Play Grand Преглед 2024 - Payments

Play GrandResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $300
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Play Grand is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

За да им ги олесни работите на играчите, PlayGrand Casino додаде многу различни начини на плаќање и за депонирање и за повлекување. Згора на тоа, тие ги додадоа и Skrill, Neteller и Paypal, кои се сметаат за некои од најзгодните достапни начини на плаќање.

Максималниот износ што можете да го освоите на која било игра во казиното PlayGrand е ограничен на 250.000 долари, освен за прогресивните слотови игри. Ти можешНе повлекувајте од вашата сметка освен ако прво не ја потврдите вашата сметка. Некои од начините на плаќање што можете да ги користите во казиното вклучуваат Maestro, MasterCard, Visa, Skrill, банкарски трансфер, Boku, Sofortuberweisung, финска банка, Trustly, Entropay, Interac и PayPal. И, кога сакате да направите повлекување, треба да изберете кој начин на плаќање најмногу ќе ви одговара и да ја внесете сумата што сакате да ја повлечете. Имајте на ум дека сите повлекувања ќе бидат вратени на истиот начин на плаќање што се користел за уплата.

Ако вашиот начин на повлекување повеќе не е достапен, можете да изберете алтернативен начин на плаќање. Ако се случи нешто вакво, казиното може да побара дополнителни документи за да го потврди начинот на плаќање што сакате да го користите.

Кога ќе побарате повлекување, истото ќе остане на чекање 1 или 2 дена. За тоа време, казиното ќе ја прегледа вашата игра и ќе бара неправилности. Откако ќе се ослободи повлекувањето, може да потрае до 3 дена за да стигне до вашата сметка.

Минималниот износ за повлекување е 10 долари. За да направите повлекување од вашата сметка на PlayGrand Casino, треба да имате вложено барем еден депозит и да ја обложите сумата барем еднаш.

Максималниот износ што можете да го повлечете неделно е 10.000 УСД, освен ако не е поинаку наведено.

Може да користите само начини на плаќање што се регистрирани на ваше име за да направите повлекување.