Play Grand Преглед 2024

Play GrandResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $300
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Највисоко оценет
Нуди најпопуларни игри
Достапни се поени за лојалност
Play Grand is not available in your country. Please try:
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Bonuses

Bonuses

Приклучувањето кон PlayGrand казиното може да донесе многу предности на вашиот начин. Во моментот кога ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете дарежлив бонус за добредојде што може да го подобри вашиот биланс и да ви додели голем број бесплатни вртења. Првиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на PlayGrand Casino, ќе добиете 100% бонус за депозит до $300 и 30 бесплатни вртења на Reactoonz. Вториот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на PlayGrand Казино, ќе добиете 50% бонус за депозит до $500 и 30 бесплатни вртења на Book of Dead. Третиот пат кога ќе депонирате на вашата сметка на PlayGrand Казино, ќе добиете 25% бонус за депозит до $200 и 20 бесплатни вртења на Legacy of Egypt.

Кога ќе ги прифатите овие бонуси, треба да знаете дека има одредени услови што треба да ги исполните пред да можете да ги повлечете вашите добивки. Минималниот депозит што треба да го направите за да се квалификувате за бонусот е 10 УСД, а откако ќе го добиете бонусот ќе мора да ги исполните условите за обложување за да можете подоцна да ги повлечете вашите добивки. Условите за обложување за бонусот за добредојде се 35 пати. Една работа што треба да ја имате на ум кога играте со бонус средства е дека не сите игри придонесуваат за барањата за обложување на ист начин. На пример, онлајн видео слотови ќе придонесат 100% за исполнување на барањата за обложување, додека други ќе придонесат со помал процент.

Комплетна листа со бонуси од Play Grand
Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Во казиното PlayGrand можете да најдете многу различни игри за играње. Казиното се здружи со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ви ги донесе игрите со најдобар квалитет. Без разлика каков е вашиот вкус за игри, сигурни сме дека ќе најдете нешто што би сакале.

+6
+4
Затвори

Software

PlayGrand Casino ја научи формулата за успех, нудејќи им ги најдобрите можни игри на своите играчи. Поради таа причина, тие се здружија со некои од најдобрите провајдери на софтвер за да ги донесат игрите со најдобар квалитет на вашиот пат.

Payments

Payments

За да им ги олесни работите на играчите, PlayGrand Casino додаде многу различни начини на плаќање и за депонирање и за повлекување. Згора на тоа, тие ги додадоа и Skrill, Neteller и Paypal, кои се сметаат за некои од најзгодните достапни начини на плаќање.

Deposits

Во Play Grand Casino, можете да вложувате депозити во секое време и тие нема да наплаќаат никакви такси за тоа. Минималниот износ што треба да го депонирате е 10 долари и се што треба да направите е да кликнете на копчето „Депозит“.

Withdrawals

Во GrandPlay казиното се дозволени различни методи за повлекување, вклучувајќи банкарски трансфер, Neteller, Skrill, Visa, Maestro, MasterCard, Trustly и PayPal. Минималниот износ што можете да го повлечете е 20 УСД и не се наплаќаат трошоци за повлекување.

Глобална достапност

Глобална достапност

Countries

На одредени земји не им е дозволено да играат во казиното PlayGrand поради законите што важат за онлајн коцкањето. Некои земји се ограничени да играат во казиното PlayGrand, и за жал, ако припаѓате на една од овие групи, нема да можете да креирате сметка и да играте во казиното.

+113
+111
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+4
+2
Затвори

Languages

PlayGrand Casino е достапно само на 4 јазици во овој момент. Тие вклучуваат англиски, руски, шведски и норвешки. Во иднина, тие може да додадат и друг јазик бидејќи казиното е популарно низ целиот свет.

+2
+0
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Комисија за коцкање на Обединетото Кралство и Орган за игри на среќа на Малта: Властите за коцкање

Споменатото казино е лиценцирано и регулирано од две реномирани органи за коцкање, Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта. Овие регулаторни тела го надгледуваат работењето на казиното за да обезбедат фер игра, заштита на играчите и одговорни практики на коцкање.

Мерки за шифрирање и сајбер безбедност

За да ги заштити податоците на играчите и финансиските трансакции од љубопитните очи, казиното користи робусна технологија за шифрирање. Ова осигурува дека сите чувствителни информации споделени помеѓу играчите и казиното остануваат безбедни и доверливи.

Ревизии и сертификати од трета страна

Казиното е подложено на редовни ревизии од трета страна за да се потврди правичноста на неговите игри и да се процени безбедноста на својата платформа. Овие ревизии ги спроведуваат независни организации за да обезбедат непристрасна евалуација на резултатите од играта и интегритетот на платформата.

Политики за податоци за играчот

Казиното следи строги правила во врска со собирањето, складирањето и користењето податоци на играчите. Тие ги собираат само потребните информации за креирање сметка, целите за верификација и персонализирани искуства со игри. Казиното е транспарентно за нивните практики за податоци преку сеопфатна политика за приватност достапна за сите играчи.

