Mr Green - About

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Г-дин Грин е првото казино во индустријата кое започна да нуди разновидна палета на игри од различни развојни тимови. Фредерик Сидфалк и Хенрик Бергквист, кои претходно го основаа iGaming, и Микаел Павло, добро познат маркетинг гуру имаа уникатна идеја за казино. Тие сакаа да го создадат првото онлајн казино кое ќе нуди онлајн спортско обложување и ќе се фокусира исклучиво на виртуелните казино игри, а се покажа дека нивната идеја е огромен успех.

Во Мистер Грин играчот е ставен на пиедестал, тие знаат дека казиното не е само коцкање. Тоа е форма на релаксација и забава, а тоа е кога играчот може да ужива во некое „ме-време“ и да биде награден. Г-дин Грин е во сопственост на Г-дин Грин и Ко АБ, основана во 2012 година. Г-дин Грин е главен оператор на казино низ Европа, но прво беше лансиран во 2008 година за шведскиот пазар.

Г-дин Грин награди

Задоволството на играчот на г-дин Грин е врвен приоритет. Тие веруваат дека ако нивните играчи се среќни и се забавуваат, тие ја завршиле работата како што треба. Сите тие награди што ги добивале низ годините се само уште еден доказ дека тиеПрави нешто како што треба. Казино-индустријата е една од најконкурентните денес, а добивањето и наградите и признавањето од нивните колеги е огромен успех. Тие до денес ги освоија следните награди:

 • SBC 2017 Општествено одговорен букмејкер на годината
 • IGA 2017 гејмерски оператор на годината
 • EGR 2017 нордиски оператор на годината
 • IGA 2016 мобилен оператор на годината
 • ИГА 2015 онлајн казино оператор на годината
 • EGR 2014 Високо пофален слотови оператор
 • ИГА 2014 онлајн казино оператор на годината
 • EGR 2014 казино бренд на годината
 • ИГА 2013 онлајн казино оператор на годината
 • EGR 2012 Општествено одговорен оператор на годината
 • INTERNETWORLD TOPP 100 Award 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009
 • Влијателна компанија за игри на среќа EGR „Power 50“

Сопственик и извршен директор

Сопственик на казиното е Mr Green & Co AB. А нивниот сегашен извршен директор е Патрик Јонкер.

Број на лиценца

Г-дин Грин е управуван од Mr Green Ltd, која е компанија со седиште во Малта. Сите лиценци што ги носи казиното се издадени од страна на Управата за игри на Малта според Правилникот за игри на далечина. Бројот на нивната лиценца е MGA/CRP/121/2006 издадена на 1 ноември 2018 година и важи до 19 март 2028 година.

Каде се базира г-дин Грин?

Казиното е со седиште во Малта и нивната тековна адреса е Бизнис центар Таглиаферо, Ниво 7, High Street, Sliema SLM 1549, Малта.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (25)