Malina Преглед 2024

MalinaResponsible Gambling
CASINORANK
8.9/10
БонусБонус за добредојде до 500 € + 200 бесплатни вртења
Најнови понудени игри
Дарежливи бонуси за добредојде
Одлична услуга за клиенти
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Најнови понудени игри
Дарежливи бонуси за добредојде
Одлична услуга за клиенти
Malina is not available in your country. Please try:
Aiden Murphy
ReviewerAiden MurphyReviewer
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker
Bonuses

Bonuses

Како и останатите казина на Araxio Development NV, MalinaCasino има неколку промоции и награди за играчите. Најдобро, се разбира, е пакетот за добредојде кој вклучува a бонус за депозит плус бесплатни вртења. Казиното нуди и викенд и неделно повторно вчитај бонуси , враќање на готовина , и поени за лојалност, меѓу другите тековни награди.

БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈДОВ КАЗИНО

100% до 500 евра + 200 бесплатни вртења Мин. 20 ЕУР (200 NOK / 6.000 HUF / 1.200 RUB / 30 CAD / 40 NZD / 1.600 INR)

Максимален бонус 500 евра (35.000 RUB / 5.000 NOK / 150.000 HUF / 750 CAD / 1.000 NZD / 30.000 INR)

Услови за обложување: (депозит + бонус) x35 Обложување за добивки од бесплатни вртења: x40 Депозитите направени со Neteller или Skrill не се квалификуваат за оваа промоција

Промоцијата е ограничена за жителите на Хрватска, Ерменија, Тунис, Босна и Херцеговина, Индонезија, Грузија, Малезија, Аргентина, Перу слотови: - Immortal Romance (Microgaming) - Супер 10 ѕвезди (Red Rake) - Wixx (Nolimit) - Божјиот храм ( Бунго)

БОНУС ЗА ДОБРЕДОЈДЕЊЕ НА СПОРТСКОТО ОБЛОЖЕНИЕ

100% до 100 € / 200 € (DACH, FI) / 2.100 NOK / 35.000 HUF / 3.000 RUB / 500 PLN / 150 CAD / 8.000 INR Минимална 20 EUR / 2001 NOK / 300 HUF INR

Депозит на облог + бонус X6 (X5 DACH, FI, НЕ) Единствен облог 2.0 Multibet 1.5 (секој настан) Максимален облог: 50 EUR / 500 NOK / 3.500 RUB / 16.000 HUF / 400 INR Исклучени: хендикеп, над/под бод, Резултат, непарни/парни вкупни голови, казино во живо и виртуелен дел. Депозитите направени со Neteller или Skrill не се квалификуваат за оваа промоција.

Кешбек бонусКешбек бонус
Games

Games

Кога станува збор за онлајн казино игрите, MalinaCasino има многу опции за коцкање. Списокот ги вклучува сите најнови онлајн слотови , блек џек , рулет , покер , и џекпот. Освен тоа, MalinaCasino нуди неколку фантастични игри со дилери во живо во казино во живо дел. Овие игри се најдобри за искусни коцкари кои ја бараат возбудата што ја нудат копнените казина.

+1
+-1
Затвори

Software

За да има таков богат избор на онлајн казино игри и игри со дилер во живо, Araxio Development NV соработува со реномирани продавачи на софтвер за казино. Играчите можат да пристапат до широк спектар на игри од NetEnt , Quickspin , ELK Studios, Play n' Go, Pragmatic Play Ltd ., Ендорфина , и Еволуција игри , меѓу другите провајдери на софтвер.

Payments

Payments

Malina е едно од најдобрите онлајн казина, па затоа нуди сигурни и лесни начини за депонирање и повлекување. Можете да ја финансирате вашата сметка Malina користејќи еден од методите 13 и да вршите повлекувања брзо и сигурно. Со лесните процеси за депонирање и повлекување, можете да се фокусирате на играње на вашите омилени игри наместо да се грижите за финансиските трансакции.

Deposits

Достапните методи за депозит се главен фактор при изборот на најдоброто онлајн казино. Затоа MalinaCasino се стреми да ги има сите популарни платформи за плаќање преку Интернет. Играчите можат да ги финансираат своите сметки користејќи MasterCard , ВИЗА , Скрил , Нетлер , WebMoney , Маестро , EnterCash , Цимплер , QIWI итн.

