888 Casino Преглед 2024 - Affiliate Program

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Affiliate Program

Affiliate Program

Како функционираат 888 филијали?

Кога упатувате нови играчи на веб-страницата на казиното, заработувате провизија. Во моментов тие нудат 3 различни типови на провизија: · Удел на приходи или прогресивен удел на приход · Цена по набавка · Хибрид - предност

Дали чини да се стане подружница?

Дали чини да се стане подружница?

Станувањето партнер е бесплатно.

Колку често добивам плата?

Колку често добивам плата?

888 Казино префрла пари на сите нивни филијали на 15-ти секој месец. Ова е за провизијата заработена помеѓу првиот и последниот ден од претходниот календарски месец. Плаќањето ќе пристигне на вашата сметка според избраниот начин на плаќање. Ако изберете Neteller или Money Bookers, парите треба да стигнат до вашата сметка во рок од 2 работни дена. Ако изберете жичен трансфер, парите ќе стигнат до вашата сметка помеѓу 5 и 7 работни дена.

Кои начини на плаќање се достапни?

Кои начини на плаќање се достапни?

Откако ќе заработите 250 долари, можете да ги добивате вашите плаќања преку Neteller, Money Bookers и Wire Transfer. Филијалите плаќаат провизија од 25 долари по жичен трансфер, додека Neteller и Money Bookers не бараат надомест.

Како можам да го изберам мојот претпочитан начин на плаќање?

Како можам да го изберам мојот претпочитан начин на плаќање?

Можете да го менувате начинот на плаќање секогаш кога ќе ви треба. За да го направите тоа, треба да се најавите на вашата лична сметка и да отидете во „Провизии и плаќања“ и да го ажурирате новиот метод. Поставете и зачувајте го вашиот нов начин на плаќање и вашата работа е завршена овде.

Како да дознаете колку провизија заработив?

Како да дознаете колку провизија заработив?

Откако ќе се најавите на вашата сметка, ќе ја видите вкупната проценета провизија што сте ја заработиле. Постои уште една опција каде што одите во табулаторот „Извештаи“ и генерирате сообраќајни извештаи кои укажуваат на статистика за следните мерки: · Регистрации · Упатени води · Упатени играчи за пари

Доколку сакате да ги видите провизиите заработени во претходните месеци, можете да отидете во табулаторот „Извештаи“ и да кликнете на „Статистика за плаќање“.

Дали е во ред да учествувате во повеќе од една придружна програма?

Дали е во ред да учествувате во повеќе од една придружна програма?

Да, можете да учествувате во онолку придружни програми колку што сакате.

Колку често казиното ги ажурира извештаите?

Колку често казиното ги ажурира извештаите?

Казиното ги ажурира извештаите на секои неколку часа, така што тоа значи дека можете да добиете преглед во реално време на активноста што ја генерирате.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси