Lucky Days Преглед 2024 - Games

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Games

Games

Казиното Lucky Days може да се пофали со различни игри во кои играчите можат да уживаат. За повозбудливо искуство, играчите треба да се упатат во делот за казино во живо и да играат една од многуте игри достапни со дилер во живо.

Бакара

Бакара

Baccarat е интересна игра што можете да ја играте во живо во казиното Lucky Days. Играта е позната и како Punto Banco и се смета за игра со висок влог. Играчот има избор да се обложи на Банкарот, на Играчот или да се обложи на нерешено. Кој има рака која е поблиску до 9 е победник на рундата.

Играта се игра на маса и секој што има можност да игра во копнено казино треба да знае дека има помеѓу 7 и 14 места за играчи. И, без разлика колку играчи има, се делат само две карти, една за Играчот и една за Банкарот.

Пред секој играч има три области за обложување, за играчот, банкарот и нерешениот.

Дилерот ќе дели карти за двете раце. И она што играчите треба да го знаат е дека облогот Банкер доаѓа со провизија од 5%. Статистички гледано, банкарот облогот ќе победи почесто од кој било друг облог. На некои табели има круг за провизија до секоја област за обложување, додека на други има долг правоаголник исполнет со бројки лоциран веднаш до банката.

Поените во Baccarat се пресметуваат малку поинаку отколку во другите игри и 9 е највисоката оценка во оваа игра, а вредноста на раката не може да биде повисока од тоа. Поради таа причина, картичките имаат малку поинакви вредности. Картите со слики и 10-ките се вреднуваат со 0, асовите се вреднуваат со 1, а картите од 2 до 9 имаат номинална вредност.

Вредноста на раката се пресметува кога ќе се собере вредноста на двете карти. Штом вредноста на точката ќе достигне двоцифрена, втората цифра станува вредност на раката. Ако играчот добие 9 и 5, што се собира до 14, раката има вредност 4.

Како да се игра Baccarat

Играта започнува со ставање облог, а потоа дилерот ќе подели две карти за Играчот и две карти за банкарот.

Ако играчот или банкарот примат рака со вкупно 8 или 9, ова се нарекува природна победа, а кој и да ја има е победник на рундата.

Ако ниту една рака не е вкупно 8 или 9, тогаш дилерот може да извлече трета карта. Правилата за третата картичка се многу едноставни за играчот, но доста комплицирани за раката на банкарот. Како и да е, играчот не мора да ги знае правилата за да има успешна сесија.

Правила за трета картичка за играчот

Раката на играчот е првата што ќе игра, и ако играчот има некаков вкупен број од 0 до 5, тој ќе добие трета карта и ќе застане на рака која изнесува вкупно 6 или 7.

Правила за трета картичка за банкарот

Правилата за Банкарот се покомплицирани и добрата работа овде е што играчот не треба да ги знае правилата за да има успешна сесија.

 • Кога првите две картички на Банкарот се вкупат помеѓу 0 и 2, Банкарот ќе извлече трета картичка освен ако Играчот не покаже природна рака.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат вкупно 3, Банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 или 9. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 8.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 4, Банкарот ќе повлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 2, 3, 4, 5, 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на Играчот е 0, 1, 8, или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 5, Банкарот ќе повлече трета картичка ако третата картичка на Играчот е 4, 5, 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 8, или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот изнесуваат 6, Банкарот ќе извлече трета картичка ако третата картичка на играчот е 6 или 7. Банкарот стои кога третата картичка на играчот е 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 или 9.

 • Кога првите две картички на Банкарот ќе бидат вкупно 7, тие ќе стојат.

Процеп

Процеп

На Lucky Days, има повеќе од 1.300 онлајн видео слот игри, а казиното постојано додава нови наслови. Најпопуларната игра во казиното е Gonzo's Quest, а најдобриот дел е што играта е достапна во забавен режим што ќе им овозможи на играчите да видат како функционира играта.

