Lucky Niki Преглед 2024 - Bonuses

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Bonuses

Bonuses

Бонусите се одличен начин за привлекување нови играчи, а Лаки Ники тоа добро го знае. Поради таа причина, тие нудат многу дарежлив бонус за секој нов клиент. Бонусите можеби не се најголеми, но условот за ниско обложување го надоместува тоа.

Кога ќе ја креирате вашата нова сметка за вистински пари во казиното, треба да депонирате за да го побарате бонусот. Ќе добиете 100% бонус за депозит до 100 долари. Згора на тоа, ќе добиете 100 бесплатни вртења кои ќе ја продолжат вашата игра. Не мора да ја барате вашата понуда преку е-пошта или разговор во живо, како што е случајот со другите казина, тука бонусот автоматски ќе се префрли на вашата сметка. Потребно е само да направите минимален депозит за да ја побарате понудата, што во овој случај е само 20 долари.

Како функционира бонусот?

Како функционира бонусот?

За да го искористите максимумот од понудата за бонуси, треба да направите максимален депозит. Во овој случај, ако депонирате 100 долари, казиното ќе одговара на таа сума и тие ќе додадат уште 100 долари на вашата сметка, така што ќе завршите со 200 долари за играње. Може да играте слотови од некои од најпознатите провајдери, вклучувајќи ги Microgaming, Elk Studios и Big Time Gaming, само за да именувате некои. И да не заборавиме, ќе добиете и 100 бесплатни вртења.

Бонус код

Бонус код

Иако има само еден бонус достапен во казиното, на бонус за добредојде, ќе мора да користите бонус код за да ја побарате понудата. Кога правите депозит, мора да го внесете зборот NIKI. Ако не го користите бонус кодот, ризикувате да го изгубите бонусот за добредојде.

Бонус за добредојде

Бонус за добредојде

Кога ќе го започнете вашето патување со казиното Лаки Ники, ќе добиете многу награди. За почеток, тие ви нудат многу дарежлив бонус и згора на тоа, ќе добивате и бесплатни вртења. Направете го вашиот депозит и користете го промотивниот код NIKI за да ја побарате понудата. Ќе добиете 100% бонус за депозит за совпаѓање до $100 и 100 бесплатни вртења на видео слот играта Ninja Master.

Играчите од ОК ќе добијат само 25 бесплатни вртења кога ќе побараат бонус за добредојде. Од друга страна, играчите од Јапонија ќе имаат можност да изберат една од двете понуди за добредојде, бонус за депозит за натпревар до 999 долари на вашите први три депозити или 666 супер вртења. Без разлика која понуда ќе ја изберете, ќе добиете и 250 бесплатни вртења откако ќе го направите вашиот прв депозит.

Сите овие бонуси доаѓаат со барања за обложување што треба да ги исполните пред да направите депозит. Барањата за обложување се начин на кој казиното го штити својот производ затоа што не сака да ве награди со бесплатни готовина и на крајот ќе ги повлечете средствата без да играте во казиното. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 60x, што на почетокот може да изгледа многу, но да бидам искрен, не е толку многу.

Бонус за регистрација

Бонус за регистрација

Новите играчи кои ќе се регистрираат за сметка во Лаки Ники ќе можат да бараат 25 бесплатни вртења на Ninja Master кога ќе депонираат најмалку 10 долари. За да ги побарате бесплатните вртења, треба да ја користите бонусната шифра НИКИ кога правите депозит. Ќе треба да ги обложите добивките 60 пати пред да можете да направите повлекување, а исто така ќе треба да го направите тоа за 30 дена од моментот кога ќе го побарате бонусот.

Покрај бонусот за добредојде на бесплатните вртења, ќе добивате и редовни промоции и бонуси. Сè што треба да направите е да се упатите на страницата Промоции на вашата сметка и да ја проверувате од време на време за да сте победилеНе пропуштајте ништо. Исто така, колку повеќе играте, толку повеќе поени ќе заработите и ќе се искачите на ВИП скалата. Колку сте повисоко нивото, толку повеќе награди ќе добивате од казиното.

Бонус за лојалност

Бонус за лојалност

Среќниот Ники не ги заборава ниту своите верни играчи. Во моментот кога ќе ја креирате вашата сметка, ќе почнете да заработувате поени кои подоцна ќе можете да ги замените за готовина. Кога ќе го направите вашиот прв депозит, ќе започнете на бронзеното ниво и колку повеќе играте, толку повисоко ќе се искачите на ВИП скалата. И без да се каже дека колку е повисоко нивото, толку подобри се наградите.

