Lucky Niki - About

Age Limit
Lucky Niki
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лаки Ники е казино дизајнирано од јапонски експерти во стилот на јапонското аниме. Ники е шармантна девојка која ќе ве поздравува секогаш кога ќе ја посетите главната страница на казиното.

Казиното Лаки Ники се напојува со платформата Skill On the Net, но во исто време, казиното нуди игри од различни провајдери. Добрата вест кога станува збор за Lucky Niki Casino е дека сите игри се извршуваат во десктоп верзијата, така што не мора да преземате дополнителен софтвер на вашиот компјутер за да уживате во сите придобивки што ги нуди казиното.

Казиното работи и на најпопуларните мобилни уреди, така што можете да играте во казиното без разлика каде сте. За жал, корисниците од земјите каде што коцкањето е забрането со закон, не можат да се регистрираат за сметка во Лаки Ники. Овие земји ги вклучуваат Франција, Турција, САД и многу други. Казиното го задржува правото да бара копии од правни документи за да се идентификува идентитетот на играчот.

Лаки Ники се напојува со Skill On Net, компанија која е основана во 2005 година. Платформата нуди платформа за казино од крај до крај и има многу реномирани казина управувани од Вештина на мрежата вклучувајќи:

  • Казино ЕУ
  • Победник во Вегас
  • Друк Глук
  • Казино RedKings
  • Играјте Million
  • слотови магија
  • Игри на AHTI
  • PlayOJO

Сопственик и извршен директор

Сопственик на Lucky Niki е Skill On Net Ltd. Casinos и нивниот сегашен извршен директор е Костас Александроу.

Број на лиценца

Казиното е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство. Нивната лиценца издадена од органот за игри на Малта (број на лиценца MGA/CRP/171/2009/01) издадена на 1 август 2018 година

Каде се базира казиното Лаки Ники?

Тековната адреса на казиното Лаки Ники е Office 1/5297 Level G, Quantum House, 75, Abate Rigord Street, Ta' Xbiex, XBX 1120, Малта.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Тајландски
Хинди
БонусиБонуси (13)
High Roller бонусReload бонусБез обложувачки бонусБесплатни спиновиБонус без депозитБонус за бесплатни париБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеВИП бонусДепозит бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (19)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
ДржавиДржави (3)
Јапонија
Индија
Тајланд
ИгриИгри (24)
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (47)
ATM
ATM Online
AstroPay
AstroPay Card
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Citadel Direct
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Direct Bank Transfer
E-wallets
EZIPay
EcoCard
EcoPayz
Entropay
Envoy
Instant Bank
JCB
Jeton
Lobanet
MaestroMasterCardMuchBetterNeteller
Online Bank Transfer
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Prepaid Cards
QIWI
QR Code
Rupeepay
Skrill
Sofortuberwaisung
UPI
UseMyFunds
Venus Point
Visa
Visa Debit
Visa Electron
Wire Transfer
eChecks
iDEAL
instaDebit
instaDebit
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (46)