888 Casino Преглед на казино - About

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус за добредојде 100% до $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
About

About

888 е онлајн казино што е основано во 1997 година. Казиното порано се нарекувало Casino-on-Net и е едно од најстарите казина кое сè уште е популарно кај играчите ширум светот. 888 Casino стана првото лиценцирано онлајн казино во САД во 2013 година.

888 Casino

Казиното го основаа браќата Арон и Ави Шакед заедно со нивните партнери Рон и Шеј Бен-Јитшак. Низ годините 888 Casino доби многу награди и беше споменуван во списанијата како едно од најдобрите казина и мораме да признаеме дека тоа кажува многу. · Во 2015 година ја освоија наградата за најдобар казино оператор, Gaming Intelligence Award · Во 2014 година ја освоија наградата за дигитален оператор на годината, Global Gaming Award · Во 2013 година тие освоија две награди од eGR Operator Awards за оператор на годината и Најдобар казино оператор.

Сопственик и извршен директор

Сопственик и извршен директор

Сопственик на 888 Casino е 888 Holdings Plc Casinos и нивниот сегашен извршен директор е Itai Pazner.

Број на лиценца

Број на лиценца

Казиното работи според лиценцата за игри предвидена според законите на Малта со број на лиценца MGA/B2C/543/2018 издадена на 01.07.2019 година.

Каде се базира 888 Казино?

Каде се базира 888 Казино?

Во моментов казиното се заснова на следната адреса: Ниво G, Quantum House, 75, Abate Rigord St., Ta' Xbiex, XBX 1120, Malta

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024
2023-08-21

Топ 5 онлајн блек џек казина во 2024

Ако сте уморни од играње и жив Блек Џек и вистински Блек Џек во вистински казина, веројатно треба да пробате онлајн Блек Џек. Играњето Блек Џек онлајн наместо неговите други видови има многу предности. Ќе добиете многу подобри приноси бидејќи чини помалку да водите игра на онлајн Блек Џек, ќе уживате во бесплатните обиди, имате различни опции за избор и многу повеќе. 

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник
2022-11-22

Playtech соработува со Buzz Bingo за да воведе игри со еден паричник

Лансирана во 1999 година, Playtech е една од водечките технолошки компании во индустријата за iGaming. Покрај создавањето на некои од најдобрите онлајн казино игри, Playtech обезбедува решенија за платформа за онлајн казина и спортски книги.