Соработка со реномирани организации

Споменатото казино ја покажува својата посветеност на интегритет преку соработка со реномирани организации во индустријата за игри. Овие партнерства помагаат да се одржат високите стандарди на правичност, одговорното коцкање и етичките деловни практики.

Повратни информации од Реал играчи

Вистинските играчи дадоа позитивни повратни информации за ова доверливо онлајн казино. Сведоштвата ја истакнуваат неговата доверливост во однос на фер игра, сигурни исплати, одлична услуга за клиенти и придржување кон прописите поставени од органите за коцкање.

Процес за решавање спорови

Во случај играчите да имаат загриженост или проблеми додека играат во ова онлајн казино, постои посебен процес за решавање спорови. Казиното ги сфаќа овие работи сериозно со обезбедување на канали за комуникација каде што тие веднаш ги решаваат сите спорови или поплаки покренати од играчите.

Достапност за поддршка на клиентите

Играчите можат лесно да се обратат до поддршката на клиентите за каква било доверба или загриженост за безбедноста што може да ја имаат. Тимот за поддршка е многу одговорен на повеќе канали за комуникација, осигурувајќи дека прашањата и проблемите на играчите се навремено решени.

Градењето доверба е приоритет за споменатото казино, а нивната посветеност на заштита на играчите, правичност и транспарентност ги прави име за доверба во светот на онлајн игрите.

Security

PlayGrand Казино става играчБезбедноста да им биде главен приоритет. Тие користат SSL шифрирање за да ги заштитат вашите податоци. Ова значи дека можете да се чувствувате безбедно секогаш кога играте во казино бидејќи сите ваши финансиски и лични информации се безбедни.

Responsible Gaming

Некои играчи може да развијат зависност од коцкање и ако тоа ви се случи вам или на некој што го познавате, можете да побарате помош. На веб-страницата на Play Grand Casino, можете да најдете линкови до организации кои им помагаат на проблематичните коцкари. Имајте на ум дека коцкањето може да предизвика зависност и поради таа причина треба да бидете многу внимателни и да играте одговорно.

About

About

PlayGrand Casino беше лансиран во 2012 година, а потоа повторно беше целосно обновен во 2015 година. Оттогаш, PlayGrand се смета за едно од најстилските и најзабавните онлајн казина. Друга работа што го прави ова казино да се истакнува во толпата е фактот што нуди игри со добар квалитет и возбудливи промоции.

Кратки факти

Година на основање: 2013

Account

Ако сакате да играте игри во PlayGrand Casino за вистински пари, треба да креирате сметка. создавањето сметка е многу едноставна процедура која ќе ви одземе само неколку минути од вашето време, а штом ќе го направите, направете депозит и започнете да играте една од многуте игри во казиното.

Support

PlayGrand Casino е секогаш достапно за нивните играчи. Секогаш кога имате проблем или прашање, можете да го контактирате казиното преку разговор во живо или да им испратите е-пошта. Функцијата Разговор во живо е достапна 24/7 и за некои играчи е најзгодниот начин да стапат во контакт со агент. Можете исто така да им испратите е-пошта на support@playgrandcasino.com.

Разговор во живо: Yes

Tips & Tricks

Искусните играчи имаат неколку совети и трикови кои треба да ги споделат не само со почетниците, туку и со сите. Секогаш има нешто ново што можете да научите за игра или бонус за казино, на пример.

Promotions & Offers

Казиното PlayGrand може да се пофали со промоции и понуди да ги задржи нивните играчи секогаш заинтересирани. Тие нудат многу дарежлив бонус за добредојде за новите играчи и нудат промоции на редовна основа и за нивните лојални играчи.

FAQ

Може ли да добивам бесплатни вртења во казиното PlayGrand?

Првиот пат кога ќе се придружите на казиното PlayGrand, ќе добиете 100 бесплатни вртења за играње на многу различни игри со видео слотови.

Која е минималната сума што можам да ја депонирам во казиното PlayGrand?

Минималниот износ на депозит обично зависи од начинот на плаќање што го користите. Генерално, минималниот износ што треба да го депонирате е 10 долари, а доколку сакате поконкретен одговор, треба да отидете кај касиерот и да кликнете на начинот на плаќање што сакате да го користите. Треба да можете да ги видите сите потребни информации таму.

Дали PlayGrand Casino има сестрински сајтови?

Да, казиното PlayGrand има дури 3 сестрински локации, вклучувајќи ги Temple Nile, SpinStation и Spinrider.

Кој управува со страницата на PlayGrand Casino?

Сајтот PlayGrand Casino е управуван од White Hat Gaming, кој е еден од водечките провајдери за онлајн казина во ОК.

Какви слотови можам да најдам во казиното?

Најголемиот дел од онлајн игрите припаѓаат на видео слот игрите. Можете да најдете повеќе од 600 видео-слотови игри во казиното PlayGrand, а меѓу нив можете да ја играте серијата игри Rich Wild, Sweet Bonanza, Starburst, Butterfly Staxx и Legacy of Egypt, само за да наведете некои.

Може ли да играм прогресивни џекпот?