Withdrawals

MalinaCasino има различни методи за повлекување, вклучувајќи е-паричници, кредитни/дебитни картички, и дури банкарски сметки . Важно е да се забележи дека повлекувањата може да се канализираат само на сметките што се користат за депозити. Повторно, постои минимална граница за повлекување и ограничување на износот што играчите можат да го подигнат. Може да се наплатат и во зависност од методот.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+152
+150
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+4
+2
Затвори

Languages

За да им служи на играчите од сите региони и сфери на животот, MalinaCasino има повеќејазична веб-локација која им овозможува на играчите да го изберат јазикот со кој најмногу се чувствуваат удобно. Менито за јазици е десно и е последната опција на лебдечката странична лента. Списокот вклучува Англиски , германски , полски , шведски , руски , унгарски , и португалски .

+6
+4
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Орган за коцкање Курасао: Обезбедување правичност и безбедност во онлајн игрите

Споменатото казино работи под надзор на Управата за коцкање Курасао, угледно регулаторно тело. Ова значи дека нивните операции се внимателно следени за да се обезбеди правичност и безбедност за играчите.

Кога станува збор за мерките за шифрирање и сајбер безбедност, споменатото казино сериозно ја сфаќа заштитата на податоците на играчите. Тие користат најсовремена SSL технологија за шифрирање за да ги заштитат чувствителните информации од љубопитните очи. Финансиските трансакции се исто така заштитени преку безбедни портали за плаќање.

За да се потврди правичноста на нивните игри и безбедноста на нивната платформа, споменатото казино е подложено на редовни ревизии и сертификати од трета страна. Овие независни проценки обезбедуваат гаранција дека играчите можат да веруваат и на интегритетот на игрите што ги играат и на безбедноста на нивните лични информации.

Во однос на политиките за податоци за играчите, транспарентноста е клучна за споменатото казино. Тие јасно опишуваат како собираат, складираат и користат информации за играчите во нивната политика за приватност. Играчите можат да бидат сигурни знаејќи дека со нивните податоци се постапува одговорно и со најголема доверливост.

Соработката со реномирани организации во индустријата за игри дополнително ја нагласува посветеноста на ова казино за интегритет. Со партнерство со добро познати субјекти, тие демонстрираат посветеност на одржување на високи стандарди во онлајн игрите.

Повратните информации од вистински играчи зборуваат многу за доверливоста. Зборот на улица за споменатото казино е огромно позитивен, при што многумина ја фалат неговата сигурност, фер игра и брзи исплати.

Доколку се појават грижи или проблеми, играчите можат да се потпрат на силен процес за решавање спорови во споменатото казино. Нивниот тим за поддршка на клиенти е лесно достапен за да одговори на какви било прашања или поплаки навремено и професионално.

Играчите можат лесно да допрат до поддршката за корисници преку различни канали, како што се разговор во живо, е-пошта или телефонска поддршка во секое време. Одговорноста на овој тим за поддршка гарантира дека загриженоста за довербата и безбедноста се решаваат брзо за оптимално искуство со игри.

Како заклучок, со почитување на строгите регулативи поставени од Управата за коцкање Курасао при спроведување на врвни безбедносни мерки како технологија за шифрирање и подложени на ревизии од трета страна, споменатото казино стекна репутација како доверливо име во онлајн игрите. Играчите можат да се чувствуваат сигурни знаејќи дека нивните податоци се заштитени, а со секоја загриженост ќе се справи ефикасно од одговорен тим за поддршка на клиентите.

Лиценци

Security

Безбедноста на прво место: Протоколите за безбедност и безбедност на казиното Малина

Лиценцирано од Курасао: Обезбедување безбедна средина за игри Казиното Малина поседува лиценца од Курасао, реномирана јурисдикција позната по своите строги прописи. Ова лиценцирање осигурува дека казиното работи во согласност со индустриските стандарди, обезбедувајќи им на играчите безбедна и сигурна средина за игри.

Најсовремена шифрирање: Заштита на корисничките податоци Во казиното Малина, вашите лични информации се чуваат во тајност благодарение на напредната технологија за шифрирање. Казиното користи најсовремена SSL шифрирање за да ги заштити вашите податоци од неовластен пристап или сајбер закани, давајќи ви мир додека уживате во вашите омилени игри.

