888 Casino - Account

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Account

Како да се регистрирате во казиното 888?

Првото нешто што треба да направите за да побарате каква било понуда што ја нуди 888 Casino е да отворите сметка. Процесот е многу едноставен, но само заради аргументот ќе го поминеме чекор по чекор за вас:

  • Посетете го казиното и кликнете на „Регистрирај се“.
  • Внесете ги бараните информации
  • Процесот на регистрација има 3 различни дела и треба да го поднесете секој од нив.
  • Проверете ја вашата е-пошта и одговорете на е-поштата за потврда.
  • Бонусот автоматски ќе се кредитира на вашата сметка.

Како повторно да отворите сметка?

За повторно да ја отворите вашата сметка, треба да контактирате со поддршката за корисници преку разговор во живо или телефон. Можете исто така да го контактирате казиното преку е-пошта и треба да ги наведете следните детали: полно име, домашна адреса и регистрирана е-пошта.

Зошто од вас се бара да ги потврдите вашите лични податоци?

Најважниот дел кога отворате сметка во кое било онлајн казино е да можете да обезбедите информации што ќе го потврдат вашиот идентитет.

Од казиното се бара да ги обезбеди тие информации како дел од условите за лиценцирање поставени од Комисијата за коцкање на ОК. На овој начин покажувате дека сте полнолетни за коцкање и дека сте тоа што велите дека сте.

Процесот на регистрација на казиното 888 на слики:

888 Casino

Чекор 3

Каков тип на документи треба да испратите?

Има некои работи за кои треба да испратите доказ. Првиот го потврдува вашиот датум на раѓање. За да го направите тоа, можете да ги испратите следните документи: Национален пасош, лична карта или извод од матична книга на родените.

Потоа, на казиното му треба потврда на вашата адреса. Тоа можете да го направите со испраќање на еден од следниве документи: сметка за комунални услуги или извод од банка.

Препорачаниот формат на датотека за испраќање на копии е jpeg, но можете да ги испраќате датотеките и во еден од следниве формати: png, gif, bmp, pdf, jpeg, tif, doc или exif. Големината на датотеката не треба да надминува 10 MB.

Можете да ги потврдите вашите документи кога одите во благајната и изберете го табулаторот „Потврди лична карта“.

Некои документи може да се проверат за неколку минути, но за други може да потрае некое време. Казиното дава се од себе да ја заврши целата верификација во рок од 24 часа.

Бонус за нова сметка

Во моментот кога ќе се регистрирате за сметка во 888 Casino, ќе добиете бонус без депозит. За сериозни играчи има пакети за бонуси за добредојдени депозити кои се толку привлечни.

Добивате 88 $ бонус без депозит и бесплатни вртења на нивната популарна видео слот игра Wheel of Fortune. Имате 2 недели да ги завршите барањата за обложување и максималниот износ што можете да го повлечете е 15 долари.

Кога станува збор за бонус пакетите за депозит, добивате 100% бонус за совпаѓање до $100 на вашиот прв депозит. Но, забавата не застанува тука. Може да добиете до 1500 долари во бонус пари за првите 5 депозити. Условите за обложување за овој бонус се 30 пати и треба да ги исполните во рок од 90 дена.

Земји

Ограничени земји

· САД · Авганистан · Антигва и Барбуда · Американска Самоа · Австралија · Белгија · Бугарија · Куба · Данска · Франција · Гибралтар · Гуам · Хонг Конг · Унгарија · Индонезија · Израел · Ирак · Иран, Исламска Република · Либиска Арапска Џамахирија · Северна Маријански Острови · Порторико · Окупирана палестинска територија · Португалија · Судан · Сириска Арапска Република · Турција · Девствени острови

Кога станува збор за САД, казиното 888 е ограничено во држави каде коцкањето се смета за нелегално. Играчите кои ќе се обидат да отворат сметка од ограничена земја веднаш ќе бидат блокирани да ја користат веб-страницата.

888 Казино препорачува да се консултирате со вашите локални власти за специфични прописи во врска со онлајн коцкањето. Еве список на земји чии жители можат да отворат сметка во 888 Казино: · Албанија, Алжир, Андора, Ангола, Ангила, Антарктик, Аргентина, Ерменија, Аруба, Австрија, Азербејџан, Бахами, Бахреин, Бангладеш, Барбадос, Белорусија, Белизе , Бенин, Бермуди, Бутан, Боливија, Боцвана, Бразил, Британска територија на Индискиот Океан, Брунеи Дарусалам, Буркина Фасо, Бурунди, Камбоџа, Камерун, Канада, Кејп Верде, КАРИПСКА ХОЛАНДИЈА, Кајмански Острови, Централноафриканска Република Кина, Чад, Чиле, , Божиќен остров, Кокосови (Килинг) Острови, Комори, Конго Конго, Демократска Република Кукови Острови, Костарика, Брегот на Слоновата Коска, Хрватска, Курасао, Кипар, Џибути, Доминика, Доминиканска Република, Еквадор, Египет, Ел Салвадор, Екваторијална Гвинеја , Еритреја, Естонија, Етиопија, Фолкландските Острови (Малвини), Фарски Острови, Фиџи, Финска, Габон, Гамбија, Грузија, Германија, Гана, Гренланд, Гренада, Гватемала, Гернзи, Гвинеја, Гвинеја-Бисао, Хаити, Светата столица (Ватикан Сити држава), Хондурас, Исланд, Индија, Ирска , Остров на Ман, Јамајка, Јапонија, Џерси, Јордан, Казахстан, Кенија, Кирибати, Кореја Јужна, Кувајт, Киргистан, Латвија, Либан, Лесото, Либерија, Лихтенштајн, Литванија, Луксембург, Македонија, Република Мадагаскар, Малави, Малезија, Малди , Мали, Малта, Маршалските Острови Мавританија Маврициус МексикоМикронезија, Федерални Држави Молдавија, Република Монако, Монголија, Црна Гора, Монсерат, Мароко, Мозамбик, Мјанмар, Намибија, Науру, Непал, Нов Зеланд, Никарагва, Нигер, Норвешка, Нигерија , Султанат на Пакистан, Палау, Панама, Папуа Нова Гвинеја, Парагвај, Перу, Филипини, Питкерн, Катар, Руска Федерација, Руанда, Света Елена, Свети Китс и Невис, Света Луција, Свети Винсент и Гренадини, Самоа, Сан Марино, Сао Томе и Принципе, Саудиска Арабија, Сенегал, Србија, Сејшели, Сиера Леоне, Синт Мартен, Соломонски Острови, Сомалија, Шри Ланка, Суринам, Свалбард и Јан Мајен, Свазиленд, Тајван, Република Кина, Таџикистан, Танзанија, Обединета Република Тајла nd, Источен Тимор, Того, Токелау, Тонга, Тринидад и Тобаго, Тунис, Туркменистан, островите Туркс и Каикос, Тувалу, Украина, Обединетите Арапски Емирати, Обединетото Кралство, Уругвај, Узбекистан, Венецуела, Виетнам, Девствените Острови, Британскиот Западен Сахара, Јемен, Замбија, Зимбабве

Казиното го задржува правото да ја измени листата на земји од кои нема да прима корисници или да затвори која било сметка за која веруваат дека е дел од нелегална активност.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)