888 Casino Преглед на казино - Affiliate Program

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Affiliate Program

Како функционираат 888 филијали?

Кога упатувате нови играчи на веб-страницата на казиното, заработувате провизија. Во моментов тие нудат 3 различни типови на провизија: · Удел на приходи или прогресивен удел на приход · Цена по набавка · Хибрид - предност

Дали чини да се стане подружница?

Станувањето партнер е бесплатно.

Колку често добивам плата?

888 Казино префрла пари на сите нивни филијали на 15-ти секој месец. Ова е за провизијата заработена помеѓу првиот и последниот ден од претходниот календарски месец. Плаќањето ќе пристигне на вашата сметка според избраниот начин на плаќање. Ако изберете Neteller или Money Bookers, парите треба да стигнат до вашата сметка во рок од 2 работни дена. Ако изберете жичен трансфер, парите ќе стигнат до вашата сметка помеѓу 5 и 7 работни дена.

Кои начини на плаќање се достапни?

Откако ќе заработите 250 долари, можете да ги добивате вашите плаќања преку Neteller, Money Bookers и Wire Transfer. Филијалите плаќаат провизија од 25 долари по жичен трансфер, додека Neteller и Money Bookers не бараат надомест.

Како можам да го изберам мојот претпочитан начин на плаќање?

Можете да го менувате начинот на плаќање секогаш кога ќе ви треба. За да го направите тоа, треба да се најавите на вашата лична сметка и да отидете во „Провизии и плаќања“ и да го ажурирате новиот метод. Поставете и зачувајте го вашиот нов начин на плаќање и вашата работа е завршена овде.

Како да дознаете колку провизија заработив?

Откако ќе се најавите на вашата сметка, ќе ја видите вкупната проценета провизија што сте ја заработиле. Постои уште една опција каде што одите во табулаторот „Извештаи“ и генерирате сообраќајни извештаи кои укажуваат на статистика за следните мерки: · Регистрации · Упатени води · Упатени играчи за пари

Доколку сакате да ги видите провизиите заработени во претходните месеци, можете да отидете во табулаторот „Извештаи“ и да кликнете на „Статистика за плаќање“.

Дали е во ред да учествувате во повеќе од една придружна програма?

Да, можете да учествувате во онолку придружни програми колку што сакате.

Колку често казиното ги ажурира извештаите?

Казиното ги ажурира извештаите на секои неколку часа, така што тоа значи дека можете да добиете преглед во реално време на активноста што ја генерирате.

Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (16)
Јапонија
Јужна Кореа
Данска
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)