Сертификации од трета страна: Гаранција за фер игра За дополнително да се влее доверба кај играчите, казиното Малина доби сертификати од трети лица кои гарантираат за фер игра. Овие сертификати гарантираат дека резултатите од игрите се одредуваат со генератори на случаен број (RNG), гарантирајќи правичност и транспарентност во секоја сесија на игри.

Транспарентни Услови и правила: Нема изненадувања со ситни печати Казиното Малина верува во јасни правила и транспарентни услови и услови. Нема скриени изненадувања кога станува збор за бонуси или повлекувања. Казиното обезбедува сеопфатни информации за барањата за обложување, условите за бонуси и политиките за повлекување однапред, така што играчите можат да донесат информирани одлуки.

Алатки за одговорно играње: Играта е вклучена, но игра одговорно Казиното Малина промовира одговорно играње нудејќи различни алатки за поддршка на благосостојбата на играчите. Границите на депозитите ви дозволуваат да поставите финансиски граници, обезбедувајќи да останете во рамките на вашиот буџет. Дополнително, достапни се опции за самоисклучување доколку чувствувате потреба да се одморите од коцкањето.

Позитивна репутација на играч: Збор за виртуелна улица Играчите многу добро зборуваат за безбедносните мерки и интегритетот на Казиното Малина. Со позитивните повратни информации кои циркулираат меѓу онлајн заедниците, очигледно е дека ова казино има приоритет на безбедноста на играчите пред сè друго.

Како заклучок, во казиното Малина безбедноста не е само приоритет - тоа е приоритет. Со лиценцирана работа, најсовремена шифрирање, сертификати од трета страна, транспарентни услови и правила, одговорни алатки за игри и позитивна репутација на играч, можете да бидете сигурни дека вашата безбедност е во добри раце додека тргнувате на патувањето во казино.

Responsible Gaming

Казино Малина: Посветеност на одговорно играње

Во казиното Малина разбираме дека коцкањето секогаш треба да биде пријатно искуство. Затоа даваме приоритет на одговорното играње и нудиме различни алатки и функции за да им помогнеме на играчите да ја задржат контролата врз нивните навики за коцкање.

Карактеристики за следење и контрола

Обезбедуваме неколку алатки за да им помогнеме на играчите да ги следат и контролираат нивните активности за коцкање. Тие вклучуваат лимити за депозит, ограничувања за загуби, потсетници за сесии и опции за самоисклучување. Со поставување на лимити за депозит и загуба, играчите можат ефективно да управуваат со нивните трошоци. Потсетниците за сесиите гарантираат дека се свесни за времето поминато на нашата платформа, промовирајќи одговорна игра. Дополнително, опциите за само-исклучување им овозможуваат на играчите да се одморат од коцкањето доколку е потребно.

Партнерства со организации

Казиното Малина има воспоставено партнерства со реномирани организации посветени на помагање на проблематичните коцкари. Ние соработуваме со линии за помош и мрежи за поддршка кои се специјализирани за обезбедување насоки и ресурси за оние кои се борат со зависност од коцкање. Преку овие партнерства, имаме за цел да понудиме дополнителна поддршка надвор од она што го обезбедува нашата платформа.

Кампањи за подигање на свеста и образовни ресурси

За да промовира одговорни практики за играње, казиното Малина спроведува кампањи за подигање на свеста во кои се истакнуваат знаците на проблематично однесување на коцкање. Ние, исто така, обезбедуваме образовни ресурси кои ги информираат играчите за потенцијалните ризици поврзани со прекумерното коцкање. Со подигање на свеста за принципите на одговорно играње, ние се стремиме да ги поттикнеме нашите корисници да донесуваат информирани одлуки додека уживаат во нашите услуги.

Процеси за верификација на возраста

Обезбедувањето заштита на малолетни лица е врвен приоритет во казиното Малина. Имаме строги процеси за проверка на возраста при регистрација на сметката за да спречиме малолетници да пристапат до нашата платформа. Нашиот силен систем за верификација ја потврдува возраста на секој корисник пред да одобри пристап.

Карактеристики за проверка на реалноста и периоди на ладење

За да се поттикне одговорна игра, казиното Малина нуди функција за проверка на реалноста која ги потсетува играчите на нивното времетраење на играта во редовни интервали. Оваа функција им помага да останат свесни за времето поминато во играње игри онлајн.