Lucky Days соработуваа со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат најдобрите слот игри за своите играчи. Некои од нив вклучуваат Microgaming, кој се смета за пионер во обезбедувањето онлајн видео слот игри, NetEnt и Red Tiger Gaming, само за да наведеме неколку.

Играчите можат да најдат мноштво видео слот игри во казиното што имаат различни дизајни, теми и игра. Како што споменавме претходно, Lucky Days постојано додава нови игри, а некои од најновите понуди вклучуваат Narcos и Wild Worlds.

Уште повеќе, има многу слотови за џекпот како Mega Moolah, кој нуди некои воодушевувачки награди.

Постојат различни типови на слотови кои играчите можат да ги најдат на Lucky Days и некои од нив ги вклучуваат следните:

 • 3 ролни – ова се најосновните слот игри кои содржат само три ролни и се многу слични на стандардните механички слотови. Предлагаме играчите кои се почетници да почнат да играат слотови со 3 ролни бидејќи нудат едноставни правила и не многу сложени бонус функции. Она што е одлично за овие видови игри е тоа што тие исто така нудат некои големи награди.

 • 5 ролни - ова се малку понапредни игри и имаат 5 ролни и многу линии за плаќање. Можностите овде се поголеми благодарение на многуте специјални симболи што ги нудат игрите.

 • Прогресивни слотови – игрите со видео слот што содржат прогресивни џекпот се едни од најпопуларните. Мал дел од секој облог ќе оди кон џекпот-потот и еден среќен добитник ќе ја земе големата награда. Некои од најпопуларните игри со прогресивен џекпот што играчите можат да ги најдат во казиното Lucky Days се Супер Џокер, Treasure Nile и Thor: The Mightily Avenger, само за да именуваме некои.

 • 3D слотови – ова се врвните игри со видео слот што може да се играат во казиното Lucky Days. Една од најпопуларните 3D слот игри е Good Girl или Bad Girl од Betsoft.

покер

покер

Покерот е една од највозбудливите игри што играчите можат да ги најдат на Lucky Days. Највозбудливиот дел е фактот што оваа игра е достапна во делот за казино во живо и може да се игра во реално време со дилер од реален живот. Покерот е сложена игра и пред некој да одлучи да игра за вистински пари треба да ги научи барем основните правила.

Учењето како да се игра покер треба да биде лесно бидејќи ова е многу едноставна игра кога правилата не се пречка.

Texas Hold'em е најпопуларната варијанта на покер, па ќе ги поминеме правилата на оваа игра. Играчите кои ќе успеат да ја научат оваа игра можат лесно да се прилагодат на која било друга варијанта подоцна.

Идејата на играта е да ги искористите вашите дупнати карти во комбинација со заедничките карти за да дојдете до најдобрата рака со пет карти. Секој играч ќе добие две карти, познати како дупки, а во текот на неколку обложувачки рунди се делат уште пет карти свртени нагоре. Свртените картички се познати како заеднички картички и секој играч може слободно да користи онолку заеднички картички колку што сака.

Заедничките картички се решаваат во три фази. Првиот се вика The Flop и тука се делат три заеднички карти. Вториот се вика The Turn и се дели четвртата заедничка карта. Третата фаза се вика Реката и тука се дели петтата и последна заедничка карта.

 • Играчот кој има највисоко рангирана рака е победник на рундата.
 • Клучот за да започнете да победувате во покер е да ги знаете рацете на покер, а тие се како што следува:
 • Ројал флеш е најдобрата можна рака и се состои од комбинација од десет, Џек, кралица, крал и кец од ист костум.
 • Стрејт флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум во последователен редослед.
 • Четири од еден вид е рака која се состои од кои било четири нумерички усогласени карти.
 • Фул Хаус е рака која се состои од три од еден вид и еден пар.
 • Флеш е рака која се состои од пет карти од ист костум.
 • Стрејт е рака која се состои од пет карти од кој било костум во последователен редослед.
 • Три од еден вид е рака која се состои од кои било три нумерички соодветни карти.
 • Два пара е рака која се состои од два различни пара во иста рака.
 • Еден пар е рака која има две нумерички соодветни карти.
 • Висока карта е кога картата со највисок ранг во рака е единствената вредна карта.
Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е популарна игра што може да се најде во делот во живо во казиното Lucky Days. Играта ги има веројатно наједноставните правила од сите игри со карти. Идејата на играта е да се добие рака која е поблиску до 21, повисока од раката на дилерот без да се уништи. Ги советуваме сите играчи да ги надминат основните правила пред да одлучат да играат за вистински пари.

