Lucky Niki Преглед 2024 - Responsible Gaming

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Коцкањето е забавна активност, но некои играчи се обидуваат да ја искористат и да развијат зависност. Зависноста од коцкање е исто како и секоја друга зависност, и ако ја развиете, ќе ви треба многу време и напор за да се опоравите од неа.

Лаки Ники прави се што е во нивна моќ за да им помогне на коцкарите кои развијат зависност. Тие имаат политика за коцкање за да им помогнат на оние кои се борат со зависноста. Кога казиното ќе забележи знаци на зависност од коцкање, ќе ве контактира и ќе разговара со вас за некои опции, како што се лимитите за депозит или други ограничувања.

Можете исто така да побарате помош од некои организации кои се занимаваат со прашања како оваа, и тие можат да ви дадат совет за тоа кој треба да биде вашиот следен чекор. Дон`не двоумете се да контактирате со нив на следните веб-локации:

· Анонимни коцкари

· Националниот совет за проблеми со коцкање

· GamCare

· Помошна рака/ИГЦ

· Терапија за помош на коцкање

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Првиот чекор што треба да го направите кон закрепнување е да ги ограничите вашите депозити. Можете да поставите дневно, неделно и месечно ограничување на вашата сметка и откако ќе го достигнете, нема да ви биде дозволено да внесувате нов депозит. Ги советуваме играчите да го направат тоа уште пред да почнат да се коцкаат.

Одлучете кој е вашиот буџет, поставете лимит за депозит и уживајте во игрите во казиното. Така повеќе ќе го контролирате трошењето и сте победиле„Не се занесувајте и донесувајте одлуки кога не сте со чиста глава.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Тестот за самооценување ќе ви овозможи сами да се уверите дали вашето коцкање почнува да ви штети на вашиот живот. Ова е одличен начин да се запре проблемот пред да стане поголем проблем. Ги советуваме сите кои се загрижени за нивното коцкање да го направат тестот. Едноставно треба да одговорите на прашањата со „Да“ или „Не“.

 • Дали го прескокнувате училиштето или работата за да имате повеќе време за коцкање?
 • Дали коцкањето влијае на вашата репутација?
 • Дали чувствувате каење после сесија за коцкање?
 • Дали се коцкате за да заработите пари што ви се потребни за да ги зачувате финансиските тешкотии што ги имате?
 • Дали чувствувате намалување на вашите амбиции поради вашето коцкање?
 • Дали чувствувате потреба да се коцкате откако сте изгубиле?
 • Дали чувствувате потреба да се коцкате повеќе по победата?
 • Дали се коцкате додека не ги изгубите сите пари?
 • Дали некогаш позајмувате пари за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали некогаш продавате лични работи за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали се чувствувате неволно да ги потрошите вашите „коцкарски пари“ за нешто друго освен за коцкање?
 • Дали имате тенденција да заборавите на семејството и пријателите поради вашите навики за коцкање?
 • Дали често се коцкате повеќе отколку што сте планирале?
 • Дали се коцкате за да избегате од секојдневниот стрес?
 • Дали некогаш сте размислувале да извршите незаконско дело за да го финансирате вашето коцкање?
 • Дали имате потешкотии со спиењето затоа што ја планирате вашата следна стратегија за коцкање?
 • Дали имате потреба да се коцкате по расправии или разочарувања?
 • Дали имате желба да прославите некоја добра вест со коцкање?
 • Дали некогаш сте помислиле на самоубиство поради вашата навика за коцкање?
Самоисклучување

Самоисклучување

Ако треба да се одморите од коцкањето, но не можете да си верувате дека ќе се држите настрана, тогаш има некои функции на страницата што можете да ги искористите. Постојат неколку ограничувања од кои можете да изберете и да видите која работи најдобро за вас:

 • Оладување – Можете да изберете да ја затворите вашата сметка за следните временски рамки 24 часа, 48 часа или 7 дена.

 • Привремена суспензија – Можете да изберете да ја затворите вашата сметка во следните временски рамки 30 дена, 60 дена или 90 дена.

 • Самоисклучување – Можете да изберете да ја затворите вашата сметка на подолг период. Можете да започнете со 180 дена, но ако сакате, можете да ја затворите вашата сметка на подолг период ако ја контактирате поддршката за корисници.

За време на периодот на самоисклучување, нема да можете да депонирате на вашата сметка и да се коцкате. Казиното ќе ја почитува вашата одлука и нема да ви испраќа никакви маркетинг материјали.

Коцкањето е сериозна зависност и ќе ви треба многу помош и трпение за да се опоравите. Во некои случаи, можеби ќе треба да разговарате со професионалец. Затоа, добро е да му пристапите на коцкањето и да го гледате како забавна активност, а не како начин за заработка. Од таа причина, на првиот знак за предупредување, треба да се обратите во една од следниве организации за совет:

Одговорно играње

Одговорно играње

Коцкањето не е начин да заработите брзи пари, туку наместо тоа, тоа е форма на забава. Секогаш треба да се коцкате со парите што можете да си дозволите да ги изгубите, а не со парите што треба да ги искористите за, да речеме, да платите кирија.

Ако почнете да се чувствувате непријатно и верувате дека вашето коцкање излегува од контрола, тогаш треба да размислите за пауза. Ве советуваме да ја контактирате поддршката за корисници и да разговарате за проблемот со нив. Тие ќе ви објаснат какви мерки можете да преземете за да спречите развој на зависност.

Многу коцкари уживаат во коцкањето од време на време, но други се обидуваат да ги искористат предностите на она што треба да биде забавна активност.

Лаки Ники е фер, транспарентно и општествено одговорно казино кое сака да ги заштити своите играчи од неодговорно играње.

Проверка на реалноста

Проверка на реалноста

Можете да додадете порака за проверка на реалноста на вашата сметка. Можете да ги поставите минутите помеѓу секоја порака за проверка на реалноста и на вашиот екран ќе се појавува известување секој пат кога ќе помине бројот на минути што ќе го изберете. Ова е одличен потсетник за тоа колку време треба да потрошите играјќи игри. Затоа што да се разбереме, коцкањето е забавно, а времето лета кога се забавувате. Кога ќе се појави пораката, можете да продолжите да играте и да ја затворите пораката или да се одјавите и да ја затворите играта.