Вести

September 20, 2023

Казино игри со подобри шанси за победа

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherPriya PatelResearcher

Играњето онлајн казино игри за забава е најдобриот совет што некогаш можете да го добиете. Зошто? Затоа што куќата (т.е. казиното) секогаш има математичка предност пред играчите, без оглед на тоа која игра ја играте или каква стратегија користите. Но, тоа не значи дека треба целосно да се држите подалеку од казино игрите. 

Казино игри со подобри шанси за победа

Самото знаење како тоа функционира, ќе ве врати во контрола на изборот на онлајн казино игри со подобар потенцијал за победа. Некои од најдобрите казино игри на интернет им нудат на играчите подобри шанси за победа од другите. Тоа се оние на кои се фокусираме денес. Значи, ајде да се нурнеме и да започнеме!

Најлесните казино игри со вистински пари за победа

Почетниците и ентузијастите на казино секогаш се во потрага по нови начини за стекнување предност кога играат онлајн казино игри. Од учење на нови совети и трикови до понапредни стратегии за игри и процентот на враќање на играчите, еве некои од најлесните игри за играње и победа во кое било врвно онлајн казино ширум светот. 

Блек Џек

Ако посетувате копнени казина, ќе сфатите дека најуспешните играчи ги зумираат автоматите директно на блек џек маси. Што знаат тие, а вие не знаете? Прво и основно, Блек Џек е супер едноставен за играње. Вие само ставате облог и чекате дилерот да ви даде две картички свртени надолу. После тоа, ќе го разгледате со дилерот кој ќе биде првиот што ќе постигне 21 или нешто блиску до него.

Сега тоа е местото каде што станува интересно. Неколку блек џек стратегии може да го намалат работ на куќата на помалку од 0,5%. На пример, можете да изберете да се удвои ако имате Ace или мека 17. Исто така, можете да удвоите ако дилерот има картички со мала вредност. И не заборавајте дека можете да броите картички, да делите, преклопите и да се осигурате се додека тоа е во вистинскиот момент. Тоа е она што го прави Блек Џек една од најдобрите достапни казино игри!

Покер

Покер е уште една онлајн казино игра можете лесно да победите ако го имате вистинскиот сет на вештини. Иако играта на почетокот може да биде застрашувачка, ќе почнете да гледате повеќе победи со повеќе игра. И најдобро од сè, најверојатно ќе играте покер против други играчи наместо дома. Ова може да ви освои многу пари ако внимателно ги избирате вашите противници. 

Во покерот, играчите користат стратегии како блефирање. Блефирањето прави слабата рака да изгледа силно. Успешно, другите ќе се преклопат, исплашени од потенцијалот на вашата рака. Важно е да знаете кога да блефирате, бидејќи искусни играчи ќе знаат точно кога блефирате со тоа што ќе ги дознаат вашите знаци. Оттука потекнува терминот покер лице. Друга стратегија е агресивното играње со помалку раце за да се избегне исцрпување на купот на чипови. Плус, научете го вокабуларот на играта. 

Европски / Француски рулет

Играње онлајн рулет може да биде вознемирувачко и наградувачко во исто време, се додека играте на десното тркало. Онлајн рулетот често доаѓа на американското тркало со 5,26% куќен раб или европското тркало со стапка од 2,70%. Француското тркало нуди дури и долен раб со 1,35%, иако играта е иста како и европската верзија.

Но иако рулетот е првенствено игра базирана на среќа, постојат неколку стратегии за зголемување на вашите шанси за победа. На пример, изберете ги надворешните облози како црвено/црно, високо/ниско и непарно/парно, кои ви даваат околу 48% шанси за победа. Можете да ги играте овие облози користејќи системи за рулет како што се Martingale, D'Alembert и Reverse Martingale. Покрај тоа, не плашете се да вложите големи облози со надворешни облози.

Прочитајте повеќе за a едноставно расчленување на популарните стратегии за рулет.

Зарове

Со оглед на тоа што повеќето казина се фокусираат на играчите на блек џек и покер, ова може да биде прилика да се убие во игра на глупости. Иако играта има долга листа на облози, таа нуди некои од најдобрите шанси во iGaming индустријата.

На пример, придружете се на повеќето играчи на игра на зарове во обложување на облогот Pass Line. Во овој облог, во основа ќе предвидите дека стрелецот ќе фрли 11 или 7 и ќе ужива во раб од 1,41%. Алтернативно, можете да го предвидите спротивното во облогот на линијата Не поминувајте и да добиете предност од 1,40%. Други облози за игра на зарове што вреди да се разгледаат ги вклучуваат облозите за Место 6 и 8 и облози дојди/не доаѓај. 

Заинтересирани сте да научите како да играте игра на зарове онлајн? Тука е а водич кој ќе ви помогне почесто да победувате на глупости.

Бакара

Ако го барате стилот на коцкање и забавата на Џејмс Бонд, играј бакара. Оваа игра има три можни исходи: банкарот победи, играчот победи или нерешено. Целта на играта е да се создаде шака најблиску до 9 или 8, исто така наречена природна. Исто така, картичката Аце има номинална вредност 1, а кралот, кралицата и Џокер претставуваат 0.

Ако правилно предвидите дека играчот или страната на банкарот ќе победи, добивате исплата 1:1. Ова значи дека овие облози ќе ви платат 50% од времето. Но, од витално значење е да се запамети дека провизијата од 5% се применува за сите добивки на банкари. Дополнително, избегнувајте го облогот за нерешено со масивен раб на куќата од 14,4%. Но, коефициентот 8:1 може да биде премногу добар за да се игнорира. 

Тука е а baccarat водич за да ви помогне да победите.

слотови

Оваа листа не би била целосна без да резервирате место за слотови. Овие игри се убави, лесни за играње и имаат високи исплати. Всушност, слотовите сочинуваат до 70% од целата библиотека на игри во кое било онлајн казино. Повеќето бонуси за казино исто така се врзани за слотови, што ги прави неизбежни за играње.

Но, немојте само да играте некоја слот игра. Некои од најдобрите онлајн слотови нудат повисоки фреквенции на удари, по можност 30% или повисоки. Исто така, варијансата на играта може да биде мала или висока, во зависност од вашиот стил на играње. Покрај тоа, работ на куќатане треба да биде ништо помалку од 96%, што е индустриски стандард. 

Додека некои програмери со задоволство би ги навеле овие карактеристики, некои не. Затоа, играјте ја демо верзијата неколку пати за да знаете како оди играта. 

Завршни зборови

На крајот, изберете игра што сакате да ја играте. Не се присилувајте на покер или блек џек додека вашето хоби е бакара или рулет. Може да размислите и за играње варијанти на игри ако нудат повисоки исплати, благодарение на случајните множители. Но, генерално, блек џекот и покерот се најдобрите игри за играње ако сакате да се занимавате со професионален развој. Пробајте им!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
ThunderPick
Бонус $2.000

Најнови вести

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра
2024-05-19

Џуџе и змејови: воодушевувачка авантура чека со прагматична игра

Вести