Блек Џек е многу популарна игра, главно поради тоа што нуди едноставна, но возбудлива игра. Идејата на играта е да се добие рака што е поблиску до 21, повисоко од раката на дилерот без да се помине. Играчите се натпреваруваат против дилерот, а не против другите играчи.

 • На почетокот на играта, секој играч треба да стави облог, а потоа дилерот ќе подели по 2 карти на секој играч и 2 карти на себе. Кој ќе добие кец и карта со десет вредност е победник на рундата бидејќи ова е природен блек џек.

 • Картите имаат малку поинакви вредности за играта. Картите од 2 до 10 ја имаат нивната номинална вредност, асовите се вреднуваат со 1 или 11, а картичките се вреднуваат со 10.

 • Двете карти на играчот ќе бидат свртени нагоре, додека дилерот ќе има една карта свртена надолу и една карта свртена нагоре. Играчот е првиот што ќе ја заврши својата рака. Достапни се неколку различни опции кои ќе им помогнат да ја подобрат вредноста на раката.

 • Кога играчот е задоволен со раката што ја има, може да стои. Ова значи дека нема да добијат дополнителни картички.

 • Кога на играчот му треба дополнителна карта, може да погоди. Тоа значи дека ќе добијат картичка, а впрочем, можат да добијат онолку картички колку што им треба.

 • Кога играчот има поволна рака, обично со вкупно 9, 10 или 11, тие можат да се удвојат. Ова значи дека тие треба да стават втор облог еднаков на нивниот првичен. Играчот ќе добие само една дополнителна картичка.

 • Кога играчот ќе добие две карти кои се со соодветен ранг, тој може да избере да стави дополнителен облог и да ја подели раката. Поделените раце се играат една по една и ги имаат истите опции за стоење, удар или удвојување. Кога играчот ќе ги подели кецовите, му е дозволено да добијат по една дополнителна карта на секоја рака.

Некои варијации на Блек Џек им дозволуваат на играчите да се предадат. Ова значи дека играчот може да врати половина од својот облог кога ќе се откаже од раката.

Рулет

Рулет

Рулет е интересна игра што може да се игра во живо во казиното Lucky Days. Играта е достапна во сите три варијанти, американски, европски и француски рулет. Овие се сметаат за класични варијанти на играта и имаат многу слични правила. Играчите треба да ги научат основните правила на играта пред да одлучат да играат за вистински пари и ако сакаат да ги подобрат своите шанси за победа.

Има неколку работи на кои играчите треба да обрнат внимание. Првото нешто што секој играч ќе го види кога сака да игра рулет е тркалото и масата. Тркалото се состои од 38 слотови во американски рулет и 37 слотови во европски и француски рулет. Броевите се сместени во црвени или црни слотови, а единечната нула и двојната нула се во зелените џебови. Дилерот ја испушта белата топка на тркалото што се врти, а кога тркалото ќе престане да се врти, топката ќе падне во еден отвор и ако играчот точно го предвидел бројот, тој ќе победи.

Табелата е уште еден клучен дел од играта. Броевите овде се наредени во три колони каде секоја колона содржи 12 броеви. Играчите треба да ги стават своите облози на маса и нема ограничување на бројот на облози што може да се стават во едно коло.