 • Потребни ви се помеѓу 0 и 400 поени за да го достигнете Бронза ниво.
 • Потребни ви се помеѓу 401 и 1000 поени за да стигнете до Сребрена ниво.
 • Потребни ви се помеѓу 1001 и 2000 поени за да го достигнете Злато ниво.
 • Потребни ви се помеѓу 2001 и 20.000 поени за да стигнете до Платина ниво.
 • Потребни ви се помеѓу 20.001 и 80.000 поени за да стигнете до Дијамант ниво.
 • Потребни ви се повеќе од 80.000 поени за да стигнете до Црвен дијамант ниво.
Highroller бонус

Highroller бонус

Среќниот Ники е тука за своите лојални играчи со високи ролери. Тие нудат вкупно 6 нивоа, бронза, сребрена, злато, платина, дијамант и црвен дијамант. За да се искачите на нивоата, не треба воопшто да вложувате напор, и се што треба да направите е да играте една од многуте игри што ги нуди казиното. Кога ќе достигнете повисоки нивоа, ќе добиете дополнителни промоции и покани за специјални настани, само за да наведете некои. Од прва рака ќе видите дека вреди да се биде дел од семејството Лаки Ники.

Повлекување бонус

Повлекување бонус

Кога ќе добиете бонус во Лаки Ники, ќе мора да ги исполните условите за обложување пред да можете да направите повлекување. Барањата за обложување во казиното се 30 пати. Ако ова е прв пат да играте во онлајн казино и првпат да го видите терминот „барања за обложување“, накратко ќе ви објасниме.

Барањата за обложување се колку пати треба да играте преку бонусните средства што ги добивате од казиното. Да речеме дека депонирате 20 долари, а казиното доделува уште 20 долари на вашето салдо. Значи, ќе треба да ја обложите сумата 30 пати, што во овој случај е 40 $ x 30 = $ 120. Ова значи дека ќе треба да играте со 120 долари во казиното, а откако ќе завршите, можете да ги повлечете вашите добивки.

Постојат 3 различни барања за обложување во казиното и тие се како што следува:

 • Стандардно обложување – Само облозите поставени на слотови и карти за гребење се вбројуваат во барањата за обложување.

 • Мешано обложување – Само 10% од облозите поставени на не-слотови или карти за гребење се вбројуваат во барањата за обложување.

 • Специјално мешано обложување – само 50% од облозите поставени во игри без слотови и гребење се вбројуваат во барањата за обложување. Овие барања за обложување се достапни во одредени прилики и само за играчи со одредени статуси.

Кога ќе го добиете бонусот, средствата се претвораат во поени за откупување на бонус, а следната листа ќе ви покаже колку играчот треба да обложи во секоја валута за да заработи бонус поени:

 • 1,00 евра
 • 1,00 GBP
 • 1,00 американски долари
 • 1,00 CAD
 • 1,00 AUD
 • 10,00 дани
 • 10,00 SEK
 • 10.00 NOK
 • ЗАР 10.00 часот
 • 70,00 рубли
 • 50,00 THB

Може да имате само еден активен бонус на вашата сметка и мора да ги имате на ум следните правила кога имате бонус за обложување:

 • Ако има бонуси ограничени на одредена игра или игри, обложувањето ќе придонесе за овие бонуси прво ако се игра таа конкретна игра.

 • Ако повеќе бонуси се активни со различни услови за обложување, обложувањето ќе се примени на соодветниот бонус прво по редослед на датум

 • Ако има два активни бонуси со идентични услови, обложувањето ќе придонесе за бонусите по редослед на датум.

 • Секогаш прво ќе ги обложувате вашите вистински пари, а штом ќе ги исполните условите за обложување за готовина, тогаш ќе започнете да го обложувате салдото на бонус.

 • Ако не ги искористите средствата од бонус во рок од 30 дена, износот на бонусот ќе биде откажан и отстранет од вашата сметка.

 • Кога станува збор за бесплатни вртења и бонуси без депозит, имате само 24 часа за да ги исполните барањата за обложување, во спротивно, бонусот и добивките ќе бидат отстранети.

Во случај да барате бонус, но да ги изгубите парите и да не ги исполните условите за обложување, следниот пат кога ќе побарате бонус нема да мора да ги исполнувате условите за обложување од претходниот бонус.