Mr Green

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Г-дин Грин е првото казино во индустријата кое започна да нуди разновидна палета на игри од различни развојни тимови. Фредерик Сидфалк и Хенрик Бергквист, кои претходно го основаа iGaming, и Микаел Павло, добро познат маркетинг гуру имаа уникатна идеја за казино. Тие сакаа да го создадат првото онлајн казино кое ќе нуди онлајн спортско обложување и ќе се фокусира исклучиво на виртуелните казино игри, а се покажа дека нивната идеја е огромен успех.

/mr-green/about/

Games

Г-дин Грин нуди широк спектар на различни игри со вештини и невештини. Ве молиме прочитајте за нивната целосна понуда подолу.

Withdrawals

Како да направите повлекување?

Има многу методи за повлекување достапни кај г-дин Грин. Може да користите банкарски трансфер, Neteller, PayPal, Visa Electron, Visa, Entropay и Skrill.

Bonuses

Парите од бонусот што ги добивате од г-дин Грин се само втора шанса за вас. Гледате, тие поставија бонус систем кој работи во ваша корист. Кога правите депозит и добивате бонус, секогаш прво играте со вашите пари. Ако победите, можете да направите повлекување без да ги исполнувате барањата за обложување. Но, ако немате среќа и ги изгубите парите, добро во тој случај можете да играте со парите од бонус. Вака ти функционираат како втора шанса.

Payments

Можете да користите различни начини на плаќање во казиното Mr Green. Тие ги прифаќаат сите брендирани кредитни и дебитни картички како Visa, Visa Electron, Maestro и MasterCard. Г-дин Грин исто така прифаќа е-паричници како Skrill, Neteller и Paypal исто така.

Максималната исплата е 10.000 УСД, а повлекувањата над оваа сума се плаќаат на месечни рати.

Account

ТоаМногу е лесно да се создаде сметка кај Mr Green. За да креирате сметка, треба да му дадете на казиното неколку ваши лични податоци.

Languages

Г-дин Грин може да се пристапи на неколку јазици, вклучувајќи:

 • Англиски
 • германски
 • полски
 • чешки
 • шведски
 • фински
 • норвешки бокмал
 • Норвешки Нинорск.

Mobile

Една од главните причини зошто сите ги сакаат мобилните обложувања е можноста за пренос на спортови во живо во движење, и не само тоа, туку играчите имаат целосен пристап до спортската книга и можат да ги извршат сите стандардни операции со само неколку допири на прстите.

Tips & Tricks

Еве збирка совети и трикови за нови и искусни коцкари

Live Casino

Онлајн дилерот е еден од најдобрите елементи што може да ги понуди казиното. Во Мистер Грин, игрите во живо во казино се играат преку употреба на видео и аудио комуникациски систем. Ова му овозможува на играчот постојано да го гледа продавачот. Можете дури и да разговарате со дилерот ако сакате и бидејќи доводите се во живо, можете да поставувате прашања во секое време.

Promotions & Offers

Промотивниот код на Mr Green нуди бесплатен бонус за казино до 100 долари. Треба само да кликнете на понудата и откако ќе се открие понудата кликнете за да се придружите. За да ги добиете парите од бонус, прво треба да направите депозит и да обложите 20 долари или повеќе за да отклучите 100 бесплатни вртења. Тоа не е сè кога станува збор за овој бонус, исто така ќе добивате 5 бесплатни вртења секој ден во период од 20 дена.

Responsible Gaming

Коцкањето во казино треба да се смета како форма на бегство, начин да се опуштите и да се забавувате. Но, за некои луѓе лесно може да стане зависност.

Software

Ова казино е поддржано на кој било уред што е способен да работи со овој софтвер. Тие исто така имаат разновидни игри кои беа развиени од NetEnt, Quickspin, Yggdrasil, Play N Go, Betsoft, Microgaming, Evolution, Isoftbet и Thunderkick. Овие компании произведуваат наслови како Gold Rush, Ghouls Gold и Jack Hammer.

Support

Постојат различни начини на кои можете да го контактирате казиното во случај да`се занимавате со некои прашања. Најзгодно е разговорот во живо кој е достапен 24/7. Сепак, други опции се достапни

Deposits

Како да направите депозит кај г-дин Грин?

Пред да можете да направите депозит кај Mr Green, треба да креирате сметка. Откако ќе завршите со креирање и потврдување на вашата сметка, можете да кликнете на салдото и да ги следите овие едноставни чекори:

 1. Прво треба да го изберете вашиот претпочитан начин на плаќање од оние што се наведени.
 2. Внесете го износот што сакате да го депонирате.
 3. Кликнете на „Депозит на мојата сметка“

FAQ

Собравме одговори на најчесто поставуваните прашања за г-дин Грин во нашите ЧПП.

Affiliate Program

Како да се приклучите на партнерската програма на г-дин Грин?

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (25)