Сите облози се поделени во две големи категории, внатрешни и надворешни облози. Ова се сите внатрешни облози што може да ги поставите:

 • Директен облог е облог на еден број со најголема исплата од 35 спрема 1.
 • Сплит облог е облог на два броја кои се во непосредна близина на табелата. Исплатата на овој облог е 17 спрема 1.
 • Уличен облог е облог на три броја кои се по ред на табелата. Ако топката слета на еден од трите броеви, играчот ќе добие исплата од 11 спрема 1.
 • Агол залог е облог на четири броеви кои формираат квадрат на масата и исплатата за овој облог е 8 спрема 1.
 • Облог со пет броја е облог што ги вклучува следните броеви 0, 00, 1, 2 или 3, а исплатата за овој облог е 6 спрема 1.
 • Облог со шест линии е облог на 6 броја во два соседни редови. Исплатата за овој облог е 6 спрема 1.

Надворешните облози се облози на поголеми групи на броеви и тие ги вклучуваат следните облози:

 • Црвено/Црно е најпопуларниот облог кој нуди исплата од 1 спрема 1. Ова е облог дека топката ќе слета или во црвен или црн отвор.
 • Пар/непарен е облог дека топката ќе слета или на непарен или парен број. Исплатата за овој облог е 1 спрема 1.
 • Ниско високо облогот е облог дека топката ќе слета на низок број, кој вклучува броеви од 1 до 18, или на висок број, кој вклучува броеви од 19 до 36. Ова е, исто така, облог со парен број кој нуди исплата од 1 до 1.
 • Десетина облогот е облог на 1-ви 12 броеви, 2-ри 12 броеви или 3-ти 12 броеви. Исплатата за овој облог е 2 спрема 1.
 • Колона облогот е облог дека ќе се појави број од одредена колона на следното вртење. Исплатата на овој облог е 2 спрема 1.

Добрата вест овде е дека играта е многу едноставна и лесна за учење.

Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Казиното Lucky Days нуди огромна колекција на игри што постојано расте со секој ден. Просечното враќање на играчот во казиното Lucky Days е 95%, што е високо во споредба со другите онлајн казина. Играчите можат да најдат различни игри што можат да ги играат во казиното, а играчите признаваат дека најмногу се забавуваат кога играат игри во казино во живо.

Меѓу најпопуларните игри се онлајн видео слот игрите кои нудат различни теми и различни карактеристики кои ќе го подобрат нечие искуство. Некои од најпопуларните игри што можете да ги најдете во казиното Lucky Days вклучуваат Sticky Bandits, Sweet Bonanza, Vikings Go to Hell и The Shadow Order, само за да наведеме некои.

Џекпот игрите се исто така многу популарна категорија што играчите ја претпочитаат. Причината зад ова е фактот што овие игри нудат суми кои го менуваат животот. Можноста за добивање џекпот е она што ги привлекува повеќето играчи. Некои од најпопуларните игри со прогресивен џекпот што играчите можат да ги најдат во казиното Lucky Days се Gunslinger Reloaded, Mega Moolah и Arabian Nights.

Игрите на маса се исто така многу популарни и има различни игри во овој дел што играчите можат да ги најдат како рулет, бакара, блек џек и покер.

Бинго

Бинго е многу популарна игра која сега е достапна на интернет. За да ја игра оваа игра, играчот треба да купи картичка со претходно испечатени броеви, и кога ќе се повика број, софтверот ќе го означи од картичката. Кога сите броеви се означени, играчот победува во кругот.

Лото

Лото е игра која е различна во секоја земја. Затоа, од таа причина, им предлагаме на играчите да ги прочитаат правилата и условите пред да почнат да играат.

Картички за гребење

Картичките за гребење се форма на инстант лотарија каде играчите веднаш знаат дали освоиле нешто или не.

Кено

Keno е игра слична на бинго, но за разлика од бингото, играчите овде можат да ги изберат броевите што ги сакаат. Колку повеќе броеви има играчот, толку се поголеми шансите да победи.

Казино игри во живо

Казино игрите во живо се одличен дел во казиното Lucky Days каде играчите можат да играат некои од нивните омилени игри во живо. Фактот дека тие можат да разговараат со другите играчи и со дилерот, дава социјален елемент на играта.