Водич за Baccarat кој ќе ви помогне да освојувате повеќе доследно

Бакара

2021-11-14

Eddy Cheung

Дали барате да играте бакара онлајн за прв пат? Прво прочитајте го овој водич за бакара. Бакара е една од оние игри каде што новите играчи можат да се чувствуваат заплашени уште пред да се населат.

Водич за Baccarat кој ќе ви помогне да освојувате повеќе доследно

Напротив, baccarat е веројатно наједноставната онлајн казино игра за играње. Обично, играчите не треба да совладаат никакви стратегии за да почнат да играат. Значи, ова 3-минутно читање треба да ви помогне брзо да станете професионален играч на бакара.

Разберете го работ на куќата

Кога играте која било игра на онлајн казино, важно е прво да го разберете работ на куќата. Ова ќе ви помогне да ја знаете вашата добитна позиција пред да ги направите облозите. Тоа, рече, секогаш избегнувајте го „облогот за цицање“ или вратоврската ако сакате да преживеете во светот на бакара. Овој облог има предност од 14,4%.

Наместо тоа, одете на облогот за банкар, кој има предност на куќата од 1,06%. И обложувањата на играчите не се фер лошо, бидејќи играчите уживаат во предност од 1,24%. Само запомнете дека онлајн казиното ќе го преземе своето намалување од победите на банкарите. Затоа стручните играчи на бакарат ги претпочитаат облозите на играчите.

Играјте Mini Baccarat

Ако играте бакара на интернет, најверојатно ќе наидете на „мини“ и „големи“ верзии. Како што навестува името, првото се наоѓа на голема маса со 12 до 14 места за играчи. Интересно, секој играч ќе го добие својот ред да биде дилер, што ќе ви овозможи да ги почувствувате картите. Но, постои финта. Минималниот облог може да се движи од 50 до 100 долари.

Што се однесува до варијантата мини-бакара, играта се случува на помали маси со најмногу седум играчи. Овде, нема да имате можност да бидете дилер, бидејќи куќата ќе работи со сè. Но, кога станува збор за влоговите, играчите може да ризикуваат помеѓу 5 и 10 долари како минимален облог. Додадете ги едноставните правила за игра, и мини-бакара е играта што треба да се победи.

Банкарска комисија

Како што беше кажано претходно, облогот за банкар не е погоден за играчите и покрај тоа што нуди привлечна предност за куќата. Во овој случај, куќата ќе земе намалување од 5% од вашите добивки. Некои алчни казина ќе земат дури 20% од вашите добивки. Значи, ако изберете да се обложите на раката на банкарот, изберете ја онаа со најниска провизија.

За да го знаете ова, секогаш читајте ја страницата со правила и услови на играта. Алтернативно, прашајте го продавачот каков е нивниот рез ако ја играте верзијата во живо. И ако не добиете јасен одговор, отфрлете го тоа онлајн казино во корист на доверлива локација за коцкање.

Во меѓувреме, имајте на ум дека обложувањето на банкар е препорачливо само ако облогот на играчот уживал во жешка победничка серија и работите ќе се променат.

Побарајте го бакарат бонусот

Една од основните причини за играње бакара на интернет е изобилството на награди за лојалност и бонуси. Овие стимулации можат да ви помогнат да ги зголемите вашите добивки и да го амортизирате вашиот субсидирам од загуби. Вообичаено, најдобрите онлајн казина им нудат на гејмерите награди како враќање на готовина, бонуси за депозит и бесплатни вртења за љубителите на видео слотовите.

Но, колку и да доаѓаат, бонусите за казино делуваат како мамка. Играчите ќе треба да пополнат конкретни услови и услови пред да ги повлечат парите од бонусот. Значи, проверете дали барањата за обложување се одржливи пред да побарате бонус за онлајн казино.

Заклучок

Бакара може да биде огромно за почетници. Мора да ги научите основните стратегии, бројки, табели и системи. Но, како што можете да видите, учењето на победнички стратегии за бакара не мора да биде комплицирана работа. Само држете се до горенаведените основи и добијте доволно време на масата. На крајот се работи за здравиот разум.

Најнови вести

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина
2022-09-17

Уругвај се приближува до легализација на онлајн казина

Новости