Да, можете да најдете многу различни игри со прогресивен џекпот во казиното PlayGrand, вклучително и Mega Moolah или Divine Fortune. Сепак, списокот е понејасен во споредба со другите казина и за жал можетеНе играјте Mega Millions или Hall of Gods во казиното PlayGrand.

Какви игри на маса можам да играм во казиното?

Можете да најдете повеќе од 70 игри на маса во казиното PlayGrand. Можете да ги најдете сите класици и нивните многу различни варијации, како и игри кои нудат различни граници за обложување за да одговараат на големите и малите буџети.

Може ли да најдам игри со дилер во живо?

Да, моментално има 19 игри за казино во живо во казиното PlayGrand. Сите игри се напојувани од NetEnt и Evolution Gaming, кои се едни од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата кога станува збор за онлајн игри. Изборот можеби не е огромен, но квалитетот е тој што е важен овде и ве уверуваме дека можете да ги најдете најдобрите игри достапни во казиното PlayGrand.

Дали има ВИП програма во казиното?

Да, има програма за лојалност во PlayGrand Casino која ќе ве наградува секогаш кога ќе играте во казиното. Ќе добивате поени за секои 10 долари што ги обложувате, а вака се наградуваат поените:

• Кога играте слотови, ќе добивате 2 поени за секои обложени 10 C$

• Кога играте гребнатинки, ќе добиете 2 поени за секои обложени 10 C$

• Кога играте Бинго ќе добиете 1 поен за секој обложен 10 C$

• Кога играте видео покер, ќе добиете 1 поен за секој обложен 10 C$

• Кога играте Блек Џек, ќе добиете 0,50 поени за секој обложен 10 C$

• Кога играте рулет, ќе добиете 0,25 поени за секој обложен 10 канадски долари

Како да направите депозити и повлекување во казиното?

Правењето депозит и повлекувањето во казиното PlayGrand е многу едноставно. Сè што треба да направите е да се упатите до благајната и да го изберете начинот на плаќање што го претпочитате, толку е едноставно.

Кои начини на плаќање се достапни во казиното?

Можете да користите една од следниве опции за плаќање за да ја депонирате вашата сметка Visa, MasterCard, Interac, Interac e-transfer или Paysafecard.

Како да уплатам средства на мојата сметка?

Депонирањето на вашата сметка на PlayGrand Casino е многу едноставно. Добрата вест е дека минималната сума што треба да ја депонирате за играње е само 10 УСД и нема вклучени такси. Само упатете се до благајната и изберете го начинот на плаќање што најмногу ви одговара.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето од вашата сметка на PlayGrand Casino е многу едноставно. Откако ќе побарате повлекување, истото ќе остане на чекање 1 до 2 дена. За тоа време, ако сакате, можете да го откажете повлекувањето. Штом казиното ќе го обработи и отпушти повлекувањето, во зависност од начинот на плаќање што го користите, можете веднаш да ги имате парите или може да потрае до 3 дена да стигне до вашата сметка. Минималниот износ за повлекување за повеќето начини на плаќање е околу 10 долари, а максималниот износ што можете да го повлечете неделно е ограничен на 10.000 долари.

Како можам да се најавам на мојата сметка?

За да се најавите на вашата сметка во PlayGrand Casino, се што треба да направите е да ги внесете вашето корисничко име и лозинка во горниот лев агол на страницата.

Може ли да ја затворам мојата сметка?

Ако мислите дека повеќе нема да ја користите вашата сметка или имате проблеми со коцкањето, можете да ја затворите вашата сметка во казино. Најдобар начин да го направите тоа е да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе ве водат низ процесот.

Дали треба да го преземам софтверот за казино?

Преземањето на софтверот за казино е оставено во минатото. Сега можете да играте во казиното`s веб-страница користејќи го вашиот омилен прелистувач. Ова ги олеснува работите за играчите.

Дали казиното PlayGrand е легитимно?

Казиното PlayGround ги има сите потребни лиценци за работа. Фактот дека казиното е достапно на пазарот толку долго и го издржа тестот на времето кажува многу за него.

Кои се барањата за обложување за бонусот за добредојде?

Бонусот за добредојде во казиното PlayGrand е многу дарежлив и доаѓа со барања за обложување кои не се толку огромни. Треба да го обложите бонусот само 35 пати за да можете да направите повлекување на вашите добивки.

Live Casino

Live Casino

Казиното во живо е најновото и најдоброто дополнување на казиното PlayGrand. На овој начин можете да уживате во некои од вашите омилени игри кои се емитуваат во живо од копнено казино или студио. Во секој случај, ќе имате вистинско искуство во казино, колку што може да се приближи.

Mobile

Mobile

PlayGrand Casino 100% реагира на речиси сите рачни уреди за да може да играте игри за вистински пари кога и да посакате, без разлика дали сте дома или во движење. Сè што ви треба е брза и сигурна интернет конекција и вашиот паметен телефон или таблет.

Affiliate Program

Affiliate Program

За да се приклучите на придружната програма во казиното Play Grand, треба да се регистрирате за сметка. Ова е многу едноставна процедура каде што треба да внесете некои детали, а откако ќе се регистрирате ќе имате пристап до неколку маркетинг материјали кои можете да ги користите за промовирање на казиното.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)