Mr Green - Withdrawals

Age Limit
Mr Green
Mr Green is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Како да направите повлекување?

Има многу методи за повлекување достапни кај г-дин Грин. Може да користите банкарски трансфер, Neteller, PayPal, Visa Electron, Visa, Entropay и Skrill.

Повлекува пати

Времето на повлекување може да се разликува во зависност од методот што го користите.

 • Кога користите кредитна картичка, времето за повлекување може да биде помеѓу 1 и 5 работни дена
 • Кога користите банкарски трансфер, времето за повлекување може да биде помеѓу 1 и 5 работни дена
 • Кога користите Trustly, времето на повлекување може да биде помеѓу 3 и 5 работни дена.
 • Кога користите Skrill, времето на повлекување обично се обработува за неколку минути, но понекогаш може да потрае и до 2 часа.
 • Кога користите Neteller, времето на повлекување обично се обработува за неколку минути, но понекогаш може да потрае и до 2 часа.
 • Кога користите Paypal, повлекувањето обично се обработува за неколку минути, но понекогаш може да потрае и до 2 часа.
 • Кога користите Paysafecards, повлекувањето обично се обработува за неколку минути, но понекогаш може да потрае и до 2 часа.

Бонус за повлекување

Кога играте со парите од бонус, имате одредени барања за обложување што треба да се исполнат пред да можете да направите повлекување. Во секое време можете да ги проверите вашите барања за обложување во делот „Активен бонус“.

Кај Mr Green барањата за обложување се 35x. Ова значи дека ако сте добиле бонус од 100 долари, тогаш треба да ја обложите таа сума 35 пати, што вкупно е 3.500 долари. Откако ќе завршите, можете да повлечете колку што сакате. Треба да запомните дека различните игри различно придонесуваат за какви било барања за обложување.

 • Слотовите придонесуваат 100%
 • Live Dream Catcher придонесува со 50%
 • Рулет во живо и блек џек во живо придонесуваат со 10%
 • Сите други казино игри во живо придонесуваат со 10%
 • Сите игри на маса придонесуваат со 5%
 • Спортските облози, кено и џекпот придонесуваат со 0%

Како да направите повлекување?

Многу е лесно да се направи повлекување во казиното Мистер Грин. Треба да се најавите на вашата сметка и да најдете „повлекување“ во списокот со мени и да изберете начин на плаќање. Внесете го износот што сакате да го повлечете и потврдете го повлекувањето. Ако вашето барање е успешно, тимот за плаќање ќе го разгледа барањето што е можно поскоро. Секогаш треба да ја изберете истата опција за повлекување што ја избравте како начин на депозит. Во случај да не е достапен вашиот избран начин на депозит, тогаш треба да изберете банкарски трансфер.

Достапни се валути за повлекување

Г-дин Грин дозволува повлекување во следните валути

 1. CAD
 2. евра
 3. американски долари
 4. SEK
 5. NOK
 6. PLN
 7. CZK
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Фински
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (5)
Бесплатни облози
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (45)
Австрија
Албанија
Аргентина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Венецуела
Гватемала
Гвајана
Германија
Гибралтар
Данска
Доминиканска Република
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Колумбија
Коста Рика
Латвија
Литванија
Луксембург
Македонија
Малта
Молдавија
Монако
Мјанмар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Остров Ман
Парагвај
Перу
Сан Марино
Словачка
Словенија
Србија
Суринаме
Финска
Холандија
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чиле
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (60)
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
CS:GO
Dota 2
Dream Catcher
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
League of Legends
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Казино ХолдемКарибски СтудКено
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тексас Холдем
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Visa Electron
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (25)