Lucky Days Преглед 2024 - Payments

Lucky DaysResponsible Gambling
CASINORANK
8.5/10
БонусБонус за добредојде до 1.000 € + 100 бесплатни вртења
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Дарежлива понуда за добредојде
Брз депозит и повлекување
Одлична поддршка за клиентите
Lucky Days is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Различни начини на плаќање се достапни во казиното Lucky Days за играчите да ги користат и за депозити и за повлекувања. Некои од најпопуларните ги вклучуваат Neteller и Skrill, кои се е-паричници кои нудат брз и сигурен трансфер на средства. За жал, во овој момент, Paypal не е достапен, но тие може да го додадат наскоро.

Минималниот износ што играчите можат да го повлечат од нивната сметка е ограничен на 20 долари. Максималниот дозволен износ за повлекување е ограничен на 4000 УСД дневно. На играчите кои имаат повисок ВИП статус им е дозволено да прават повисоки повлекувања.

Повлекувањата се обработуваат во рок од 24 часа, но некои опции за плаќање може да потраат до 5 банкарски дена за да се обработат барањата за повлекување.

Играчите кои ќе направат депозит користејќи кредитна или дебитна картичка, кога ќе направат повлекување што е еднакво или помало од депонираниот, ќе го добијат износот за повлекување назад на нивната дебитна или кредитна картичка. Кога износот го надминува депонираниот, тогаш вишокот ќе се плати преку еден од алтернативните начини на плаќање.

Играчите треба да ја потврдат својата сметка пред да побараат повлекување. Казиното го задржува правото да бара дополнителни документи доколку веруваат дека тоа е неопходно.

Некои банки кои издаваат кредитни картички може да блокираат или одбијат трансакции од казино. Во тие случаи, Lucky Days не може да гарантира успешна обработка на плаќањето.

Повлекувањата се обработуваат со истиот начин на плаќање што се користи за финансирање на сметката. Доколку начинот на плаќање не е достапен како опција за повлекување, во тој случај, на играчот ќе му се понуди алтернативен начин.

Казиното го задржува правото да го провери идентитетот на играчот пред да обработи какви било исплати. Исто така, тие можат да одржуваат повлекувања за времето потребно за проверка на идентитетот на играчот. Обично, играчите треба да испратат копии од правни документи за да го докажат својот идентитет, адреса и начин на плаќање. Во некои случаи, казиното може да бара видео повик за да се потврди идентитетот на играчот.

Начини на плаќање по регион

Начини на плаќање по регион

Играчите од Канада ќе имаат ексклузивен пристап до целосниот сет на начини на плаќање специфични за Канада. Тие можат да користат Interac, iDebit и INSTADEBIT. Interac и iDebit може да се користат и за депозити и за повлекувања, а INTERAC може да се користи само за депозити.

Играчите од Јужна Африка и Нов Зеланд можат да користат ecoPayz, Neteller, Skrill и Paysafecard, само за да именуваат некои.

Играчите можат да користат криптовалути за депонирање и повлекување средства, како што се Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin и Ripple.