Дополнително, обезбедуваме периоди за разладување каде што играчите можат да се одморат од коцкањето доколку чувствуваат потреба да го сторат тоа. Овие периоди им овозможуваат на поединците да се повлечат и да ги преоценат нивните навики за играње, промовирајќи одговорно однесување.

Идентификување на потенцијалните проблематични коцкари

Казиното Малина презема проактивен пристап во идентификувањето на потенцијалните проблематични коцкари врз основа на нивните навики за играње. Нашите напредни алгоритми ги анализираат податоците на играчите за да откријат шеми што укажуваат на прекумерно коцкање. Доколку се утврди такво однесување, преземаме итни чекори за да му помогнеме на играчот со обезбедување ресурси и опции за поддршка.

Приказни за позитивно влијание

Добивме бројни сведоштва од играчи чии животи беа позитивно влијание од нашите одговорни иницијативи за игри. Овие приказни нагласуваат како нашите алатки, образовни ресурси и мрежи за поддршка им помогнаа на поединците да ја вратат контролата врз нивните навики за коцкање и да ја подобрат нивната севкупна благосостојба.

Поддршка на корисници за грижи за коцкање

Во казиното Малина, приоритет ни е поддршката на клиентите за какви било проблеми поврзани со однесувањето на коцкање. Играчите можат да контактираат со нашиот посветен тим за поддршка на клиенти преку различни канали, вклучувајќи разговор во живо, е-пошта или телефонски повици. Нашите обучени професионалци се достапни 24/7 за да одговорат на какви било прашања или да пружат помош во врска со практиките за одговорно играње.

Како заклучок, казиното Малина е посветено да обезбеди нашите играчи да уживаат безбедно и одговорно искуство со коцкање. Преку низа алатки, партнерства со организации посветени на помагање на проблематичните коцкари, кампањи за подигање на свеста, процеси за проверка на возраста, карактеристики за проверка на реалноста, проактивна идентификација на потенцијални проблеми, приказни за позитивно влијание и пристапни услуги за поддршка на клиентите - се стремиме да промовираме одговорно играње на секој чекор.

About

About

Основана во 2017 година, MalinaCasino е меѓу најдобрите онлајн казина денес. Овој потфат е во сопственост и управуван од Araxio Development NV, реномиран оператор на казино кој исто така поседува и управува со BuranCasino, Zet Casino, Казино Алф , YoyoCasino и Казино Кадула. Тој е лиценциран во јурисдикцијата на Курасао и работи со користење на подлиценца од Antillephone NV Курасао.

Malina

Кратки факти

Година на основање: 2016

Account

Палестински територии, Камбоџа, Малезија, Того, Индонезија, Украина, Ел Салвадор, Нов Зеланд, Оман, Финска, Полска, Саудиска Арабија, Турција, Гватемала, Индија, Замбија, Бахреин, Боцвана, Мјанмар, Доминиканска Република,Типскик, Сејшел, ,Еквадор, Тајван, Гана, Таџикистан, Папуа Нова Гвинеја, Монголија, Бермуди, Кирибати, Еритреја, Латвија, Мали, Гвинеја, Костарика, Кувајт, Палау, Исланд, Гренада, Мароко, Аруба, Јемен, Ментеграј,Пури, Тувалу, Виетнам, Алжир, Сиера Леоне, Лесото, Перу, Катар, Албанија, Уругвај, Брунеи, Гвајана, Мозамбик, Намибија, Сенегал, Руанда, Либан, Никарагва, Макао, Панама, Словенија, Африкански Бурун, Република, Острови Питкерн, Британска територија на Индискиот Океан, Кокос [Килинг] Острови, Аргентина, Ангвила, Тонга, Македонија, Мадагаскар, Островот Ман, Самоа, Нигер, Зелено'ртски Острови, Јамајка, Тринидад и Тобаго, Екваторијална Гвинеја, Божиќен Остров, Буркина Фасо, Ниуе, Уганда, Монако'воире, , Соломонски Острови, Гамбија, Чиле, Киргистан, Ангола, Хаити, Казахстан, Малави, Барбадос, Фиџи, Науру, Србија, Непал, Лаос, Луксембург, Гренланд, Венецуела, Габон, Сирија, Норвешка, Острови Шри Ланка, Кенија, Белизе, островот Норфолк, островот Буве, Либија, Грузија, Коморите, Гвинеја-Бисао, Хондурас, Британските Девствени Острови, Холандските Антили, Либерија, Обединетите Арапски Емирати, Бутан, Јордан, Доминика, Нигерија, Бенин, Токелау, Острови, Мавританија, Хонг Конг, Ирска, Јужен Судан, Лихтенштајн, Андора, Куба, Јапонија, Сомалија, Монсерат, Русија, Унгарија, Колумбија, Конго, Чад, Џибути, Сан Марино, Узбекистан, Кореа, Липјана, Австрија, Австрија ,Јужна Кореја,Кукови Острови,Танзанија,Камерун,Босна и Херцеговина,Египет,Суринам,Боливија,Судан,Јужна Африка,Свазиленд,Мексико,Гибралтар,Хрватска,Бразил,Тунис,Малдиви,Маурициус,Хрватска,Нувату,Ерменија, , Сингапур, Бангладеш, Германија, Кина

