Miami Club Преглед 2024 - Affiliate Program

Miami ClubResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $800
Кул турнири
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Кул турнири
Miami Club is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Филијалата на програмата е одлична можност да заработите пари ако имате веб-локација каде што можете да го промовирате казиното. Приклучувањето кон придружната програма е многу едноставно, сè што треба да направите е да креирате сметка и да го пополните формуларот.

Откако ќе се приклучите на придружната програма, ќе ви бидат исплатени провизии преку модел за споделување приходи. Ќе добиете процентуален дел од нето приходот што вашите играчи го создале додека играат во казиното. Процентот започнува од 30% и може да достигне до 45%.

Добрата вест е дека не постои негативна политика за пренос, така што нема да губите пари бидејќи тие ќе бидат пренесени во текот на следниот месец. Можете исто така да ја зголемите вашата провизија ако упатувате други филијали на оваа програма. Минималниот износ што можете да го добиете како уплата е 50 долари, а вашата уплата ќе ја добивате на 20-ти секој месец. Подружниците кои сакаат да ја добијат својата исплата на провизија преку банкарски трансфер треба да достигнат износ од 1000 УСД.

Можете да користите еден од следниве методи за повлекување за да ја добиете вашата исплата Bitcoin, Skrill, Neteller, EcoPayz и банкарски жица. Нема никаква такса, но треба да имате на ум дека може да има некои трошоци што доаѓаат со конверзија на валута, бидејќи сите плаќања се вршат во американски долари.

Која е придружната програма на Miami Club Casino?

Придружната програма на Miami Club Casino се нарекува Deckmedia Affiliates, и тие водат некои од познатите казина, вклучувајќи Uptown Aces, Sloto' Cash, Miami Club, Slots Capital, Desert Nights Casino, Box24 Casino, Spartan Slots, Black Diamond Casino.