Lucky Days Преглед 2024 - Tips & Tricks

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Играњето во казино е направено толку едноставно што играчите можат веднаш да знаат што да прават. Но, секогаш е добро да прочитате за некои совети и трикови и од поискусните играчи. Има многу суеверие што се врти околу коцкањето, па овде можете да дознаете што е вистина, а што не.

Кога играчите се обидуваат да имаат среќа во казино, тие веруваат дека има одреден период во денот за играње. Некои веруваат дека играњето после полноќ ќе им донесе среќа, други веруваат дека играњето преку ден ќе донесе повеќе победи. Сите игри на Lucky Days се водат од генератор на случаен број, така што никогаш не знаете кога можете да постигнете победа.

Совети и трикови за победа во покер во живо

Совети и трикови за победа во покер во живо

Кога станува збор за играње покер во живо, најдобро време за играње е во доцните вечерни часови затоа што ова е кога сите се враќаат од работа и ќе си ја пробаат среќата, па голема е шансата да има послаба конкуренција.

Совети и трикови за победа на слотови

Совети и трикови за победа на слотови

  • Онлајн видео слот игрите се веројатно една од најлесните игри што можете да ги играте во казиното Lucky days. Не постојат магични трикови што играчите можат да ги направат за секогаш да победуваат, но има неколку совети и трикови што можат да ги користат за да ги подобрат своите шанси за победа.

  • Секогаш наоѓајте слотови со висок RTP бидејќи овие игри нудат најголемо враќање на играчите. Играчите треба да најдат игри кои нудат RTP над 95%.

  • Управувањето со банкроти е задолжително со секоја игра во казино. Играчите секогаш треба да се обложуваат на парите што можат да си дозволат да ги загубат, а штом ќе го направат тоа, не треба да депонираат повеќе за да продолжат да играат.

  • Секогаш прифаќајте бесплатни вртења. Казината ќе се обидат да привлечат нови играчи и да ги одржуваат старите среќни со постојано наградување бесплатни вртења и бесплатни пари за играчите да пробуваат нови игри.

  • прво поставете ги игрите во забавен режим. Ова е одличен начин да научите како функционира играта пред да ја играте за вистински пари. Речиси сите игри на Lucky Days се достапни во демо-режим, освен игрите со дилер во живо.

Кои слот игри се попрофитабилни?

Кои слот игри се попрофитабилни?

Не постои начин да се знае која игра ќе плати и во кое време. Како и да е, некои игри ќе плаќаат почесто од другите. Онлајн видео слот игрите се поделени во две главни категории, игри со мала варијанса и игри со голема варијанса. Игрите со мала варијанса ќе плаќаат почесто, но помали суми.

Играчите кои сакаат поурамнотежена игра каде што победуваат, а каде губат, треба да изберат ваков тип на игра. Игрите со висока варијанса, од друга страна, ќе платат многу кога играчите ќе ја постигнат вистинската комбинација. Но, тие треба да бидат подготвени дека ќе има суво време каде што нема да освојат ништо долго време.

Друга работа на која треба да обрнете внимание е да играте видео слот игри со највисок RTP. Ugga Bugga од Playtech, Mega Joker, Jackpot 6000 и Blood Suckers од NetEnt и White Rabbit Megaways од Big Time Gaming се слотови со највисок RTP.

Прогресивните џекпот се најатрактивните во секое казино. Причината за ова е многу едноставна, тие нудат огромни победи. Она на што играчите треба да обрнат внимание овде е дека ова се исто така слотови со голема варијанса и згора на тоа, тие треба да се обложат максимум за да се квалификуваат за џекпот.