уште две карти со еднаква вредност.
 • Пар е рака која се состои од две карти со иста вредност и три дополнителни карти.
 • Висока карта е рака која се состои од карти кои не се во интеракција една со друга и само високата карта има само вредност.

Ролетни и Антес

Пред да започне играта, двајца играчи се принудени да се обложуваат. Овие облози се познати како големи слепи и мали слепи и играчите треба да се обложуваат дури и пред да ги добијат и видат нивните карти. Антите се задолжителни облози што сите играчи треба да ги стават пред да започне раката, а штом тоа ќе се направи, дилерот ќе ги повлече мравките во тенџерето и ќе ја подели раката. Во текот на играта, секој активен играч има четири различни дејства:

 • Јавете се – ова е кога играчот треба да се совпадне со износот на тековниот облог.
 • Подигнете – ова е кога играчот се совпаѓа со тековниот облог, но исто така става друг облог и го зголемува облогот за следните играчи.
 • Преклопете – ова е кога играчот не сака да продолжи да игра бидејќи нема добра рака.
 • Проверете – ова е кога играчот му ја пренесува акцијата на следниот играч. Тие не се обложуваат, но исто така не се преклопуваат.

Основни правила на Тексас Холдем

Texas Hold'em е најпопуларната варијанта на покер и секој што сака да ја игра играта треба да започне со учење на основните правила на токму оваа варијанта.

Секој играч добива две дупки и пет заеднички карти, а целта на играта е да се направи најдобрата покер рака со пет карти. Играчите можат да направат комбинација од нивните дупнати карти и заеднички карти.

Дилерот ќе ги дели картите една по една на секој играч, почнувајќи од играчот во позицијата на мал слеп. Откако играчите ќе ги добијат картите, започнува првата од четирите рунди за обложување.

Првата рунда на обложување се нарекува префлоп, по што дилерот ќе стави три карти свртени нагоре на таблата и тоа е познато како флоп. Следува уште едно обложување и на таблата се става четврта карта, позната како пресврт. Повторно, се случува круг на обложување и се дели петтата и последна карта, позната како река, а потоа следи еден последен круг на обложување.

На крајот на краиштата, обложувањето е завршено, и поделени се пет карти, време е за пресметка. Ова е местото каде што играчите треба да ги покажат своите карти и тој што има најдобра рака е победник.

Основни правила за покер Омаха

Омаха е уште една варијанта која е многу популарна и е многу слична на Texas Hold'em. Има неколку разлики во оваа верзија на играта.

Играчите добиваат четири дупче карти и треба да направат рака со пет карти користејќи две дупки и три заеднички карти.

Постојат две вообичаени верзии на Омаха, обична Омаха и Омаха Хи-Ло, исто така познати како Омаха Осум или Подобро.

Во живо Super Sic Bo

Во живо Super Sic Bo

Sic Bo е игра со коцки што играчите можат да ја играат во живо благодарение на Evolution Gaming. Играчите треба да се обложуваат на исходот на коцките и ако предвидат правилно, ќе победат. Тоа е едноставна игра која може да донесе многу возбуда особено кога се игра во живо со реален дилер.

Сик Бо е игра на среќа и е една од ретките игри во казиното што се игра со коцки. Играта се игра на маса на која се наведени различни комбинации на коцки на кои играчите можат да се обложуваат. Секоја комбинација има одредени шанси да се преврти, и ова е нешто што треба да им помогне на играчите да донесат подобро информирана одлука за тоа што да се обложи.

Играта се игра со три коцки, кои дилерот ги зема во мала сандак и ги тресе коцките и ги фрла на масата.

Ова се сите облози што се достапни во Sic Bo:

 • Големо – ова е облог дека коцките паѓаат помеѓу 11 и 17.
 • Мали – ова е облог дека коцките паѓаат помеѓу 4 и 10.
 • Чудно – ова е облог дека збирот на коцките ќе биде непарен број.
 • Дури и – ова е облог дека збирот на коцките ќе биде парен број.
 • Специфични тројки или сите – ова е облог дека на сите три коцки ќе се појави одреден број.
 • Специфични двојки – ова е облог дека одреден број ќе се појави на најмалку две од трите коцки.
 • Секое тројно – ова е победнички облог ако трите коцки паднат на ист број.
 • Вкупно три коцки – ова е облог кој се базира на збирот на коцките.
 • Комбинација на коцки – овој облог ќе победи ако две од коцките покажат специфична комбинација од два броја.
 • Облог за единечни коцки – ова е облог со единечна коцка поставена на одреден број од 1-6 за да се појави на една, две или три коцки.
 • Комбинација со четири броеви – ова е облог што им овозможува на играчите да се обложуваат на која било од следните четири комбинации: 6, 5, 4, 3; 6, 5, 3, 2; 5, 4, 3, 2; или 4, 3, 2, 1.
 • Комбинација на три поединечни броеви – ова е облог дека коцките ќе покажат комбинација од три различни броеви.
 • Специфична комбинација на двојни и единечни броеви – ова е облог на комбинација од три броја кои вклучуваат два од еден вид и различен трет број.