Support

MalinaCasino разбира дека клиентот е крал, и затоа компанијата се погрижи клиентите да добијат соодветна поддршка. Тимот за поддршка на клиентите може да се пристапи преку разговор во живо, канал кој гарантира инстант повратни информации. Покрај разговорот во живо, играчите можат да поминат низ деталниот дел ЧПП каде се одговорени повеќето прашања од клиентите.

Поддршка на работното време

24/7

Контакт Инфо

support@burancasino.com | тел: +35627780669

Достапни јазици за разговор во живо

Англиски, германски, француски, руски, унгарски, полски, норвешки

Достапни јазици на телефон и е-пошта

исто освен норвешки

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

За да го искористите максимумот од вашето искуство со игри Онлајн Казино , има неколку совети и трикови што можете да ги следите: * Пробајте различни игри. Можеби ги имате вашите омилени игри, но треба да истражувате и да пробате нови бидејќи никогаш не знаете што би можело да ви се допадне. * Изберете игри со висок RTP. Пропорцијата на пари што играта им ги дава на играчите со текот на времето се нарекува враќање на играчот (RTP). Најдете игри со висок процент на RTP за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. * Земете Malina специјални понуди. Ако ги следите овие чекори, значително ќе го подобрите вашето искуство со коцкање и вашите шанси за победа во Malina . * Играјте Онлајн Казино игри со буџет. Ограничете ги загубите на износ што можете да си дозволите да го изгубите и не се обидувајте да ги вратите парите со повеќе обложувања. * Направете паузи и опуштете се. Правењето чести паузи е од суштинско значење за одржување на менталното и физичкото здравје.

Promotions & Offers

Откривање на бонусите и промоциите на Малина: Вашата врвна мапа на богатство на казино

Ги барате најжешките зделки за казино што ќе ви го забрзаат срцето? Не барајте подалеку, бидејќи ја имаме внатрешната топка за неодоливите бонуси и промоции на Малина! Без разлика дали сте новодојденец или искусен играч, Малина подготвува нешто посебно само за вас.

Ако сте нови во играта, подгответе се да ве воодушеват насловните понуди на Малина. Со нивниот дарежлив бонус за добредојде, ќе ја започнете вашата гејмерска авантура со голема брзина! Но, тоа не застанува тука - подгответе се за бонусот за депозит кој ќе го зголеми вашиот субсидирам како никогаш досега.

Но, што е со нашите верни играчи? Не плашете се, бидејќи Малина знае како да ја задржи возбудата. Подгответе се за уникатни промоции и настани кои ќе ве остават без здив. И ако лојалноста е вашето средно име, подгответе се да бидете наградени како никогаш досега. Нурнете во нашата програма за лојалност и отклучете прекрасни награди што ќе го направат секое вртење уште повозбудливо.

Сега да зборуваме за барањата за обложување - ние веруваме во транспарентност овде во Малина. Иако постојат овие барања, тие се дизајнирани да обезбедат фер игра и да ги заштитат и играчите и казиното. Ќе ве водиме низ нив за да можете да уживате во вашите добивки без никакви изненадувања.

И еј, дали споменавме дека има поволности за споделување на љубовта? Претставете ги вашите другари со Малина и гледајте како и двајцата ги собирате придобивките!

Значи, без разлика дали сте љубител на слот или познавач на игри на маса, следете ја оваа мапа на богатство директно до [Име на добавувачот] најдобрите зделки. Подгответе се за возбудливо искуство со игри исполнето со бонуси, промоции и бескрајна забава!

FAQ

Какви видови игри нуди Малина? Малина нуди широк спектар на игри за да одговараат на преференциите на секој играч. Можете да уживате во популарните слот игри, класичните игри на маса како блек џек и рулет, како и возбудливите опции за казино во живо.

Како Малина и дава приоритет на безбедноста на играчите? Во Малина, безбедноста на играчите е врвен приоритет. Тие користат напредни методи за шифрирање за да се осигураат дека сите ваши лични и финансиски информации се чуваат безбедни и безбедни. Дополнително, тие имаат строги политики за приватност за да ги заштитат вашите податоци.

Кои опции за плаќање се достапни во Малина? Малина обезбедува низа практични опции за плаќање за депозити и повлекувања. Можете да изберете од популарните методи како што се кредитни/дебитни картички, е-паричници како Skrill и Neteller, банкарски трансфери, па дури и криптовалути како Bitcoin.

Дали има ексклузивни бонуси за новите играчи во Малина? Да! Малина нуди специјални бонуси за добредојде и промоции за нови играчи. Овие бонуси може да вклучуваат бесплатни вртења на избрани слотови или бонус средства за да го зголемат вашиот првичен депозит. Не заборавајте да ја проверите страницата со нивните промоции за најновите понуди.

Колку е одговорна поддршката за корисници на Малина? Малина се гордее што обезбедува одлична поддршка за клиентите. Нивниот тим е достапен 24/7 преку различни канали како што се разговор во живо, е-пошта и телефонска поддршка. Тие се стремат да одговорат навремено на какви било прашања или грижи што можеби ги имате.

Може ли да играм во Малина на мојот мобилен уред? Апсолутно! Малина има целосно оптимизирана мобилна платформа која ви овозможува да ги играте вашите омилени казино игри во движење. Без разлика дали користите уред со iOS или Android, едноставно пристапете до нивната веб-локација преку вашиот мобилен прелистувач за беспрекорно искуство со игри.

Дали е потребно да преземете некој софтвер за играње во Малина? Нема потреба да преземате дополнителен софтвер! Можете да уживате во сите игри што ги нуди Малина директно од вашиот веб-прелистувач. Едноставно најавете се на вашата сметка и започнете да играте веднаш без никакви проблеми.

Дали Малина нуди програма за лојалност за редовните играчи? Да, Малина ги наградува своите верни играчи преку нивната ексклузивна ВИП програма. Додека играте и се обложувате на вашите омилени игри, ќе заработувате поени за лојалност кои може да се заменат за различни поволности како што се враќање на готовина, персонализирани бонуси, па дури и покани за специјални настани.

Какви лиценци поседува Малина? Малина работи под важечка лиценца за коцкање издадена од почитуваното регулаторно тело. Ова осигурува дека тие се придржуваат до строгите стандарди за правичност и безбедност во сите нивни операции.

Mobile

Mobile

MalinaCasino е одлична зделка и за двајцата казино коцкање и спортско обложување ентузијасти. Друга одлична работа за Малина е тоа што е достапна како инстант игра, така што играчите не бараат никакви приклучоци или екстензии за да започнат. За жал, нема преземања на клиенти иако казиното е оптимизирано за мобилни игри.

Валути

Валути

За да се осигура дека играчите од целиот свет имаат непречено искуство со коцкање, MalinaCasino им овозможува на играчите да ја изберат својата претпочитана валута. Засега, можно е да се игра во евра (евра ), руски рубли (БРИШЕЊЕ ), норвешка круна (NOK ), новозеландски долар (НЗД ), унгарска форинта (HUF ), и индиска рупија (INR ), меѓу другите меѓународни валути.

About the author
Aiden Murphy
Aiden Murphy
About

Ајден Марфи, директно од срцето на Ирска, е сила со која треба да се смета во секторот за прегледување на онлајн казино. Во брак со духовитост со критичко око, критиките на Ејден стекнаа репутација на брутално искрени, но секогаш фер.

Send email
More posts by Aiden Murphy